Erasmus+ Nauczyciele

Kurs języka angielskiego na Malcie

W dniach 30.07- 10.08.2018r. Pani Henryka Surma i Pani Monika Pieniak odbyły intensywny kurs języka angielskiego w ramach realizowanego przez nauczycieli naszej szkoły projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". W tym programie Erasmus+ udział bierze 14 nauczycieli naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji!

15 września 2018 »

Pożegnanie ze Szkocją

Drugi tydzień mojego pobytu w Edynburgu minął bardzo szybko. Na zajęciach na kursie języka angielskiego w Edinburgh English School pojawili się nowi uczestnicy – w tym grupa Polek – oraz nowi nauczyciele. Podobnie jak do tej pory, każdy rodzaj zajęć wymagał od nas bardzo dużego wkładu aktywnej pracy w szkole i w domu. Mimo przyjaznej, sympatycznej atmosfery, jaką tworzyliśmy wspólnie z nauczycielami, byliśmy skrupulatnie rozliczani z zadań, które należało wykonać.

15 września 2018 »

Weekend w Edynburgu

Stolica Szkocji jest miastem pięknym i bardzo ciekawym pod względem turystycznym. Poszczególne dzielnice są dobrze skomunikowane ze sobą siecią tramwajową i autobusową, a ulotki informujące o trasach środków transportu są łatwo dostępne w wielu miejscach. Mieszkańcy Edynburga są niezwykle uprzejmi i chętnie pomagają znaleźć odpowiedni przystanek bądź kierunek, w którym powinniśmy się udać.

10 września 2018 »

Pozdrowienia ze Szkocji

Nauczyciele z naszej szkoły biorą udział w projekcie związanym z nabywaniem kompetencji w zakresie języków obcych ("Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk"). Podczas 2-tygodniowego wyjazdu uczestniczymy w kursach językowych dla obcokrajowców, odbywających się w szkołach w różnych państwach Unii Europejskiej.

Ja wybrałam Szkocję.  2 września przyleciałam do Edynburga. Zamieszkałam u bardzo sympatycznej rodziny, pani Annette i Lindsay’a Grey’ów. Ich dom położony jest w spokojnej, cichej okolicy w pobliżu pięknego parku.

Zajęcia w Edinburgh English School rozpoczęłam w poniedziałek, 3 września. Grupa kursantów jest międzynarodowa: są osoby z Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Lichtensteinu i z Arabii Saudyjskiej – w różnym wieku (od lat 18 do …60+) i na różnym poziomie znajomości języka angielskiego. Ale bez względu na te różnice wszyscy są bardzo otwarci i zmotywowani do nauki i współpracy.

Nauczyciele ze szkoły dostosowują metody pracy i poziom wymagań do naszych indywidualnych potrzeb. Zajęcia trwają od godziny 8.45 do godziny 16.30, są dynamicznie prowadzone i wymagają od nas ciągłej aktywności. No, i te prace domowe!

Przede mną weekend na zakończenie pierwszego tygodnia wytężonej pracy i zwiedzanie atrakcji Edynburga. Mam nadzieję, że – jak mówią mieszkańcy – „Scottish weather” nie pokrzyżuje tych planów.

Elżbieta Lesińska

6 września 2018 »

Zajęcia z języka angielskiego

W ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" trwają zajęcie z języka angielskiego przygotowujące do wyjazdów na kursy językowe i metodyczno - językowe. Zajęcia rozpoczęły się w lutym 2018r. i są prowadzone przez Panią Annę Czerwik.

12 czerwca 2018 »

"Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk"

24 maja 2018r. otrzymaliśmy informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pt. "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" ("A modern teacher - an aware European") Od 1 czerwca 2018r. 14 nauczycieli: języków obcych, przedmiotów zawodowych, fizyki, chemii, biologii, geografii i historii będzie realizować kursy językowo - metodyczne i językowe w 7 lokalizacjach w 4 krajach. Wszystkie zajęcia będą organizowane w ramach programu Erasmus+, typ akcji Mobilność kadry edukacji szkolnej. Projekt będzie trwał 24 miesiące. 2018-1-PL01-KA101-047962.

12 czerwca 2018 »