Erasmus+ Nauczyciele

Kurs języka angielskiego na Malcie w ramach projektu Erasmus+

Pani Wicedyrektor Ewa Skotnicka i Pani Justyna Nowak zrealizowały dwutygodniowy kurs języka angielskiego w St. Julian (Malta). Zajęcia językowe odbywały się w European School of English (Paceville). W trakcie tej mobilności, obie Panie, ze względu na nauczane przedmioty, tj. biologię i geografię, zgłębiły też wiedzę zawodową na zajęciach fakultatywnych.

Mobilność jest częścią projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

10 maja 2019 »

Wycieczka do Berlina

12 grudnia odbył się świąteczny wyjazd do Berlina na tradycyjny Weihnachtsmarkt czyli Jarmark Bożonarodzeniowy, który każdego roku ma miejsce w wielu miastach Niemiec i Austrii. Uczniowie pod opieką nauczycieli projektu Erasmus+ szlifowali umiejętności komunikowania się w języku niemieckim, a także poznali niektóre zwyczaje Niemców. Niekwestionowaną atrakcją był właśnie Jarmark, którego tradycja sięga XIV wieku. Uczniowie mieli jednak jeszcze okazję poznać nieco bardziej kulturę naszych sąsiadów oraz poszerzyć swoją wiedzę i horyzonty w trakcie odwiedzin w Muzeum Techniki oraz Neues Muzeum, czyli Muzeum Egipskim.

21 grudnia 2018 »

AIESEC po raz kolejny w naszej szkole

Jak co roku zaraz na początku stycznia odwiedzili nas studenci zza granicy, którzy w ramach prowadzonych w języku angielskim lekcji promowali kulturę oraz obyczaje swoich krajów. To dwutygodniowe spotkanie odbywało się pod opieką pani Anny Czerwik, biorącej udział w projekcie Erasmus+.

W tym roku była to Joyce z Chin, która uświadomiła nam trudną sytuację misiów panda, które od wielu już lat są gatunkiem zagrożonym oraz Najer z Kolumbii, od którego dowiedzieliśmy się o niezwykle dramatycznej sytuacji gospodarczo-politycznej w jego kraju. Te zajęcia, tradycyjnie już, poszerzyły nasze horyzonty i jednocześnie uświadomiły nam jak ważne jest cieszyć się każdym dniem życia – co udowodnił Najer ucząc nas typowo Kolumbijskich tańców. Na pożegnanie kl. II CT zorganizowała warsztaty kulinarne, w trakcie których uczyliśmy się wzajemnie gotować typowe dla danego kraju potrawy – my postawiliśmy na słodkości i upiekliśmy ciasto marchewkowe oraz gofry. Joyce nauczyła uczniów przygotowywać 2 rodzaje mięs – żeberka po chińsku oraz kurczaka gotowanego w Coca Coli, zaś Najer upiekł typowe dla Kolumbii placki z mąki kukurydzianej– Arepa.

20 stycznia 2019 »

Kurs języka angielskiego w Edynburgu

Pani Elżbieta Lesińska zrealizowała dwutygodniowy kurs języka angielskiego w Edynburgu. Ta mobilność odbywała się w ramach projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

21 listopada 2018 »

Zagraniczny kurs języka hiszpańskiego

W ramach Projektu "Nowoczesny nauczyciel - Świadomy Europejczyk" pani Wioleta Niedostatkiewicz realizowała Intensive Spanish Course w Barcelonie w dniach 30.07.18 - 10.08.2018r. Nauka odbywała się w International House w niewielkiej, wielonarodowościowej grupie. Po zajęciach był czas na zwiedzanie Barcelony i poznawanie jej historii. Były i zakupy i chwile odpoczynku. Taki sposób edukacji jest wspaniałym sposobem na łączenie w praktyce nauki języka hiszpańskiego.
28 października 2018 »

Zagraniczny kurs języka angielskiego (Erasmus+)

W ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" Pani Agnieszka Raducka wzięła udział w kursie języka angielskiego. Szkolenie zrealizowała w dniach 1- 12.10.2018r. w Gzirze (NSTS English Language Institute) na Malcie. Wybór miejsca nie był przypadkowy - zróżnicowana kultura, bogata historia i specyfika przenikania się różnych narodowości - utworzyły doskonałe warunki zarówno do nauki języka angielskiego jak i pokonywania barier związanych z poruszaniem się w obcym kraju, komunikowania się z ludźmi z różnych zakątków świata i środowisk oraz możłiwość otworzenia się na inność kulturową a przede wszystkim poszerzenie horyzontów światopoglądowych. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

Kurs języka angielskiego w Londynie

W sierpniu, Pani Anna Czerwik i Pani Katarzyna Flisiak odbyły kursy języka angielskiego w Londynie. Kursy językowe są realizowane przez 14 nauczycieli naszej szkoły w ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Prezentacja.

Kurs metodyczny języka niemieckiego

W ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" trzy germanistki z naszej szkoły Pani Agnieszka Chromiec - Sęk, Pani Anna Jerlecka i Pani Judyta Piwko odbyły dwutygodniowy metodyczny kurs języka niemieckiego w Wiedniu.

Kurs języka angielskiego na Malcie

W dniach 30.07- 10.08.2018r. Pani Henryka Surma i Pani Monika Pieniak odbyły intensywny kurs języka angielskiego (ESE Malta) w ramach realizowanego przez nauczycieli naszej szkoły projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". W tym programie Erasmus+ udział bierze 14 nauczycieli naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji!

15 września 2018 »

Pożegnanie ze Szkocją

Drugi tydzień mojego pobytu w Edynburgu minął bardzo szybko. Na zajęciach na kursie języka angielskiego w Edinburgh School of English pojawili się nowi uczestnicy – w tym grupa Polek – oraz nowi nauczyciele. Podobnie jak do tej pory, każdy rodzaj zajęć wymagał od nas bardzo dużego wkładu aktywnej pracy w szkole i w domu. Mimo przyjaznej, sympatycznej atmosfery, jaką tworzyliśmy wspólnie z nauczycielami, byliśmy skrupulatnie rozliczani z zadań, które należało wykonać.

15 września 2018 »

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone