Aktualności

RSS

Mini stroiki, pierniczki i Iskierka Radości

Jak co roku uczniowie klas profilu technik turystyki wiejskiej w okresie przedświątecznym zorganizowali na terenie szkoły sprzedaż pierniczków. W tym roku dodatkowo sprzedawane były mini stroiki. Słodkie i kolorowe wypieki oraz urocze stroiki stały się miłym prezentem dla bliskich i znajomych wielu naszych pracowników oraz dla rodziców uczniów naszej szkoły. Prace wykonali uczniowie z 1 i 2 klasy TTW. Zebrane pieniądze, w kwocie 250 zł, przekazano na charytatywny cel PODARUJ DZIECIOM ISKIERKĘ RADOŚCI.

Katarzyna Galińska

»
289
9
0
27 grudnia 2018 »

Wycieczka do Berlina

12 grudnia odbył się świąteczny wyjazd do Berlina na tradycyjny Weihnachtsmarkt czyli Jarmark Bożonarodzeniowy, który każdego roku ma miejsce w wielu miastach Niemiec i Austrii. Uczniowie pod opieką nauczycieli projektu Erasmus+ szlifowali umiejętności komunikowania się w języku niemieckim, a także poznali niektóre zwyczaje Niemców. Niekwestionowaną atrakcją był właśnie Jarmark, którego tradycja sięga XIV wieku. Uczniowie mieli jednak jeszcze okazję poznać nieco bardziej kulturę naszych sąsiadów oraz poszerzyć swoją wiedzę i horyzonty w trakcie odwiedzin w Muzeum Techniki oraz Neues Muzeum, czyli Muzeum Egipskim.

»
250
6
0
21 grudnia 2018 »

Bieg Mikołajów 2018

Kolejny Bieg Mikołajów za nami. Chociaż aura nie była zimowa to wszyscy byli nastawieni na fantastyczną zabawę w mikołajkowych klimatach. Stroje Mikołajów były widoczne z daleka i ożywiły boiska Zespołu Szkół Nr 2. Pan Dyrektor Bogusław Nowak jak każdego roku dodał wszystkim otuchy, a także uroczyście otworzył bieg. Każdy uczestnik miał za zadanie przebiec dookoła boiska oraz wziąć udział w biegu zadaniowym . Dodatkowe punkty były za śpiewanie zimowych lub świątecznych piosenek, banery oraz przebranie. W drodze rywalizacji najwięcej punktów zebrała klasa II E i wygrała klasowe wyjście wraz z wychowawcą w dowolnie wybrane miejsce za 300zł !

Serdeczne gratulacje i czekamy na Waszą relację.

»
486
79
0
20 grudnia 2018 »

Boże Narodzenie 2018

293
1
0
19 grudnia 2018 »

I CC i I TE na lodowisku

Wyjście na lodowisko było dla niektórych nie lada wyzwaniem. Piruety na lodzie to trudne zadanie na pierwszy raz. Mimo wielu przeciwności łyżwiarstwo spodobało się wszystkim. Radość z uprawianego sportu jest bezcenna. Zapraszamy serdecznie na następny wyjazd.
»
255
8
0
19 grudnia 2018 »

Warsztaty rękodzieła

Właśnie odbyła się kolejna edycja warsztatów rękodzieła prowadzonych przez panią Annę Czerwik i panią Martę Kralę. Dwa lata temu były to kubki, w zeszłym roku kartki a dziś uczniowie własnoręcznie wykonali lichtarze, których nie powstydziłby się żaden artysta plastyk.

»
176
10
0
17 grudnia 2018 »

Paczka na święta

Klasa IVE w tym roku przed świętami wsparła samotnego rodzica z Dąbia wychowującego dwóch małych synów. Nasi uczniowie wraz z wychowawczynią panią Martą Kralą przygotowali paczkę dla pana Krzysztofa, na którą składały się różnego rodzaju produkty żywnościowe, bony do hipermarketu oraz drobne upominki dla dzieci. Dziś tj 17. grudnia osobiście zanieśli ją panu Krzysztofowi, który nie krył wzruszenia, gdyż zupełnie nie spodziewał się takiej niespodzianki.

»
213
6
0
17 grudnia 2018 »

Uczniowie IV E vs. PRL

Dzięki uczniom klasy IVE koniec mijającego tygodnia w naszej szkole to niezwykła podróż do czasów PRLu. Galimatias, czyli Kogel-Mogel, największe hity muzyczne, podróż FIATem 126p, ważenie na wadze PRL Lubnia, płyty winylowe i sprawne gramofony, kasety, suszarka Farel, żelazka z termostatem, magnetofony Unitra, radia Tatra, lokówki PRL, młynki, maszyny do pisania, maszynki, farelki i wiele różnych sprzętów. A do tego zastawa: talerze GS, szklanki w spodkach, kryształy i ceramika. Furorę robiły dokumenty z tamtych lat: książeczkowe dowody osobiste, książeczki wojskowe, pozowlenia na ślub, pieniądze, kartki na jedzenie. Młodzież wystawiła także bogate zbiory książkowe, wśród których książka podpisana osobiście przez pana Jaruzelskiego. Pojawił się też sierp i młot.

»
141
64
0
15 grudnia 2018 »

Mikołajkowy Laser Tag

Do mikołajkowego Laser Tag (laserowy paintball) 7 grudnia trafiła klasa II BS. To forma rozrywki, w której nasi uczniowie byli wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki. Rywalizowali  ze sobą o miano lidera. Gra odbywała się w specjalnych do tego celu przystosowanych pomieszczeniach, a sceneria rodem z gier komputerowych wywarła niesamowite wrażenia na uczniach. Sieć labiryntów, ogromne stalowe beczki, metalowe konstrukcje wprowadziły uczniów w industrialny klimat pełen przygód i niespodzianek. Ich nastrój wytrawnej zabawy podsycały specjalne oświetlenie, lampy UV, stroboskopy, koguty, fluorescencyjne grafitti. Do tego odpowiednio dobrana muzyka, efekty dźwiękowe i oczywiście masa dymu sprawiła, że wszyscy odczuwali dreszcz emocji. Czas wszyscy spędzili bezpiecznie, a wygrali oczywiście najlepsi!

»
179
6
0
11 grudnia 2018 »
Wszystkich rekordów: 792
«, powrót 1 2 3 ... 78 79 80 dalej » Skocz do:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone