Kurs języka angielskiego na Malcie

W dniach 30.07- 10.08.2018r. Pani Henryka Surma i Pani Monika Pieniak odbyły intensywny kurs języka angielskiego w ramach realizowanego przez nauczycieli naszej szkoły projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". W tym programie Erasmus+ udział bierze 14 nauczycieli naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji!

15 września 2018 »

Pożegnanie ze Szkocją

Drugi tydzień mojego pobytu w Edynburgu minął bardzo szybko. Na zajęciach na kursie języka angielskiego w Edinburgh English School pojawili się nowi uczestnicy – w tym grupa Polek – oraz nowi nauczyciele. Podobnie jak do tej pory, każdy rodzaj zajęć wymagał od nas bardzo dużego wkładu aktywnej pracy w szkole i w domu. Mimo przyjaznej, sympatycznej atmosfery, jaką tworzyliśmy wspólnie z nauczycielami, byliśmy skrupulatnie rozliczani z zadań, które należało wykonać.

15 września 2018 »

Weekend w Edynburgu

Stolica Szkocji jest miastem pięknym i bardzo ciekawym pod względem turystycznym. Poszczególne dzielnice są dobrze skomunikowane ze sobą siecią tramwajową i autobusową, a ulotki informujące o trasach środków transportu są łatwo dostępne w wielu miejscach. Mieszkańcy Edynburga są niezwykle uprzejmi i chętnie pomagają znaleźć odpowiedni przystanek bądź kierunek, w którym powinniśmy się udać.

10 września 2018 »

Pozdrowienia ze Szkocji

Nauczyciele z naszej szkoły biorą udział w projekcie związanym z nabywaniem kompetencji w zakresie języków obcych ("Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk"). Podczas 2-tygodniowego wyjazdu uczestniczymy w kursach językowych dla obcokrajowców, odbywających się w szkołach w różnych państwach Unii Europejskiej.

Ja wybrałam Szkocję.  2 września przyleciałam do Edynburga. Zamieszkałam u bardzo sympatycznej rodziny, pani Annette i Lindsay’a Grey’ów. Ich dom położony jest w spokojnej, cichej okolicy w pobliżu pięknego parku.

Zajęcia w Edinburgh English School rozpoczęłam w poniedziałek, 3 września. Grupa kursantów jest międzynarodowa: są osoby z Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Lichtensteinu i z Arabii Saudyjskiej – w różnym wieku (od lat 18 do …60+) i na różnym poziomie znajomości języka angielskiego. Ale bez względu na te różnice wszyscy są bardzo otwarci i zmotywowani do nauki i współpracy.

Nauczyciele ze szkoły dostosowują metody pracy i poziom wymagań do naszych indywidualnych potrzeb. Zajęcia trwają od godziny 8.45 do godziny 16.30, są dynamicznie prowadzone i wymagają od nas ciągłej aktywności. No, i te prace domowe!

Przede mną weekend na zakończenie pierwszego tygodnia wytężonej pracy i zwiedzanie atrakcji Edynburga. Mam nadzieję, że – jak mówią mieszkańcy – „Scottish weather” nie pokrzyżuje tych planów.

Elżbieta Lesińska

6 września 2018 »

Nauka tańca irlandzkiego

Uczniowie trzeciej klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na praktykach w Irlandii.

29 kwietnia 2018 »

Farma wiatrowa NORDEX ENERGY OOLA ENTERPRISE CENTRE C.O LIMERICK

29 kwietnia 2018 »

Finał projektu zagranicznych staży zawodowych

Informujemy, że 30.06.2018r. kończy się projekt "Podniesienie kwalifikacji zawodowych szansą na sukces zawodowy". Wszystkie cztery grupy wyjazdowe zrealizowały staże zagraniczne w Irlandii zgodnie z założeniami projektu. Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. W związku z powyższym Dyrekcja ZS nr 2 wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do napisania takiego projektu dla następnych klas z zawodów: technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik ochrony środowiska, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik turystyki wiejskiej, technik budownictwa wodnego, technik inżynierii środowiska i melioracji. Tym samym zachęcamy młodzież naszej szkoły do aktywnej nauki języka angielskiego i niemieckiego.

27 czerwca 2018 »

Wizyta studyjna w Hydroelektrowni Andacrusha

Nasi uczniowie, odbywający praktyki zagraniczne w Irlandii zapoznawali się z urzędzeniami i budowlami hydrotechnicznymi elektrowni wodnej. Mieli  okazję obserwować pracę hydrozespołów i urządzeń sterujących również wewnątrz hali maszyn.

17 kwietnia 2018 »