Kurs języka angielskiego w Edynburgu

Pani Elżbieta Lesińska zrealizowała dwutygodniowy kurs języka angielskiego w Edynburgu. Ta mobilność odbywała się w ramach projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

21 listopada 2018 »

Zagraniczny kurs języka hiszpańskiego

W ramach Projektu "Nowoczesny nauczyciel - Świadomy Europejczyk" pani Wioleta Niedostatkiewicz realizowała Intensive Spanish Course w Barcelonie w dniach 30.07.18 - 10.08.2018r. Nauka odbywała się w International House w niewielkiej, wielonarodowościowej grupie. Po zajęciach był czas na zwiedzanie Barcelony i poznawanie jej historii. Były i zakupy i chwile odpoczynku. Taki sposób edukacji jest wspaniałym sposobem na łączenie w praktyce nauki języka hiszpańskiego.
28 października 2018 »

Zagraniczny kurs języka angielskiego (Erasmus+)

W ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" Pani Agnieszka Raducka wzięła udział w kursie języka angielskiego. Szkolenie zrealizowała w dniach 1- 12.10.2018r. w Gzirze (NSTS English Language Institute) na Malcie. Wybór miejsca nie był przypadkowy - zróżnicowana kultura, bogata historia i specyfika przenikania się różnych narodowości - utworzyły doskonałe warunki zarówno do nauki języka angielskiego jak i pokonywania barier związanych z poruszaniem się w obcym kraju, komunikowania się z ludźmi z różnych zakątków świata i środowisk oraz możłiwość otworzenia się na inność kulturową a przede wszystkim poszerzenie horyzontów światopoglądowych. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

Kurs języka angielskiego w Londynie

W sierpniu, Pani Anna Czerwik i Pani Katarzyna Flisiak odbyły kursy języka angielskiego w Londynie. Kursy językowe są realizowane przez 14 nauczycieli naszej szkoły w ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Prezentacja.

Kurs metodyczny języka niemieckiego

W ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" trzy germanistki z naszej szkoły Pani Agnieszka Chromiec - Sęk, Pani Anna Jerlecka i Pani Judyta Piwko odbyły dwutygodniowy metodyczny kurs języka niemieckiego w Wiedniu.

Kurs języka angielskiego na Malcie

W dniach 30.07- 10.08.2018r. Pani Henryka Surma i Pani Monika Pieniak odbyły intensywny kurs języka angielskiego (ESE Malta) w ramach realizowanego przez nauczycieli naszej szkoły projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". W tym programie Erasmus+ udział bierze 14 nauczycieli naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji!

15 września 2018 »

Pożegnanie ze Szkocją

Drugi tydzień mojego pobytu w Edynburgu minął bardzo szybko. Na zajęciach na kursie języka angielskiego w Edinburgh School of English pojawili się nowi uczestnicy – w tym grupa Polek – oraz nowi nauczyciele. Podobnie jak do tej pory, każdy rodzaj zajęć wymagał od nas bardzo dużego wkładu aktywnej pracy w szkole i w domu. Mimo przyjaznej, sympatycznej atmosfery, jaką tworzyliśmy wspólnie z nauczycielami, byliśmy skrupulatnie rozliczani z zadań, które należało wykonać.

15 września 2018 »

Weekend w Edynburgu

Stolica Szkocji jest miastem pięknym i bardzo ciekawym pod względem turystycznym. Poszczególne dzielnice są dobrze skomunikowane ze sobą siecią tramwajową i autobusową, a ulotki informujące o trasach środków transportu są łatwo dostępne w wielu miejscach. Mieszkańcy Edynburga są niezwykle uprzejmi i chętnie pomagają znaleźć odpowiedni przystanek bądź kierunek, w którym powinniśmy się udać.

10 września 2018 »

Pozdrowienia ze Szkocji

Nauczyciele z naszej szkoły biorą udział w projekcie związanym z nabywaniem kompetencji w zakresie języków obcych ("Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk"). Podczas 2-tygodniowego wyjazdu uczestniczymy w kursach językowych dla obcokrajowców, odbywających się w szkołach w różnych państwach Unii Europejskiej.

Ja wybrałam Szkocję.  2 września przyleciałam do Edynburga. Zamieszkałam u bardzo sympatycznej rodziny, pani Annette i Lindsay’a Grey’ów. Ich dom położony jest w spokojnej, cichej okolicy w pobliżu pięknego parku.

Zajęcia w Edinburgh School of English rozpoczęłam w poniedziałek, 3 września. Grupa kursantów jest międzynarodowa: są osoby z Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Lichtensteinu i z Arabii Saudyjskiej – w różnym wieku (od lat 18 do …60+) i na różnym poziomie znajomości języka angielskiego. Ale bez względu na te różnice wszyscy są bardzo otwarci i zmotywowani do nauki i współpracy.

Nauczyciele ze szkoły dostosowują metody pracy i poziom wymagań do naszych indywidualnych potrzeb. Zajęcia trwają od godziny 8.45 do godziny 16.30, są dynamicznie prowadzone i wymagają od nas ciągłej aktywności. No, i te prace domowe!

Przede mną weekend na zakończenie pierwszego tygodnia wytężonej pracy i zwiedzanie atrakcji Edynburga. Mam nadzieję, że – jak mówią mieszkańcy – „Scottish weather” nie pokrzyżuje tych planów.

Elżbieta Lesińska

6 września 2018 »

Nauka tańca irlandzkiego

Uczniowie trzeciej klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na praktykach w Irlandii.

29 kwietnia 2018 »