Programa de Erasmus en Malaga 21

Przedostatni piątek (15.03) do wyjazdu ze słonecznej Malagi spędziliśmy na praktykach. Zjedliśmy wspólny obiad, po którym odbyliśmy spotkanie z koordynatorką i razem z nią udaliśmy się do biura Euromindu na lekcję języka hiszpańskiego. Mieliśmy krótki test ze znajomości podstawowych zwrotów, który wszyscy pomyślnie zadaliśmy, a w nagrodę udaliśmy się na przepyszne churrosy. Dzień zakończyliśmy wspólną kolacją.

Kinga W.

Programa de Erasmus en Malaga 20

Trzeci czwartek na naszym wyjeździe minął bardzo szybko. Do codziennych obowiązków obu grup doszły wizyty kontrolne Pani Jerleckiej, oraz Pani Wawrzyniak. Pod lupą stanęły firma Imatec, oraz grupa ochrony środowiska. Po południu, po odbytych praktykach każdy spędził swój wolny czas na własny sposób. Część z nas poszła zakupić pamiątki z wyjazdu, a część uzupełniała braki w dokumentacji.

Tomek J.

Targi Edu Day Szczecin

Targi Edu Day Szczecin to przestrzeń do spotkań maturzystów, uczniów i nauczycieli oraz miejsce, w którym poznać można nowoczesne  trendy w edukacji i na rynku pracy, porozmawiać z przedstawicielami uczelni wyższych oraz ekspertami, a finalnie obrać drogę dalszego kształcenia i kariery.

Na zdjęciach tegoroczni maturzyści z kl. V T/E , V S/CH/CK oraz uczniowie IV CK/T

Programa de Erasmus en Malaga 22

Dziś (sobota) niemal sięgnęliśmy nieba, a na pewno chmur. Szczyt Gibraltaru okazał się jednym z piękniejszych jaki widzieliśmy. Droga powrotna rozpieszczała nas pięknymi widokami i zapachami rzadko spotykanych roślin. Małpy, jak to małpy - skaczą, podkradają smakołyki i ochoczo pozują do zdjęć. I jeszcze jaskinia. Tego nie da się opowiedzieć ani ująć w obiektywie. Tutaj musieliśmy uruchomić niemal wszystkie zmysły, by na zawsze zapamiętać jej piękno. Gibraltar - jedno z wielu miejsc na świecie, które swym urokiem udawania ludziom, że przyroda sama się czyni niezwykłą.

18 marca 2024 »

Kolejne spotkanie z energetyką wiatrową

Drugie spotkanie poświęcone morskim elektrowniom wiatrowym rozpoczęło się od pracy w grupach, należało ułożyć w odpowiedniej kolejności cykl życia siłowni od momentu planu i projektu aż do demontażu i recyklingu. Dowiedzieliśmy się ile powinności jest na etapie planowania inwestycji, m.in. o procedurach uzyskania warunków przyłączenia, o ocenie środowiskowej, o pomiarach wietrzności, przyrządach pomiarowych itp. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie 2E technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Szkolenie poprowadził Pan Krzysztof Tomaszewski.

16 marca 2024 »

Programa de Erasmus en Malaga 19

¡Hola!

Dzisiejszy dzień (środa) w Maladze rozpoczęliśmy jak każdy inny, czyli od pysznego śniadania. Wszystkie grupy wyruszyły do swoich miejsc pracy jeszcze przed ósmą. W międzyczasie nasze opiekunki odwiedziły dwa miejsca praktyk "Electronical Torcal" i "Ortega-Anor", w których pracują grupy energetyczne. Praktyki dla wszystkich uczestników zakończyły się przed szesnastą. Gdy wszyscy zjedliśmy obiad i odpoczęliśmy, zebraliśmy się przed naszym ośrodkiem i wyruszyliśmy w stronę biura Euromindu. Odbyły się w nim bardzo ciekawe i przydatne lekcje hiszpańskiego. Po ich zakończeniu ruszyliśmy w stronę centrum naszego pięknego miasta. Zagraliśmy tam bardzo intrygującą i kreatywną grę terenową. Przeznaczyliśmy na nią około 40 minut, w czasie których zrobiliśmy cudowne zdjęcia i filmy. W składzie zwycięskiej drużyny grali Maciej L, Janina, Cyprian, Tomasz J I Adrian. Po zrobieniu sobie wspólnego zdjęcia dostaliśmy czas wolny, podczas którego mogliśmy zjeść i wrócić do ośrodka. Wieczorem po kolacji nasi koledzy oczywiście poszli grać w piłkę w parku.

Maciej L.

Programa de Erasmus en Malaga 18

Hola! Kolejny dzień programu Erasmus+ (poniedziałek) minął jak zawsze pracowicie. W tym dniu grupa energetyczna serwisowała urządzenia AGD i naprawiała instalacje elektryczne. Chemicy robili hemogram, a ochrona środowiska przygotowywała pomoce naukowe na następny dzień. Wieczorem tradycyjnie zagraliśmy również mecz piłki nożnej. Niestety piłka została niefortunnie kopnięta i trafiła w ostrą część bandy przez co pękła.

Adrian L.

Wizyta w dzielnicy Soho

Buenos dias!!!

(wtorek) Dzień rozpoczęliśmy jak co dzień pożywnym śniadaniem. Pogoda na szczęście dopisała, więc z przyjemnością wykonywaliśmy zlecone nam zadania. Wyjątkowo w ten dzień udało się, aby każdy skończył swoje zadania przed godziną 16:00.Po powrocie z praktyk udaliśmy się na spacer, by podziwiać lokalną sztukę tak zwany "street art" w dzielnicy Soho. Po zakończeniu sesji zdjęciowej z pięknymi muralami, udaliśmy się w nowe zakątki Malagi, by na swój sposób cieszyć się jej urokami. Wieczorem chłopaki spotkali się w pokoju numer 2, aby obejrzeć mecz potężnej FC Barcelony z Napoli. Mecz zakończył się zwycięstwem Barcy 4-2.

Tomek B.

15 marca 2024 »

Wizyty kontrolne w miejscu pracy praktykantów

Jakość wykonywanej przez naszych uczniów pracy jest oceniana nie tylko przez hiszpańskich pracodawców, ale także przez panie nauczycielki Panią Annę Jerlecką i Panią Monikę Wawrzyniak. Obie Panie przyglądają się pracy i oceniają m.in. czy uczeń wie, jakie zadanie ma wykonać, czy stosuje zasady BHP, czy posiada odzież ochronną. Biorą także pod uwagę ich właściwą postawę wobec zespołu i kulturę osobistą, sumienność i punktualność, a także komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

Konkurs Ekologiczny

Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 z terenu województwa zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w X Konkursie Ekologicznym. Szczegółowy regulamin w załączniku. Plakat. Partnerem ekologicznym X Konkursu Ekologicznego jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Patronat honorowy sprawuje również Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

11 marca 2024 »
«, powrót 1 2 3 4 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: