Aktualności

RSS

Zajęcia przygotowawcze - kulturowe

Na zajęciach z Panią Katarzyną Galińską, grupa uczniów, która wyjeżdża w maju na praktyki zawodowe do Hiszpanii rozmawiała o tym jak pożytecznie można spędzić wolny czas w obcym kraju. Pani przybliżyła nam wiedzę o ciekawych miejscach do zwiedzenia w różnych dzielnicach Sewilli. Omówiliśmy środki transportu i zainstalowaliśmy aplikacje, które ułatwią nam przemieszczanie się po mieście w trakcie realizacji praktyk zawodowych. Przy okazji usłyszeliśmy wiele anegdot i poznaliśmy niektóre zwyczaje mieszkańców rejonu Andaluzji.

»
121
13
0
22 marca 2023 »

Kurs języka hiszpańskiego na półmetku

Komunikacja i poruszanie się po mieście - słownictwo i dialogi. To już kolejne zajęcia kursu języka hiszpańskiego.

»
11
4
0
22 marca 2023 »

Tolerancja, otwartość na kulturę, współdziałanie w grupie

Za nami kolejne kilkugodzinne warsztaty, na których uczniowie zrekrutowani do projektu Eramsus+ VET zostali wyposażeni w wiedzę odnośnie tolerancji, równości, kultury osobistej za granicą oraz jak współdziałać w grupie. Aktywne zajęcia przeprowadziła Pani Pedagog - Weronika Markowska.

»
66
7
0
22 marca 2023 »

Dzień Autorów Europejskich

Komisja Europejska ogłosiła nową europejską inicjatywę – Dzień Autorów Europejskich, który odbędzie się 27.03.2023 r. To ogólnoeuropejskie święto ma na celu połączenie sektorów „książki” i edukacji, dążąc do promowania czytelnictwa i odkrywania różnorodności językowej i kulturowej wśród Europejczyków.

Tegoroczne praktyki naszych uczniów w Hiszpanii to świetny pretekst do zorganizowania obchodów tego dnia w naszej szkole. Celem Dnia Autorów Europejskich w ZS Nr 2 jest:

- promocja czytelnictwa wśród młodzieży,

- poznanie jednego z najbardziej znanych i lubianych pisarzy hiszpańskich – Carlosa Ruiz Zafona oraz jego twórczości,

- poszerzenie własnych horyzontów, w szczególności wiedzy o. kulturze hiszpańskiej.

 

Tego dnia odbędzie się:

1. Wspólne czytanie fragmentów powieści Carlosa Ruiz Zafona.

2. Konkurs polsko-angielski dotyczący twórczości oraz osoby Carlosa Ruiz Zafona. - zał. 1

3. Sprzedaż tradycyjnego deseru hiszpańskiego: churros.

4. Konkurs graficzny na okładkę książki Zafona (w nawiązaniu do czytanego fragmentu). –zał. 2


Odpowiedzialni: Anna Czerwik, Katarzyna Galińska, Agnieszka Raducka

»
148
2
2
21 marca 2023 »

Kangur 2023

Dziś (16.03.23 r.), uczniowie naszej szkoły po raz kolejny sprawdzali swoje umiejętności matematyczne w ramach Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur". Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: "Junior" i "Student". Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki :)

»
213
4
0
16 marca 2023 »

Tytuł Zawodowca Roku 2022 dla naszej nauczycielki

Pani dr inż. Agnieszka Raducka została nagrodzona w konkursie Zawodowiec Roku 2022, w branży elektroenergetycznej w dziedzinie: energetyka odnawialna. W tej kategorii ostatecznie zostały nominowane trzy osoby: Pani Justyna Dybicz z Inowrocławia (II miejsce) i Pani Izabella Góralczyk-Batko z Krakowa (III miejsce). Łącznie tytuł Zawodowca Roku otrzymało 46 osób (różne dziedziny). 

W konkursie było 537 zgłoszeń, które zawierały uzasadnienia w pięciu kategoriach oceny (czytaj poniżej). Ostateczna punktacja decydowała o zajętym miejscu.

Gala wręczenia nagród miała niemal "oscarową" oprawę, błyskotliwy prowadzący, piękna sala hotelu Bellotto w Warszawie, oprawa muzyczna z wykonami na skrzypcach Tomasza Dolskiego, tort z fajerwerkami i bankiet. 
Organizatorami wydarzenia były: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji a sponsorem nagród KGHM Polska Miedź. 

»
45
21
0
15 marca 2023 »

Rozmowy online z hiszpańską koordynatorką

W czwartek i piątek odbyły się rozmowy z Panią Anną Kalinowską (Euromind, Hiszpania), których celem było zapoznanie się uczestników projektu z hiszpańską koordynatorką. Tematyka rozmów dotyczyła też doświadczenia zawodowego uczestników, zrealizowanych szkoleń zawodowych, uzasadnienia, dlaczego wybrali Hiszpanię na miejsce praktyk zawodowych, weryfikacji znajomości języka angielskiego, schorzeń i chorób, predyspozycji żywieniowych. Na końcu rozmowy uczniowie mogli zadawać pytania, oczywiście większość z nich dotyczyła istotnej kwestii, czy będą mieli możliwość pracy w parach.

»
74
18
0
9 marca 2023 »

Oj działo się ostatnio na zajęciach w pracowni gastronomicznej

W naszej szkole zajęcia w pracowni nie zawsze są zwyczajne. O tym przekonali się 6 i 8 marca br. uczniowie 1 klasy Kucharz. Otóż w rolę nauczyciela wcielił się nie kto inny jak Jarosław Gruda, zwycięzca 7. edycji programu Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia.

„Jajo” (tzn. Jarek) chętnie przyjął zaproszenie pani Marii Obrzud oraz Katarzyny Galińskiej i z ogromnym zapałem poprowadził zajęcia dla początkujących kucharzy.

»
202
25
0
9 marca 2023 »

Stypendium dla naszej uczennicy od Grupy Azoty

Co roku Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. przyznaje najlepszym uczniom klas patronackich stypendia naukowe. Miło nam poinformować,  że uczennica kl. IV G T/CH Elżbieta Grześkowiak (technik technologii chemicznej) została uhonorowana tym wyróżnieniem. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 marca 2023 r. z rąk Pana Prezesa Zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. Mariusza Graba w obecności Pana Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Szczecinie Bogusława Nowaka. Obie strony w wystąpieniach podkreśliły powagę współpracy, a także wskazały dalsze możliwości rozwoju i korzyści wynikające ze wieloletniej synergii.

»
124
3
0
7 marca 2023 »
Wszystkich rekordów: 1191
1 2 3 ... 118 119 120 dalej » Skocz do:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone