Aktualności

RSS

Program Zielona Kuźnia dla uczniów z technologii chemicznej

W dniu 19.02.2021 r. z inicjatywy Pani Ewy Chmielewskiej – pełnomocnika ds. współpracy ze szkolnictwem wyższym i jednostkami oświatowymi przeprowadzone zostało spotkanie promujące projekt Zielona Kuźnia dedykowany przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police uczniom szkół średnich i studentom. 

W spotkaniu brała udział Pani Kinga Konopik zajmująca się rekrutacją w Spółce.  

Zielona Kuźnia jest nowatorskim przedsięwzięciem, które ma przekonać młodych  ludzi do pracy w Grupie Azoty poprzez realizację na terenie Zakładów Chemicznych Police płatnych staży, podczas których pod opieką pracowników z bogatym doświadczeniem zawodowym będzie można poznać charakter pracy oraz nabyć praktycznych umiejętności wymaganych na różnych stanowiskach. 

Aplikować na staż można przez stronę internatową Grupy Azoty w zakładce kariera i edukacja poprzez załączenie wymaganych plików. 

Czas stażu może być różny, w zależności od ustaleń obu stron, celem stażu jest rekrutacja kandydatów, którzy chcą związać swoją karierę zawodową z Grupą Azoty. 

Na spotkaniu uczniowie mogli dowiedzieć się jakich pracowników poszukuje Grupa Azoty , jakie kryteria trzeba spełnić, żeby korzystnie zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. 

»
32
5
0
7 marca 2021 »

Info Samorządu Uczniowskiego

Koleżanki i Koledzy, bierzemy udział w projekcie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego 2021. Mamy do zagospodarowania kwotę 8500 złotych. Każdy z Was ma wpływ na to, jak zostaną wydane pieniądze.

Głosuj na jeden z 3 projektów:

1. DYSTRYBUTORY WODY

2. SZAFKI SZKOLNE

3. STUDIO NAGRAŃ

Głosowanie odbędzie się na godzinach wychowawczych w dniach od 22.03.2021r. do 25.03.2021r. 

»
63
1
0
4 marca 2021 »

VI Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE"

Miło nam ogłosić szóstą edycję Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz OZ". Konkurs składa się z dwóch etapów: I - plakat lub mem, nadesłany do 22.04.21r. oraz II - test online w dniu 19.05.21r.

Adresatem konkursu są uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Konkurs jest uwzględniany przy naborze do szkół średnich. Regulamin konkursu.

Partnerem Ekologicznym konkursu jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Patronat Honorowy sprawują: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie, firma Kospel i firma Viessmann.

»
207
1
1
3 marca 2021 »

Ewaluacja projektu "BiblioBoXX Partnerstwa Odra"

Na prośbę INBAK Berlin w piątek 19 lutego odbyło się spotkanie ewaluacyjne podsumowujące projekt BiblioBoXX (niemiecka nazwa projektu "Nachhalitge BücherboXX"). Pani Sylvia Malec (Goerlitz) przeprowadziła ankietę i wywiad z panią dr inż. Agnieszką Raducką nt. efektów projektu i perspektyw na kolejne lata. Pojawiło się m.in. pytanie: Czy szkoła chciałabym jeszcze przyjąć mobilną biblioteczkę na teren szkoły?

Szczegóły projektu realizowango w Szczecinie.

»
120
1
0
27 lutego 2021 »

Konkursy punktowane organizowane przez naszą szkołę

Drodzy uczniowie klas ósmych szkół podstawowych miło nam poinformować, że 3 konkursy: VIII Wojewódzki Konkurs Chemiczny, II Ogólnopolski Konkurs "Energia a Środowisko" oraz VI Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE" - zostały zakwalifikowane do wykazu konkursów punktowanych przy naborze 2021 do szkół średnich. Wkrótce ogłoszenie regulaminów i terminarza konkursów.

»
46
1
0
27 lutego 2021 »

Akcja ZAkrętka

W  ramach projektu ECO for life oraz we współpracy z Samorządem uczniowskim ruszamy z akcją ZAkrętka. Dołącz do nas – zacznij zbierać zakrętki, jeśli jeszcze tego nie robisz. Dla Ciebie to tylko zakrętka, a dla kogoś to może być całe życie! Zakrętki zaczynamy zbierać teraz, a kończymy w 05 2021. Wtedy też zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszą klasę, a TY zostaniesz nagrodzony punktami do zachowania. Poza punktami będziesz mieć ogromną satysfakcję, że pomogłeś komuś w rehabilitacji, odzyskaniu zdrowia, czy otrzymaniu lepszego życia! Zakrętki zostaną sprzedane, a zebrane w ten sposób pieniądze trafią do dziecka, które potrzebuje wsparcia finansowego poprzez portal – siepomaga.pl Masz jakieś wątpliwości?! POMAGAJMY RAZEM :)

»
79
1
0
24 lutego 2021 »

"Uczniowie przyszłości" - promocja energetyki odnawialnej

Serdecznie zachęcamy do przeczytania artykułu pt. "Uczniowie przyszłości" autorstwa Pani dr inż. Agnieszki Raduckiej, opublikowanego w Dialogach Nr 2/2021 

Źródło: https://pe.szczecin.pl/chapter_201347.asp

»
118
1
1
22 lutego 2021 »

Me and my country

Czy zastanawialiście się jak wygląda nauka w czasie pandemii w innych krajach? Okazuje się, że nie tylko w Polsce uczniowie mają nauczanie zdalne. Od naszych przyjaciół z projektu dowiedzieliśmy się, że każdy kraj stara się poradzić sobie z pandemią na różne sposoby. Tak to wygląda w krajach partnerskich:

Armenia – uczniowie chodzą do szkoły i uczą się w małych grupach

Belgia – obowiązuje nauka w systemie hybrydowym

Chorwacja – podobnie jak w Polsce uczniowie uczą się zdalnie. 25.01 uczniowie klas maturalnycn wrócili do szkół

Francja – podobnie jak w Belgii obowiązuje nauka hybrydowa. Uczniowie 3 dni uczą się w szkole, a 2 dni w domu

Portugalia – od 09 2020 lekcje odbywały się stacjonarnie. Niestety w 01 2021 Portugalia nie mogła poradzić sobie z opanowaniem pandemii i zarządzono wcześniejsze ferie Wielkanocne. Na tą chwilę uczniowie mają przerwę w nauce.

»
117
1
0
11 lutego 2021 »

Konkurs na kartkę walentynkową w języku obcym

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że miłość powinno okazywać się codziennie. Czasami jednak, w natłoku codziennych obowiązków może zdarzyć się nam o tym zapomnieć. Właśnie dlatego, Walentynki to wspaniała okazja, aby wyrazić ukochanej osobie swoje uczucia.

Wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na kartkę walentynkową w języku angielskim lub niemieckim.

»
168
1
0
9 lutego 2021 »
Wszystkich rekordów: 976
1 2 3 ... 96 97 98 dalej » Skocz do:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone