BiblioBoXX

Podaj dalej i czytaj…

W ramach projektu BiblioBoXX w Zespole Szkół nr 2 odbyła się prezentacja pod nazwą Moja ulubiona książka.

Uczniowie klasy Ia gimnazjum zachęcali na lekcji języka polskiego do czytania promując swój ulubiony tytuł. Dużą popularnością wśród gimnazjalistów cieszył się: Mały Książę, Wiedźmin, Harry Potter, Dziennik cwaniaczka, Zielona mila, Metro 2033, Osobliwy dom pani  Peregrine, Jak w niebie, Wizja mroku, W pustyni i w puszczy, Był sobie pies, Hobbit, Przygody Tomka Sawyera i inne.

Ulubione książki reklamowano w formie prezentacji multimedialnej, plakatów jaki i albumów. Omawiano fabułę dzieła, świat przedstawiony, adaptacje filmowe bądź teatralne.

Gimnazjalistom bardzo podobały się zajęcia, gdyż aktywnie wymienialisię spostrzeżeniami, wrażeniami z lektury i bardzo chętnie dyskutowali. Nawet wymieniali się swoimi książkami.

10 kwietnia 2017 »

Instrukcja "polowania" na książkę w naszym BB

1. Wejdź na stronę bookcrossing.com/hunt 2.  Wybierz kraj: kliknij Poland 3. Wybierz województwo: Kliknij zachodniopomorskie 4. Wybierz miasto: kliknij Szczecin a następnie wybierz miejsce: Zespół Szkół Nr 2.... 5. Przeglądając 23 wirtualne półki dowiesz się jakie książki były, są lub będą wkrótce w naszym Biblioboxxie

9 kwietnia 2017 »

Wiosna sprzyja czytaniu

Na terenie ZS nr 2 od kilku dni stoi BiblioBoXX, który został przeobrażony przez naszych uczniów z nieużywanej budki telefonicznej na funkcjonalną biblioteczkę uliczną. Główne hasło tej akcji brzmi "Książki łączą Europę", a my śmiało możemy powiedzieć, że książki łączą czytelników.

Otóż odwiedzają nasz BiblioBoXX dość licznie okoliczni mieszkańcy, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczkami podczas spacerów oraz uczniowie z sąsiednich szkół. Ostatnio odwiedzili nas licealiści z Zespołu Szkół Szczecińskiej Fundacji "Talent - Promocja - Postęp", którzy zapoznali się z bardzo dużą ofertą książek. Wybrane fragmenty ciekawszych pozycji odczytane zostały na głos. Atmosfera przy BiblioBoXXe była przyjemna i wesoła. Kilka książek licealiści wypożyczyli do domu. Życzymy miłej lektury i zapraszamy ponownie.

2093
3 kwietnia 2017 »

Polsko-niemieckie spotkanie ekspertów - 16-17.03.2017r.

W dniach 16 i 17 marca 2017r. odbyły się spotkania polskich i niemieckich ekspertów w ramach projektu „Nachhaltige BücherboXX in der Oderpartnerschaft”. Organizacją konferencji zajęły się: p. Agnieszka Raducka – nauczyciel z Zespołu Szkół nr 2 oraz p. Joanna Czerwińska – p.o. Dyrektor  z Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi (ZUT w Szczecinie). Ośrodek w Ostoi zadbał o materiały konferencyjne dla 28 uczestników spotkania.

20 marca 2017 »

Informacje na temat BiblioboXXa znajdziesz tu.

25 marca 2017 »

Ustawianie BiblioBoXXa

Przemek, Dawid, Bartosz, Grzegorz, Michał, Dominik, Konrad i Hubert - uczniowie z 2E klasy technika urzadzeń i systemów energetyki odnawialnej ustawili dziś BiblioBoXXa.

1974
15 marca 2017 »

Uroczysta inauguracja BiblioBoXXa Partnerstwa Odra w Zespole Szkół nr 2

Już 16 marca (czwartek), w szkole z 60-letnią tradycją, o godzinie 11:00 nastąpi uroczyste otwarcie BiblioBoXXa Partnerstwa Odra z udziałem gości z Niemiec i Polski. Motywem do utworzenia tej biblioteczki była okrągła X rocznica podpisania Partnerstwa Odra, obchodzona w roku 2016.

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 jako jedni z wielu brali udział w berlińskich warsztatach, w wyniku których ostatecznie przekształcili nieużywaną budkę telefoniczną w użyteczną mobilną biblioteczkę, z której można będzie wypożyczać książki na zasadzie bookcrossingu.

8 marca 2017 »

Jak powstawał BiblioBoXX Partnerstwa Odra?

Zapraszamy do zapoznania się z "mini-kroniką" tworzenia BiblioBoXXa Partnerstwa Odra.

WIĘCEJ INFORMACJI O BIBLIOBOXX'IE w zakładce.

8 marca 2017 »

Otwarcie BiblioBoXXa w Berlinie!

W dniu 20 lutego br. w Berlinie, przy europejskiej szkole Roberta Jungka, odbyło się uroczyste otwarcie naszej biblioteczki, wykonanej w ramach niemiecko-polskiego projektu realizowanego z okazji X-lecia Partnerstwa Odra. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele INBAKu, w tym koordynator projektu pan Konrad Kutt i pani Margarete Assfalg, a także dyrektor szkoły i uczniowie. Otwarcia dokonali radni miasta Berlin, sekretarz stanu ds. kultury i Europy pan Gerry Woob, a także były ambasador Niemiec w Polsce (2003-2007), pan dr Reinhard Schweppe (obecnie Stiftung-Zukunft-Berlin). Więcej. Przypominamy, że do naszej szkoły BiblioBoXX przybędzie już 16 marca.

22 lutego 2017 »