Environmental pollution research at school

W grudniu 2019 roku wystartowaliśmy z kolejnym projektem w ramach programu Erasmus+, Wymiana Dobrych Praktyk. Projekt nosi tytuł „Environmental pollution research at school” (Badanie zanieczyszczeń środowiska w szkole). Tym razem dołączyliśmy, jako szkoła partnerska, do projektu realizowanego przez Virgo Sapientiae Institut z Belgii. W projekcie oprócz Belgii udział biorą szkoły z Turcji, Hiszpanii, Słowenii. Projektem są objęte zawody: technik technologii chemicznej oraz technik ochrony środowiska.

Ponieważ każda szkoła boryka się w swoim regionie z zanieczyszczeniem środowiska i ma doświadczenie z badaniami w konkretnym obszarze przydatne będzie wzajemne uczenie, jak każda szkoła pracuje nad tym problem. Celem naszego projektu jest inspirowanie do doskonałości w nauczaniu poprzez innowacyjne metody nauczania i narzędzia w kontekście środowiskowym.

W naszym projekcie bezpośrednio weźmie udział po 12 nauczycieli i 15 uczniów z każdej szkoły partnerskiej.

20 maja 2020 »

Uczniowie zbadają stan środowiska

To już kolejny projekt unijny w naszej szkole, ale po raz pierwszy realizowany we współpracy z aż pięcioma europejskimi szkołami technicznymi. Głównym celem projektu będzie zbadanie zanieczyszczenia środowiska naturalnego w ramach partnerstwa strategicznego (akcja KA.201). Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Erasmus+ , a jego realizacja potrwa do 31.03.2022r.

29 lutego 2020 »

Nauka tańca irlandzkiego

Uczniowie trzeciej klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na praktykach w Irlandii.

29 kwietnia 2018 »

Farma wiatrowa NORDEX ENERGY OOLA ENTERPRISE CENTRE C.O LIMERICK

29 kwietnia 2018 »

Finał projektu zagranicznych staży zawodowych

Informujemy, że 30.06.2018r. kończy się projekt "Podniesienie kwalifikacji zawodowych szansą na sukces zawodowy". Wszystkie cztery grupy wyjazdowe zrealizowały staże zagraniczne w Irlandii zgodnie z założeniami projektu. Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. W związku z powyższym Dyrekcja ZS nr 2 wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do napisania takiego projektu dla następnych klas z zawodów: technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik ochrony środowiska, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik turystyki wiejskiej, technik budownictwa wodnego, technik inżynierii środowiska i melioracji. Tym samym zachęcamy młodzież naszej szkoły do aktywnej nauki języka angielskiego i niemieckiego.

27 czerwca 2018 »

Wizyta studyjna w Hydroelektrowni Andacrusha

Nasi uczniowie, odbywający praktyki zagraniczne w Irlandii zapoznawali się z urzędzeniami i budowlami hydrotechnicznymi elektrowni wodnej. Mieli  okazję obserwować pracę hydrozespołów i urządzeń sterujących również wewnątrz hali maszyn.

17 kwietnia 2018 »

Praktyka w Mallow rozpoczęta!

To już czwarta grupa praktykantów odwiedzająca Irlandię. Tym razem 17 uczniów klasy 3E technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej rozpoczęło czterotygodniową praktykę zawodową. Mallow to urocze miasto leżące nad rzeką Blackwater, w irlandzkiej prowincji Munster, w hrabstwie Cork. Pozdrawiamy :) Fot. Przemysław Pawłowski.

11 kwietnia 2018 »

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone