BiblioBoXX

BiblioBoXX opuścił Szczecin

BiblioBoXX Partnerstwa Odra (współtworzony przez uczniów naszego technikum) przebywał w Szczecinie od 15 marca 2017r. do 20 kwietnia, stacjonując na terenie Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Portowej 21, a następnie na Dziedzińcu Menniczym Zamku Książąt Pomorskich. Jutro swój oficjalny postój rozpocznie w Łobzie - kolejnym miejscu na mapie swojej wędrówki.

Cieszymy się, że z tej urokliwej biblioteczki skorzystało już kilka tysięcy czytelników.

30 maja 2017 »

Druga Inauguracja BB

Pomimo niesprzyjającej pogody, dokonaliśmy dziś inauguracji BiblioBoXX'a Partnerstwa Odra na dziedzińcu menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Doceniamy, że pomimo silnego wiatru i zimna, przybyli zaproszeni goście oraz miłośnicy książek. Ceremonię uświetnił przepięknym wykonaniem oboista pochodzący z Japonii, Pan Katsuya Watanabe, który wykonał Sonatę na obój, partię Basso continuo B-Dur (Berlin 1769, Zima).

21 kwietnia 2017 »

BiblioBoXX już na Zamku

Minął już miesiąc postojowy BiblioBoXX'a na Portowej 21. Dziś uczniowie z klasy II E pod opieką Pana Adama Zakrzewskiego przetransportowali budkę i książki na Dziedziniec Menniczy Zamku Książąt Pomorskich. Przez najbliższy miesiąc będzie można z niej skorzystać właśnie w tym miejscu. Już od pierwszych chwil budka wzbudziła zainteresowanie, zarówno dzieci, dorosłych jak i dziennikarki Radia RMF MAXXX. Jutro o 13:00 uroczysta inauguracja! Podsumowanie pobytu BB w ZS 2 w liczbach poniżej. Zapraszamy!

20 kwietnia 2017 »

Wyniki konkursów towarzyszących akcji BiblioBoXX Partnerstwa Odra

Akcji "BiblioBoxxa w Szczecinie Dąbiu" towarzyszyły 4 konkursy:

- Okładka ulubionej książki,

- Ekologiczna zakładka do książki,

- Prezentacja ulubionej książki,

- Quiz wiedzy o "Harrym Potterze" i "Władcy Pierścieni".

12 kwietnia 2017 »

Uroczyste otwarcie "BiblioboXXa Partnerstwa Odra" w ZS 2

Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie "BiblioBoXXa Partnerstwa Odra". Dawid, Bartosz i Dominik z naszej szkoły w listopadzie 2016 roku zaangażowali się w ciekawy projekt BiblioBoXX Partnerstwa Odra, w wyniku którego nastąpiło przetworzenie nieużywanej budki telefonicznej na funkcjonalną biblioteczkę uliczną, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Większość prac modernizacyjnych bibliobudki wykonali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu. Miło nam było gościć wielu wyśmienitych gości po stronie niemieckiej i polskiej. Mamy nadzieję, że dbając o dobre imię Polski, wszyscy użytkownicy biblioteczki będą z niej korzystać w sposób zgodny z przeznaczeniem :) Relacja w TVP.

16 marca 2017 »

Konkurs na ekologiczną zakładkę do książki

Nagrodzonych uzupełnimy po ogłoszeniu wyników (w dniu 12 kwietnia). Trzymając w napięciu prezentujemy niektóre prace.

Opiekun konkursu: Elżbieta Rutkowska

11 kwietnia 2017 »

Konkurs na "Okładka ulubionej książki"

11 kwietnia 2017 »

Przegląd zasobów BiblioBoXXa

Uczniowie klasy 3ST TKŚ w promieniach słonecznego słońca odwiedzili nasz BiblioBoXX.  Z dużym zaangażowaniem wyszukiwali dla siebie odpowiednich tytułów, wymieniali się egzemplarzami i prawie każdy znalazł odpowiednią publikację dla siebie.

Jednym słowem biblioteczka uliczna doskonale spełnia swoje zadanie – uczniowie sięgają nie tylko po lektury szkolne.

10 kwietnia 2017 »

Podaj dalej i czytaj…

W ramach projektu BiblioBoXX w Zespole Szkół nr 2 odbyła się prezentacja pod nazwą Moja ulubiona książka.

Uczniowie klasy Ia gimnazjum zachęcali na lekcji języka polskiego do czytania promując swój ulubiony tytuł. Dużą popularnością wśród gimnazjalistów cieszył się: Mały Książę, Wiedźmin, Harry Potter, Dziennik cwaniaczka, Zielona mila, Metro 2033, Osobliwy dom pani  Peregrine, Jak w niebie, Wizja mroku, W pustyni i w puszczy, Był sobie pies, Hobbit, Przygody Tomka Sawyera i inne.

Ulubione książki reklamowano w formie prezentacji multimedialnej, plakatów jaki i albumów. Omawiano fabułę dzieła, świat przedstawiony, adaptacje filmowe bądź teatralne.

Gimnazjalistom bardzo podobały się zajęcia, gdyż aktywnie wymienialisię spostrzeżeniami, wrażeniami z lektury i bardzo chętnie dyskutowali. Nawet wymieniali się swoimi książkami.

10 kwietnia 2017 »

Instrukcja "polowania" na książkę w naszym BB

1. Wejdź na stronę bookcrossing.com/hunt 2.  Wybierz kraj: kliknij Poland 3. Wybierz województwo: Kliknij zachodniopomorskie 4. Wybierz miasto: kliknij Szczecin a następnie wybierz miejsce: Zespół Szkół Nr 2.... 5. Przeglądając 23 wirtualne półki dowiesz się jakie książki były, są lub będą wkrótce w naszym Biblioboxxie

9 kwietnia 2017 »