Zielona Energia w Szkołach
RSSFrancja jeszcze nie dla nas
Nasi uczniowie byli świetni. Ich jazda odznaczała się płynnością ruchu, opanowaniem i zwinnością. Żadna ekstremalna sytuacja nie była dla nich zaskoczeniem ani powodem do rezygnacji.
BRAWO za pomysłowość i trud w usuwaniu usterek oraz bezbłędne diagnozy.
»Szkolne Mistrzostwa i drużyna EcoRacing
Pierwszy dzień Szkolnych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya w Goleniowie już za nami. Naszą szkołę godnie reprezentuje zespół EcoRacing, w składzie którego są uczniowie klasy 3E: Artur, Damian, Dominik, Marcin P., Marcin S.
Emocje są ogromne i frajda wielka. Trzymajcie kciuki za jutrzejszy start.
»Zawody ECO RC TAMIYA
W dniach 18-19 marca 2016 r. w Goleniowie odbędą się pierwsze Szkolne Mistrzostwa Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya, w których wezmą udział zespoły uczniowskie z 16 szkół. Organizatorami Szkolnych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya są: Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie oraz DC Edukacja Sp. z o.o.
»Finał II edycji projektu "Zielona Energia w Szkołach"
Pan Dyrektor Bogusław Nowak wręczył certyfikaty z termowizji i OZE, które uzyskało 30 uczniów, biorących udział w zajęciach pozalekcyjnych, które realizowano w ramach II edycji projektu Zielona Energia w Szkołach.
»Alternatywne metody wytwarzania energii elektrycznej
Podczas ostatnich zajęć w ramach projektu "Zielonej Energii w Szkołach" uczniowie zbadali możliwości wytwarzania prądu elektrycznego w oparciu o ogniwo Peltiera oraz ogniwo DEFC. Przeprowadzono eksperymenty, które pozwoliły odpowiedzieć na pytania: Czy z bioetanolu można wyprodukować energię elektryczną? Czy różnica temperatur i złącze p-n wystarczą, aby popłynął prąd?
»Barwne pomiary termowizyjne
Diagnozowanie usterek i awarii instalacji cieplnych czy elektrycznych, ocena mostków cieplnych, efektywność energetyczna urządzeń, wykrywanie nieszczelności, wilgoci, przerwania izolacji to tylko niektóre zastosowania, w których można wykorzystać kamerę termowizyjną. Termogramy są też przydatne w diagnostyce medycznej i weterynaryjnej, a także w ratownictwie, wojskowości czy nawet w badaniu kosmosu. Uczestnicy projektu "Zielona Energia w Szkołach" przeprowadzili eksperymenty w użyciem kamery termowizyjnej.
»
Warsztaty dla gimnazjalistów wystartowały!
Eksperymentami z zakresu energii wiatru zaczęliśmy kolejny cykl zajęć dodatkowych dla gimnazjalistów. Nauczyciele przedmiotów zawodowych z Technikum Kształtowania Środowiska prowadzili dotychczas warsztaty związane z chemią i ochroną środowiska oraz energetyką odnawialną. W tym roku oferta zajęć wzbogacona została o warsztaty z turystyki.
»Magazynier Wodór
Uczestnicy projektu przeprowadzili kilka eksperymentów związanych z wytwarzaniem wodoru z wody w wyniku elektrolizy wody i produkcji prądu dzięki wodorowi. Wodór jest doskonałym sposobem magazynowania energii elektrycznej. Jest najlżejszym oraz najpowszechniej występującym pierwiastkiem w przyrodzie. Podczas spalania w tlenie, uwalnia on duże ilości energii. Na ziemi wodór nie występuje w wolnej postaci, dlatego otrzymuje się go w procesie elektrolizy, parowego reformingu gazu ziemnego, gazyfikacji węgla oraz reformingu/utlenianiu innych węglowodorów lub produktów biomasy.
»VAWT vs HAWT!
Kolejne zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu "Zielona Energia w Szkołach". Tym razem na starcie stanęły turbiny wiatrowe. Turbina wiatrowa o pionowej osi obrotu kontra turbina wiatrowa o poziomej osi obrotu. Która jest lepsza?
»