newsy POWER VET | Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

POWER VET

Farma wiatrowa NORDEX ENERGY OOLA ENTERPRISE CENTRE C.O LIMERICK

Uczniowie trzeciej klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na praktykach w Irlandii.

29 kwietnia 2018 »

Nauka tańca irlandzkiego

29 kwietnia 2018 »

Praktykanci w zakładzie przetwarzania biomasy

27 kwietnia 2018 »

O geotermii na praktykach zawodowych

Uczniowie z klasy 3E poznali budowę i zasadę działania urządzeń, wspomagających wykorzystanie ciepłych źródeł.

22 kwietnia 2018 »

Wizyta studyjna w Hydroelektrowni Andacrusha

Nasi uczniowie, odbywający praktyki zagraniczne w Irlandii zapoznawali się z urzędzeniami i budowlami hydrotechnicznymi elektrowni wodnej. Mieli  okazję obserwować pracę hydrozespołów i urządzeń sterujących również wewnątrz hali maszyn.

17 kwietnia 2018 »

Praktyka w Mallow rozpoczęta!

To już czwarta grupa praktykantów odwiedzająca Irlandię. Tym razem 17 uczniów klasy 3E technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej rozpoczęło czterotygodniową praktykę zawodową. Mallow to urocze miasto leżące nad rzeką Blackwater, w irlandzkiej prowincji Munster, w hrabstwie Cork. Pozdrawiamy :) Fot. Przemysław Pawłowski.

11 kwietnia 2018 »

Upowszechnianie informacji o praktykach zagranicznych podczas Dnia Otwartego

Dzień Otwarty i wizyta uczniów gimnazjum to świetna okazja do promowania udziału w zagranicznych praktykach zawodowych oraz prezentowania wydarzeń, które były realizowane podczas tych praktyk. W 4 salach pokazowych i na holu głównym wyświetlano galerię zdjęć i omawiano najważniejsze założenia oraz efekty praktyk w Irlandii.

26 marca 2018 »

Półmetek praktyk w Irlandii

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ochrony środowiska zrealizowali już część praktyk zagranicznych w Irlandii.

1) Wykład Dr Hallihana - formy ochrony przeciwpowodziowej w Irlandii. 2) Zabezpieczenia przeciwpowodziowe – zajęcia w terenie na przykładzie rzeki Blackwater w Mallow. 3) Wizyta w hydroelektrowni Ardnacrusha (nazwa irlandzka: Ard na Croiseusytuowanej na rzece Shannon). 4) Poznanie metod ochrony środowiska naturalnego: - różnych gatunków roślinności; - bydło; - zwierzęta leśne; na przykładzie Doneraile Park - wizyta studyjna.

20 listopada 2017 »

Uczniowie z ochrony środowiska w Irlandii

Młodzież z zawodu technik ochrony środowiska realizuje 4-tygodniowe praktyki w Irlandii. Ostatnio zajmowali się ochroną siedlisk ptaków; zwiększeniem bioróżnorodności poprzez dosadzanie drzew liściastych; zagospodarowaniem terenów bagiennych. Poznali zagadnienia ekologiczne dotyczące bagien i unikalnych torfowisk, ich różnorodnej flory i fauny oraz różnych typów życia wodnego, gdzie niektóre są zagrożone wyginięciem w wielu częściach świata. Poznali możliwości „spaceru” po bagnach (specjalne drewniane przejścia dla pieszych, miejsca relaksu, tablice informacyjne). Kolejne zagadnienie to segregacja odpadów: poznanie zasad recyklingu, segregacja odpadów i jej wpływ na ochronę środowiska.

30 listopada 2017 »