Im Restaurant bestellen.

Uczniowie klas pierwszych przygotowali w ramach pracy projektowej filmy przedstawiające temat "W restauracji" Dla młodych reżyserów, aktorów i scenarzystów było to trudne zadanie, tym bardziej, że przygotowali je w języku niemieckim. Gratulujemy pomysłów.

4 marca 2020 »

Polecenia rysunkowe AutoCAD w języku angielskim

W marcu 2020r. wśród uczniów klas pierwszych, którzy uczą się podstaw rysunku technicznego i programu AutoCAD przeprowadzono ćwiczenie z zastosowaniem CLIL. Uczniowie musieli dopasować komendy programu AutoCAD w języku polskim do komend w języku angielskim. W załączniku karta pracy i scenariusz lekcji.

1 marca 2020 »

Symbole graficzne w technologii chemicznej a CLIL

W dniu 7 listopada 2020r. uczniowie II klasy technik technologii chemicznej wykonali plakaty zawierające symbole graficzne urządzeń instalacji z podpisami w języku angielskim i polskim. Za pomocą aktywności w Kahoot ćwiczono prawidłowe dopasowanie symbolu graficznego do jego znaczenia. W załączeniu przykładowe prace i scenariusz zajęć.

1 marca 2020 »

O turbinach wiatrowych po angielsku

28 lutego 2019r. wśród uczniów II klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej przeprowadzono lekcję z zastosowaniem meotdy CLIL. Film w języku angielskim posłużył tym razem jako źródło informacji do uzupełnienia karty pracy "wind turbine". W ząłączniki scenariusz zajęć i karta pracy.

Lekcja inżynierii procesowej metodą CLIL

21 lutego 2019 roku dwie grupy klasy II technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wzięli udział w lekcji z wykorzystaniem metody CLIL. Jako pomoc dydaktyczną użyto film w jezyku angielskim, na bazie kórego uczniowie wykonali kartę pracy na temat efektu fotowoltaicznego i zasady działania ogniwa fotowoltaicznego. W załączeniu karta pracy i scenariusz zajęć.

Lekcja dokumentacji technicznej z zastosowaniem metody CLIL i TIK

Agnieszka Raducka w dniu 27 lutego przeprowadziła lekcję z zastosowaniem metody CLIL i techniki TIK. W lekcji wzięli udział ucnziowie II klasy technik technologii chemicznej. Uczniowie tłumaczyli fragmenty tekstu w języku angielskim na temat "materiałów konstrukcyjnych ruru hydraulicznych", następnie opracowywali referat i wypisywali kluczowe słówka. Aby utrwalić słowa w języku angielskim przeprowadzono Quiz w Kahoot. W załączeniu przykładowe prace uczniów i scenariusz zajęć.

Uczniowie zbadają stan środowiska

To już kolejny projekt unijny w naszej szkole, ale po raz pierwszy realizowany we współpracy z aż pięcioma europejskimi szkołami technicznymi. Głównym celem projektu będzie zbadanie zanieczyszczenia środowiska naturalnego w ramach partnerstwa strategicznego (akcja KA.201). Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Erasmus+ , a jego realizacja potrwa do 31.03.2022r.

29 lutego 2020 »

Zajęcia zawodoznawcze po niemiecku

Grupa uczniów Technikum Kształtowania Środowiska pod opieką Pani Judyty Piwko i Pani Anny Jerleckiej uczestniczyła w sobotnich warsztatach (16.11.19r) podczas niemieckich targów edukacyjnych.

18 listopada 2019 »

Wycieczka do Berlina

12 grudnia odbył się świąteczny wyjazd do Berlina na tradycyjny Weihnachtsmarkt czyli Jarmark Bożonarodzeniowy, który każdego roku ma miejsce w wielu miastach Niemiec i Austrii. Uczniowie pod opieką nauczycieli projektu Erasmus+ szlifowali umiejętności komunikowania się w języku niemieckim, a także poznali niektóre zwyczaje Niemców. Niekwestionowaną atrakcją był właśnie Jarmark, którego tradycja sięga XIV wieku. Uczniowie mieli jednak jeszcze okazję poznać nieco bardziej kulturę naszych sąsiadów oraz poszerzyć swoją wiedzę i horyzonty w trakcie odwiedzin w Muzeum Techniki oraz Neues Muzeum, czyli Muzeum Egipskim.

21 grudnia 2018 »

Kurs języka angielskiego w Edynburgu

Pani Elżbieta Lesińska zrealizowała dwutygodniowy kurs języka angielskiego w Edynburgu. Ta mobilność odbywała się w ramach projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

21 listopada 2018 »
1 2 3 4 5 6 7 dalej » Skocz do:

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone