Aktualności

Aktualności 4 grudnia 2015 wyświetleń: 2560

Technologie jutra ... już dziś

Na początku był chaos... a z chaosu wyłoniło się ... AUTO :)


Pierwszy dzień szkolenia dla nauczycieli w II edycji Zielona Energia w Szkołach był bardzo aktywny.

Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem. Należało złożyć auto modelarskie Lamborghini oraz ogniwo paliwowe, które posłuży jako zasilanie na wodór. Tyle elementów do złożenia, po kilkanaście w częściach A, B, C, D... P. Poza tym śrubki, śrubeczki, nakładki, dystanse i niezawodne klucze imbusowe, wkrętarka, śrubokręty. Duże skupienie, krok po kroczku zgodnie z obcojęzyczną instrukcją i udało się. Jedna mała poprawka z przednią osią kół i pełen sukces. Autko zdalnie sterowane pojechało i pokonało nawet mały slalom.

 

Agnieszka Raducka, Wioleta Niedostatkiewicz - kapitan :)


więcej o wydarzeniach związanych z projektem http://zs2.szczecin.pl/zielona-energia-w-szkolach/


 

Tytuł projektu: PWP Zielona Energia w Szkołach

Nr projektu: POKL.09.02.00-32-103/12

Obszar realizacji projektu: województwo zachodniopomorskie

Lider projektu: DC Edukacja Sp. z o.o. (Polska)

Partnerzy projektu: FLIR Systems AB (Szwecja) i Horizon Fuel Cell Europe s.r.o. (Czechy)

Instytucja Pośrednicząca: Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie

Cel główny projektu: Wzrost potencjału 16 techników z województwa zachodniopomorskiego poprzez wdrożenie programów rozwojowych zawierających rozwiązania edukacyjne wypracowane w oparciu o doświadczenie i wiedzę międzynarodowych liderów branży OZE i EE do 30 czerwca 2015 r.


aktualizowano: 2015-12-15
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone