Aktualności

RSS

Mikołajkowy Laser Tag

Do mikołajkowego Laser Tag (laserowy paintball) 7 grudnia trafiła klasa II BS. To forma rozrywki, w której nasi uczniowie byli wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki. Rywalizowali  ze sobą o miano lidera. Gra odbywała się w specjalnych do tego celu przystosowanych pomieszczeniach, a sceneria rodem z gier komputerowych wywarła niesamowite wrażenia na uczniach. Sieć labiryntów, ogromne stalowe beczki, metalowe konstrukcje wprowadziły uczniów w industrialny klimat pełen przygód i niespodzianek. Ich nastrój wytrawnej zabawy podsycały specjalne oświetlenie, lampy UV, stroboskopy, koguty, fluorescencyjne grafitti. Do tego odpowiednio dobrana muzyka, efekty dźwiękowe i oczywiście masa dymu sprawiła, że wszyscy odczuwali dreszcz emocji. Czas wszyscy spędzili bezpiecznie, a wygrali oczywiście najlepsi!

»
69
6
0
11 grudnia 2018 »

Warsztaty świąteczne

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy na Warsztaty Świąteczne. W tym roku czeka Cię zrobienie lampionu, który doda klimatu w Twoim wnętrzu. Chcesz poczuć magię Świąt? Nie czekaj i zapisz się na warsztaty – czekają ostatnie miejsca.

Zajęcia odbędą się 17 grudnia o godz. 14:30 w sali 34. Zapisy: p. A. Czerwik i p. M. Krala do 14.12.

»
51
1
0
10 grudnia 2018 »

Wizyta w Ecogeneratorze

W dniu 4 grudnia 2018r. uczniowie I klas: technik technologii chemicznej oraz technik urzadzeń i systemów energetyki odnawialnej pod opieką pani Agnieszki Raduckiej i pani Justyny Nowak odwiedzili Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów EcoGenerator dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

»
55
26
0
9 grudnia 2018 »

Umowa patronacka z Grupą Azoty Zakładami Chemicznymi „Police” S.A.

5 Grudnia 2018 roku miało miejsce podpisanie umowy patronackiej pomiędzy Grupą Azoty Zakładami Chemicznymi „Police” S.A. a Zespołem Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie. Ze strony Zakładów Chemicznych umowę podpisał wiceprezes zarządu polickiej spółki – Tomasz Panas, natomiast ze strony szkoły – dyrektor Bogusław Nowak. W wydarzeniu uczestniczyła Zachodniopomorska Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska-Kulesza, a także przedstawiciele Urzędu Miasta Szczecin. Umową patronacką objęte zostaną klasy technikalne kształcące w zawodzie technik technologii chemicznej oraz klasy szkoły branżowej dostarczające na rynek pracy specjalistów w zawodzie operator urządzeń przemysłu chemicznego. Główne działania wynikające z podpisanej umowy to: organizowanie dla uczniów i pracowników szkoły szkoleń związanych z technologiami produkcji jakie prowadzone są w Zakładach Chemicznych, organizowanie warsztatów i praktyk zawodowych. W miarę możliwości Grupa Azoty będzie wspierać szkołę przy doposażaniu pracowni chemicznych i technologicznych. Umowa patronacka będzie obowiązywała do 2021r., mamy jednak nadzieję na dłuższą i bardzo efektywną współpracę, a młodzież na atrakcyjne miejsca pracy po ukończeniu szkoły.

»
84
6
0
6 grudnia 2018 »

Informacja o wyniku przetargu na najem pomieszczenia

Po przeprowadzeniu przetargu niegraniczonego na najem pomieszczenia pracowni żywienia  znajdującej  się w budynku „B”  Zespołu Szkół Nr 2 ogłoszonego przez Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana  w Szczecinie, ul. Portowa 21 , 70 - 833 Szczecin, informuję, że do przetargu przystąpił jeden oferent, który przedstawił ofertę na najem w wysokości 55,00 zł brutto za jedną godzinę zegarową.

Podmiot, który przedstawił ofertę to: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gospodarczego i edukacji „SYMERGIA” z siedzibą przy ul. Reduty Ordona 58 m.6, 71-201 Szczecin

»
24
0
0
5 grudnia 2018 »

Zbiórka dla psów i kotów

Do 14 grudnia będzie trwać akcja na rzecz schroniska. W asli 22, zbieramy karmę i inne niezbędne rzeczy dla psiaków i kotów.

»
44
1
0
29 listopada 2018 »

Szkolenie z zakresu organizacji pomocy psychologiczno - pedagogicznej

W dniu 28.11.2018r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana odbyło się szkolenie z zakresu organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Kształcenia Branżowego Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Przybyłych gości przywitał Pan Bogusław Nowak - Dyrektor ZS Nr 2, a szkolenie uroczyście otworzyła Pani Urszula Berlińska - Dyrektor Wydziału Kształcenia Branżowego. W szkoleniu uczestniczyło ponad 100 osób, w tym dyrektorzy, pedagodzy, wychowawcy ze szkół zawodowych województwa zachodniopomorskiego. Prelekcje wygłosili: Pani Monika Piątkowska "Przepisy prawa regulujące pomoc psychologiczno - pedagogiczną w szkołach i placówkach",  Pan Mirosław Boczar "Rola i zadania poradni psychologiczno-pedagogicznej i szkoły w zakresie wzajemnej współpracy", Pani Teresa Mamos "Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i placówkach - zadania pracowników szkoły i placówki".

»
103
13
0
28 listopada 2018 »

Konkurs o Orkanie

27 listopada minęła 143 rocznica urodzin naszego patrona Władysława Orkana. Biblioteka szkolna ogłasza konkurs:  Władysław Orkan – życie i twórczość, oraz Jego ”Mała Ojczyzna”. Prace na płytach CD proszę przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 07.12.2018 r. - piątek. Serdecznie zapraszam!

»
68
4
2
28 listopada 2018 »

Śniadanie u uczniów klasy I CC

Uczniowie klasy I technik technologii chemicznej oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji podjęli wyzwanie i również przyłączyli się do akcji "Drugiego Śniadania".

 

»
106
5
0
25 listopada 2018 »

Warsztaty dla wolontariuszy

Podczas warsztatów dla wolontariuszy w ZS 2 prowadzonych przez Panią Katarzynę Michałek z Politesu poznaliśmy odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie prawa i obowiązki mają wolontariusze? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej? Swoje doświadczenia opowiedzieli również uczniowie naszej szkoły: Małgorzata i Kuba, którzy zajmowali się wolontariatem w zeszłym roku szkolnym. Każdy może zostać wolontariuszem. Porozmawiaj z koordynatorami wolontariatu w naszej szkole (Panią Honoratą Grabek i Wioletą Niedostatkiewicz) i sprawdź czy wolontariat to coś dla Ciebie. Zapraszamy.

»
92
16
0
25 listopada 2018 »
Wszystkich rekordów: 773
1 2 3 ... 76 77 78 dalej » Skocz do:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone