POWER VET

Pierwsze dni grupy TOŚ w Sligo

Uczniowie zawodu technik ochrony środowiska szcześliwie dotarli do Irlandii. Dotychczas uczestniczyli w zajęciach językowych i kulturoznawczych.

17 lutego 2017 »

Informacje o wyjeździe - grupa TOŚ

Ważne informacje. Wszyscy wyjeżdżających do Irlandii proszeni są o zabranie dowodów osobistych i legitymacji szkolnych.

10 lutego 2017 »

Spotkanie z rodzicami odnośnie praktyki w Mallow

Uczniowie w zawodzie technik ochrony środowiska oraz ich rodzice zostali w dniu 17 stycznia zapoznani ze szczegółami projektu "Podniesienie kwalifikacji zawodowych szansą na sukces zawodowy". Projekt dotyczy dwutygodniowych praktyk zagranicznych realizowanych ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (zasady Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe).

24 stycznia 2017 »

Praktyka w Lipsku

W Technikum Kształtowania Środowiska przy Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie był realizowany projekt "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 stycznia 2017 »

Zebranie organizacyjne w sprawie praktyk za granicą

Zebranie organizacyjne w poniedziałek 2.01.2017r. o godzinie 12.25 – sala 33.

20 grudnia 2016 »

Nabór uczniów na praktyki w Irlandii

Zespół Szkół został zakwalifikowany do projektu na praktyki w Irlandii. Projekt jest realizowany od 01.09.2016 - 30.06.2018 r. Tytuł projektu: "Podniesienie kwalifikacji zawodowych szansą na sukces zawodowy”. Projekt jest realizowany " z listy rezerwowej konkursu 2016 Kształcenie i szkolenie zawodowe - akcja 1, którego działania są finansowane ze  środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach realizowanego przez FRSE projektu: "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego". Wyjazd będzie miał miejsce w roku szkolnym 2016/17  (II semestr) oraz  2017/2018 (I i II semestr) - nabór dotyczy uczniów:  technikum ochrony środowiska i technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Każda rekrutacja będzie trwała przed realizacją wyjazdu. Pierwsza została przedłużona do 16.12.2016 r. Dodatkowe informacje o zasadach naboru zostały przekazane wszystkim uczniom w ramach wskazanych zawodów odpowiedni wcześniej przez kierownika kształcenia praktycznego.

16 grudnia 2016 »

Zaliczenie praktyk w Lipsku

W ramach podsumowania miesięcznego pobytu uczniów naszej szkoły na praktykach w Lipsku przyjechał dyrektor szkoły Bogusław Nowak. W trakcie uroczystego spotkania z udziałem przedstawicieli Europa Haus w Lipsku, dyrekcji szkoły, uczestników projektu oraz opiekunów omówiono efekty pracy praktykantów. Nasi uczniowie zaprezentowali przygotowaną przez siebie fotorelację z pobytu w miejscach swoich praktyk oraz zajęć odbywających się w czasie wolnym. Uczniowie mieli okazję wypowiedzieć się także na temat warunków pracy, podejścia do pracownika oraz atmosfery w pracy w oparciu o nabyte doświadczenia zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Na zakończenie spotkania uczestnikom zostały wręczone certyfikaty oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

24 listopada 2016 »

O praktykach w Lipsku wśród młodzieży TKŚ

Po powrocie z Lipska i zakończeniu tam miesięcznej praktyki w branży turystyczno-gastronomicznej, uczniom Technikum Kształtowania Środowiska zaprezentowano założenia oraz korzyści płynące z realizacji takich praktyk. Mamy nadzieję, że uczniowie technika ochrony środowiska, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz chłodnictwa i klimatyzacji także będą chcieli uczestniczyć w tej formie doskonalenia zawodowego.

17 listopada 2016 »