Aktualności

RSS

Dzień Turystyki

27go września podczas Światowego Dnia Turystyki nasi uczniowie mogli wziąć udział w konkursie przygotowanym przez Panią Agnieszkę Środę. Każdy chętny  szukał poukrywanych na terenie szkoły zdjęć ze znanymi w Europie miejscami. Należało odgadnąć nazwę zabytku oraz kraj gdzie się znajduje.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie!

»
70
3
0
29 września 2023 »

Wyjście do Posejdona

Uczestnicy tegorocznej edycji projektu Erasmus+ VET - młodzież z klas piątych Technikum Kształtowania Środowiska z Zespołu Szkół Nr 2 ze Szczecina Dąbia wraz z opiekunkami, panią Honorata Grabek i panią Elżbietą Lesińską – wybrali się dzisiaj na ciekawą wycieczkę. Uczniowie kończący w tym roku szkolnym naukę w zawodach: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik turystyki na obszarach wiejskich oraz technik technologii chemicznej, mieli możliwość poznania jednego z najciekawszych obiektów w naszym mieście, znanego w całej Polsce z nowatorskich technologii, opartych na źródłach energii odnawialnej.

»
205
32
0
28 września 2023 »

Europejski Dzień Języków

W dniu 26 września uczniowie klas I i II uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dnia Języków. W ramach lekcji języka angielskiego przeprowadzone zostały zajęcia w formie gier, zabaw i quizów, a ich celem było pogłębienie wiedzy na temat różnorodności językowej Europy oraz propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży.  

Uczniowie zmagali sie z wyzwaniami takimi jak: „A piece of cake”- wyrażenia  idiomatyczne, znajomość ortografii „Spelling  bee”.

Nie zabrakło też promocji języka hiszpańskiego. Na wybranych lekcjach wychowawczych, przedmiotów zawodowych, matematyki i języka angielskiego przeprowadzono pracę na czas ze słownikiem. Młodzież chętnie szukała tłumaczeń podstawowych słów i zwrotów w języku hiszpańskim.

Dziękujemy uczniom za aktywny udział w zabawie!

»
146
29
0
27 września 2023 »

Geocaching w szkole!

W minionym tygodniu klasa II T podczas praktycznych zajęć przygotowała kesze, czyli skrytki pełne niespodzianek i zadań. Przygotowano wierszyki, zadania oraz wyznaczono współrzędne doprowadzające do nich. Zadaniem drugiej części klasy było odnalezienie keszów oraz wykonanie przygotowanych zadań, a to wszystko na przepięknym terenie naszej szkoły.

Uczniowie musieli m.in. przejść gęsiego, napisać wszystkie województwa na czas. To nie wszystko, ponieważ były jeszcze grosiki na szczęście a na zakończenie słodki skarb do odnalezienia. 

Geocaching to wspaniała gra terenowa dla wszystkich. Kto jeszcze nie próbował – zapraszamy!!

Katarzyna Lach

»
168
7
0
25 września 2023 »

Klasa 5 TE w Międzyzdrojach

Niemalże ostatnie promienie słoneczne, tegorocznego lata, "absorbowali" (pochłaniali) uczniowie klasy 5 TE. Było turystycznie i integracyjnie.

Życzymy im dużo energii do pracy w klasie maturalnej :)

»
215
11
0
20 września 2023 »

Szkolny konkurs "Plansza Edukacyjna" w ramach Erasmus Days

Ogłaszamy 2 edycję szkolnego konkursu "Plansza edukacyjna", który ma na celu wykonanie infografiki zawierającej obrazek i nazwę w języku polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Uczestnikiem może być uczeń każdej klasy i każdego kierunku kształcenia. Konkurs jest jednym w wydarzeń organizowanych w ramach działań projektowych Erasmus+ VET. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

»
226
1
1
14 września 2023 »

15 września - Międzynarodowym Dniem Kropki

Czasem wydaje nam się, że nie potrafimy czegoś zrobić. Zazwyczaj jest to tylko nasze wyobrażenie - przy odrobinie kreatywności jesteśmy w stanie stworzyć niesamowite rzeczy. Doskonałym przykładem potwierdzającym powyższą tezę jest historia Vashti, bohaterki książki "Kropka", napisanej przez Petera H. Reynoldsa. Opowieść jest niezwykle krótka, a słowa używane oszczędnie, ale nie one są tu głównym bohaterem, a... kropka.

Dziewczynka o imieniu Vashti podczas lekcji plastyki nie może wpaść na żaden pomysł dotyczący rysunku, jaki ma stworzyć. Tuż po dzwonku na przerwę jej kartka wciąż jest pusta. Nauczycielka postanawia zmotywować uczennicę i prosi ją, by postawiła na kartce kropkę oraz swój własny podpis. Dziewczynka robi to niechętnie, jednak po jakimś czasie niedbała kropka uwalnia w niej pokłady kreatywności, z jakich nie zdawała sobie sprawy. Ta prosta historia udowadnia, że każdy posiada jakiś talent, tylko trzeba wiedzieć, w jaki sposób go odkryć.

»
208
1
0
14 września 2023 »

Komunikat nr 3

Od dnia jutrzejszego tj. od 14.09.2023 r. wracają zajęcia stacjonarne w szkole. Internat także będzie funkcjonował normalnie. Zakwaterować można się dziś (13.09) od 17:00.

»
77
0
0
13 września 2023 »

Informacja dotycząca stypendium socjalnego

Przypominamy, że wnioski o przyznanie szkolnego stypendium socjalnego wraz z odpowiednimi dokumentami należy złożyć do dnia 15 września 2023 roku w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza uczeń.

 

Stypendium szkolne przysługuje uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów w rodzinie (miesięczny dochód na 1 osobę nie przekraczający kwoty 600,00 zł netto) do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia, a w szczególności gdy w rodzinie występuje:

 

bezrobocie,

niepełnosprawność,

ciężka lub długotrwała choroba,

wielodzietność,

alkoholizm lub narkomania,

brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych,

gdy rodzina jest niepełna.

»
51
0
0
12 września 2023 »
Wszystkich rekordów: 1236
1 2 3 ... 122 123 124 dalej » Skocz do:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone