Zielona Energia w Szkołach

Francja jeszcze nie dla nas

Nasi uczniowie byli świetni. Ich jazda odznaczała się płynnością ruchu, opanowaniem i zwinnością. Żadna ekstremalna sytuacja nie była dla nich zaskoczeniem ani powodem do rezygnacji.

BRAWO za pomysłowość i trud w usuwaniu usterek oraz bezbłędne diagnozy.

19 marca 2016 »

Szkolne Mistrzostwa i drużyna EcoRacing

Pierwszy dzień Szkolnych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya w Goleniowie już za nami. Naszą szkołę godnie reprezentuje zespół EcoRacing, w składzie którego są uczniowie klasy 3E: Artur, Damian, Dominik, Marcin P., Marcin S.

Emocje są ogromne i frajda wielka. Trzymajcie kciuki za jutrzejszy start.

18 marca 2016 »

Zawody ECO RC TAMIYA

W dniach 18-19 marca 2016 r. w Goleniowie odbędą się pierwsze Szkolne Mistrzostwa Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya, w których wezmą udział zespoły uczniowskie z 16 szkół. Organizatorami Szkolnych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya są: Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie oraz DC Edukacja Sp. z o.o.

15 marca 2016 »

Finał II edycji projektu "Zielona Energia w Szkołach"

Pan Dyrektor Bogusław Nowak wręczył certyfikaty z termowizji i OZE, które uzyskało 30 uczniów, biorących udział w zajęciach pozalekcyjnych, które realizowano w ramach II edycji projektu Zielona Energia w Szkołach.

3 marca 2016 »

Alternatywne metody wytwarzania energii elektrycznej

Podczas ostatnich zajęć w ramach projektu "Zielonej Energii w Szkołach" uczniowie zbadali możliwości wytwarzania prądu elektrycznego w oparciu o ogniwo Peltiera oraz ogniwo DEFC. Przeprowadzono eksperymenty, które pozwoliły odpowiedzieć na pytania: Czy z bioetanolu można wyprodukować energię elektryczną? Czy różnica temperatur i złącze p-n wystarczą, aby popłynął prąd?

17 grudnia 2015 »

Barwne pomiary termowizyjne

Diagnozowanie usterek i awarii instalacji cieplnych czy elektrycznych, ocena mostków cieplnych, efektywność energetyczna urządzeń, wykrywanie nieszczelności, wilgoci, przerwania izolacji to tylko niektóre zastosowania, w których można wykorzystać kamerę termowizyjną. Termogramy są też przydatne w diagnostyce medycznej i weterynaryjnej, a także w ratownictwie, wojskowości czy nawet w badaniu kosmosu. Uczestnicy projektu "Zielona Energia w Szkołach" przeprowadzili eksperymenty w użyciem kamery termowizyjnej.

10 grudnia 2015 »

Technologie jutra ... już dziś

Na początku był chaos... a z chaosu wyłoniło się ... AUTO :)

4 grudnia 2015 »

Warsztaty dla gimnazjalistów wystartowały!

Eksperymentami z zakresu energii wiatru zaczęliśmy kolejny cykl zajęć dodatkowych dla gimnazjalistów. Nauczyciele przedmiotów zawodowych z Technikum Kształtowania Środowiska prowadzili dotychczas warsztaty związane z chemią i ochroną środowiska oraz energetyką odnawialną. W tym roku oferta zajęć wzbogacona została o warsztaty z turystyki.

3 grudnia 2015 »

Magazynier Wodór

Uczestnicy projektu przeprowadzili kilka eksperymentów związanych z wytwarzaniem wodoru z wody w wyniku elektrolizy wody i produkcji prądu dzięki wodorowi. Wodór jest doskonałym sposobem magazynowania energii elektrycznej. Jest najlżejszym oraz najpowszechniej występującym pierwiastkiem w przyrodzie. Podczas spalania w tlenie, uwalnia on duże ilości energii. Na ziemi wodór nie występuje w wolnej postaci, dlatego otrzymuje się go w procesie elektrolizy, parowego reformingu gazu ziemnego, gazyfikacji węgla oraz reformingu/utlenianiu innych węglowodorów lub produktów biomasy.

3 grudnia 2015 »

VAWT vs HAWT!

Kolejne zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu "Zielona Energia w Szkołach". Tym razem na starcie stanęły turbiny wiatrowe. Turbina wiatrowa o pionowej osi obrotu kontra turbina wiatrowa o poziomej osi obrotu. Która jest lepsza?

26 listopada 2015 »