RPO 8.6

Podsumowanie projektu

W dniu 13 grudnia 2021r. został rozliczony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie projekt „Podniesienie jakości kształcenia dostosowanego do wymogów współczesnego rynku pracy w Zespole Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie poprzez wdrożenie kompleksowego programu wsparcia” realizowany w okresie 01.01.2020r. – 30.09.2021r.

20 grudnia 2021 »

Punkt Informacji i Kariery w ramach projektu unijnego

Od czerwca 2020r. działa w szkole Punkt Informacji i Kariery (PIK) dla uczestników projektu 8.6 RPO WZ. W PIK uczniowie mogą skorzystać z porady doradcy zawodowego, który zbada predyspozycje zawodowe, pomoże w planowaniu dalszej ścieżki rozwoju zawodowego, wyborze uczelni. Z doradcą można umawiać się na spotkania indywidualne w siedzibie PIK w szkole. Spotkania odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Kontakt do doradcy zawodowego, pani Beaty Oflus, mail: oflus@gos-polska.pl . Na spotkanie z doradcą można też umówić się pod nr tel. 531 426 140.

Serdecznie zapraszamy!

7 kwietnia 2021 »

Staże w ramach projektu unijnego

W ramach projektu z działania 8.6 RPO WZ p.n. „Podniesienie jakości kształcenia dostosowanego do wymogów współczesnego rynku pracy w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie poprzez wdrożenie kompleksowego programu wsparcia” w maju zostaną zrealizowane staże dla uczniów kierunków technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji. W stażach w przedsiębiorstwach z branży OZE oraz chłodnictwo i klimatyzacja weźmie udział 31 uczniów klas drugich i trzecich. Staż potrwa 150 godzin, podczas niego uczniowie zdobędą cenne wiedzę i doświadczenie, a za udział w stażu otrzymają stypendium stażowe. Niektóre  kontakty nawiązane podczas staży, z pewnością zaowocują w przyszłości stałą współpracą uczniów z pracodawcami.

7 kwietnia 2021 »

Szkolenia dla uczniów w ramach projektu unijnego

Od stycznia 2020r. nasza szkoła realizuje projekt unijny z działania 8.6 RPO WZ p.n. „Podniesienie jakości kształcenia dostosowanego do wymogów współczesnego rynku pracy w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie poprzez wdrożenie kompleksowego programu wsparcia”. Projekt skupia się wokół dwóch kierunków kształcenia: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji. Uczniowie odbywają w ramach projektu szkolenia z zakresu spawania MAG 135, lutowania, uprawnień SEP oraz szkolenie komputerowe ECDL.

Kolejna, już piąta grupa uczniów odbyła w marcu szkolenie SEP G1 do 1kV, zakończyło się ono egzaminem zewnętrznym na uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego SEP. Ponadto obecnie trwa szkolenie spawanie MAG 135 już dla trzeciej grupy uczestników projektu. Wkrótce będą tworzone kolejne grupy szkoleniowe. Od początku lipca 5 uczniów bierze także aktywny udział w szkoleniu ECDL, wszyscy uzyskali już certyfikaty ECDL BASE. Zgodnie z założeniami projektu szkolenia zawodowe odbędzie 60 uczniów. Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny.

Spotkanie z komisją rekrutacyjną

SPOTKANIA Z KOMISJĄ REKRUTACYJNĄ

DLA KANDYDATÓW NA UCZESTNIKÓW PROJEKTU:

W dniu 15.01.2020r. o godz. 14.30 w salach nr:22, 23 oraz 24

odbędą się spotkania rekrutacyjne kandydatów do w.w. projektu w postaci ankiety

z Komisją Rekrutacyjną. Każdy kandydat powinien mieć ze sobą długopis.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

14 stycznia 2020 »

Ruszył projekt podniesienia jakości kształcenia w ramach RPO 8.6

Podniesienie jakości kształcenia dostosowanego do wymogów współczesnego rynku pracy w Zespole Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie poprzez wdrożenie kompleksowego programu wsparcia.

2041
6 stycznia 2020 »