newsy Aktualności | Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

Aktualności

RSS

Wizyta studyjna w Hydroelektrowni Andacrusha

Nasi uczniowie, odbywający praktyki zagraniczne w Irlandii zapoznawali się z urzędzeniami i budowlami hydrotechnicznymi elektrowni wodnej. Mieli  okazję obserwować pracę hydrozespołów i urządzeń sterujących również wewnątrz hali maszyn.

»
114
9
0
17 kwietnia 2018 »

Praktyka w Mallow rozpoczęta!

To już czwarta grupa praktykantów odwiedzająca Irlandię. Tym razem 17 uczniów klasy 3E technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej rozpoczęło czterotygodniową praktykę zawodową. Mallow to urocze miasto leżące nad rzeką Blackwater, w irlandzkiej prowincji Munster, w hrabstwie Cork. Pozdrawiamy :) Fot. Przemysław Pawłowski.

»
151
11
0
11 kwietnia 2018 »

Wyniki I etapu Konkursu Chemicznego

Prezentujemy wyniki I etapu Konkusu Chemicznego. Przypominamy, że drugi etap konkursu odbędzie się 27 kwietnia 2018 r o godzinie 11.00 w sali numer 12 Zespołu Szkół Nr 2 w Szczecinie.

Tematyka zadań praktycznych obejmowała będzie doświadczenia ujęte w Podstawie programowej dla przedmiotu chemia dla szkoły podstawowej i gimnazjum oraz ponadprogramowo identyfikację (reakcje charakterystyczne) kationów, anionów i soli prostych oraz analizę alkacymetryczną.

Pozostałym uczestnikom i Ich opiekunom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Dyplomy uczestnictwa prześlemy za pośrednictwem Poczty Polskiej.

»
126
1
2
9 kwietnia 2018 »

Uczniowie 3E w konkursie języka angielskiego

W tym roku już po raz trzeci startowaliśmy w wojewódzkim konkursie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych organizowanym przez ZS Nr 6 przy ulicy Sowińskiego w Szczecinie. Niestety pomimo wielkiego nakładu sił i rozległej wiedzy zabrakło nam odrobiny szczęścia i nie udało się obronić tytułu z zeszłego roku. Drużyna w składzie Dawid Borowski i Bartosz Ilczyszyn z III E zajęła siódme miejsce w województwie wśród techników, dla których to właśnie ten konkurs był organizowany. No nic, trzeba przełknąć gorycz porażki i szykować się na rewanż w przyszłym roku.

»
113
4
0
9 kwietnia 2018 »

Kwalifikacja drużynowa III Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz OZE"

Otrzymaliśmy 29 prac konkursowych w III Wojewódzkim Konkursie "Mistrz OZE". W eliminacjach udział wzięło 58 uczniów z 12 szkół województwa zachodniopomorskiego (szkoły podstawowe i gimnazja). Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, ciekawe pomysły i zainteresowanie tematyką OZE. Do finału, który odbędzie się 24 kwietnia, serdecznie zapraszamy 15 drużyn, których dane podajemy w załączniku (kolejność przypadkowa). Gratulujemy!

Organizatorzy

»
167
1
1
6 kwietnia 2018 »

4 miejsce w Polsce - ogólnopolski finał w Sieradzu

Honorata Kwapińska i Wiktor Szkoda reprezentowali okręg zachodniopomorsko - lubuski w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu. Nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszej osiemnastki w Polsce. W środę 4 kwietnia mieli do pokonania 2 etapy: test wiedzy i zadanie laboratoryjne z zakresu fotowoltaiki. Do ścisłego finału z zadaniem praktycznym nt. pompy ciepła dostał się Wiktor. Ostatecznie Wiktor Szkoda zajął 4 miejse. Wielkie brawa i serdeczne gratulacje! Warto podkreślić, że w etapach szkolnych w całej Polsce startowało 2 078 uczniów z 83 szkół, a w dziewięciu etapach okręgowych udział wzięło 154 uczniów. Nasi uczniowie wygrali swój etap okręgowy! Jesteśmy dumni z ich postawy w finale :) Na uwagę zasługuje fakt, że Honorata była jedyną przedstawicielką w męskim gronie :)

»
187
22
0
4 kwietnia 2018 »

O praktykach zagranicznych w Goleniowie

W dniu 21.03.2018 r podczas wizyty w Urzędzie Miasta i Gminy w Goleniowie - wśród uczniów gimnazjum promowano projekt i upowszechniano jego rezultaty promując w ten sposób szkołę i jej dodatkowe działania na rzecz uczniów.

»
182
8
0
28 marca 2018 »

Upowszechnianie informacji o praktykach zagranicznych podczas Dnia Otwartego

Dzień Otwarty i wizyta uczniów gimnazjum to świetna okazja do promowania udziału w zagranicznych praktykach zawodowych oraz prezentowania wydarzeń, które były realizowane podczas tych praktyk. W 4 salach pokazowych i na holu głównym wyświetlano galerię zdjęć i omawiano najważniejsze założenia oraz efekty praktyk w Irlandii.

»
252
13
0
26 marca 2018 »

Warsztaty dla wolontariuszy

Podczas warsztatów dla wolontariuszy w ZS 2 prowadzonych przez Panią Katarzynę Michałek z Politesu poznaliśmy odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie prawa i obowiązki mają wolontariusze? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej? Swoje doświadczenia opowiedziała nam Anna z Węgier i tu przydał się nam język angielski. Niektórzy muszą nad nim jeszcze popracować. Każdy może zostać wolontariuszem. Porozmawiaj z koordynatorami wolontariatu w naszej szkole i sprawdź czy wolontariat to coś dla Ciebie. Zapraszamy osoby, które chcą bliżej poznać wolontariat w każdy wtorek do Sali 22 na przerwie obiadowej.

»
166
7
0
25 marca 2018 »
Wszystkich rekordów: 702
«, powrót 1 2 3 4 ... 69 70 71 dalej » Skocz do:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone