Aktualności

Aktualności 3 grudnia 2015 wyświetleń: 2754

Warsztaty dla gimnazjalistów wystartowały!

Eksperymentami z zakresu energii wiatru zaczęliśmy kolejny cykl zajęć dodatkowych dla gimnazjalistów. Nauczyciele przedmiotów zawodowych z Technikum Kształtowania Środowiska prowadzili dotychczas warsztaty związane z chemią i ochroną środowiska oraz energetyką odnawialną. W tym roku oferta zajęć wzbogacona została o warsztaty z turystyki.

Na pierwszym tegorocznym spotkaniu gościliśmy uczniów klasy trzeciej z Gimnazjum Nr 24 :)

Gimnazjaliści dowiedzieli się trochę o energii elektrycznej generowanej dzięki energii kinetycznej wiatru. Ćwiczenia praktyczne wykonywali, pracując w 4 zespołach i mierząc parametry elektryczne oraz prędkości wiatru. Zbadali wpływ dwóch czynników na ilość produkowanej energii. Po pierwsze, sprawdzili jak ilość i kształt łopat wpływa na wydajność energetyczną. Następnie ocenili, jaka jest zależność między prędkością wiatru a ilością obrotów wirnika na minutę.

Gimnazjalistom dziękujemy za uwagę i zapraszamy na następne warsztaty!

dr inż. Agnieszka Raducka

aktualizowano: 2015-12-03
Wszystkich rekordów:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone