BiblioBoXX

Otwarcie BiblioBoXXa w Berlinie już 20 lutego!

W poniedziałek, 20 lutego o godzinie 12:00 nastąpi uroczyste otwarcie BiblioBoXXa Partnerstwa Odra przy szkole, Robert-Jungk - Oberschule z oddziałami polskimi, przy Sächsische Str. 58, 10707 Berlin. Troje uczniów z naszej szkoły brało udział w tworzeniu tej biblioteczki. Zaproszenie!

19625
14 lutego 2017 »

Zbieramy książki do BiblioBoXXa

Drodzy uczniowie i rodzice! Zapraszamy do ofiarowania książek, które chcieliby Państwo polecić do przeczytania innym. Zebrane książki zostaną umieszczone w BiblioBoXXie Partnerstwa Odra. Otwarcie tej unikatowej w skali Europy biblioteczki ulicznej zaplanowano na dzień 16 marca 2017r. na godzinę 11:00. Wypożyczanie książek odbywa się na zasadzie "Bookcrossingu", czyli bierzemy książkę, czytamy i przekazujemy dalej, a w zamian do biblioteczki oddajemy swoje książki, aby inni mogli je przeczytać. Dodatkowo na bookcrossing.com śledzimy jak daleko powędrowała książka przez nas oddana.

7 lutego 2017 »

Nasz BiblioboXX już pomalowany!

Najnowsza informacja: Na kolejnych warsztatach w Berlinie uczniowie z Wrocławia pomalowali budkę, która będzie służyła jako biblioteczka uliczna. W załączniku znajduje się raport z postępu prac. Już na wiosnę budka będzie u nas. Czekamy na osoby zainteresowane pomocą przy organizacji otwarcia i promocji BiblioBoXXa w Szczecinie (zieloneOZE@wp.pl).

Jednocześnie solidaryzujemy się z ekipą berlińską w żałobie po tragedii na jarmarku bożonarodzeniowym.

21 grudnia 2016 »

Konferencja techniczna

W dniach 1 i 2 grudnia 2016r. w Berlinie odbyła się z naszym udziałem specjalistyczna konferencja. W międzynarodowym gronie (Niemcy, Francja, Brazylia, Holandia i Polska) uczestnicy konferencji rozważali kwestie promocji idei BiblioboXXa, a także opieki nad nim w trakcie przebywania w poszczególnych miastach. W Szczecinie budka będzie prawdopodobnie na wiosnę (marzec- kwiecień).

21 grudnia 2016 »

Instalacja fotowoltaiczna BücherboXXa wykonana przez uczniów ZS 2

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do niemiecko-polskiego projektu "Nachhaltige BücherboXX" w ramach świętowania 10-tej rocznicy zawarcia Partnerstwa Odra. "Książki łączą Europę" to główne hasło, które przyświeca idei przekształcenia nieużywanej budki telefonicznej w użyteczną biblioteczkę uliczną, w której dodatkowo będzie możliwość naładowania telefonów, smartfonów itp.

23 listopada 2016 »

Ekologiczna budka z książkami

Niemiecko-polski projekt "BücherboXX" i zaproszenie do niego naszej szkoły to doskonałe uczczenie 10-tej rocznicy zawarcia Partnerstwa-Odra (nieformalna sieć kooperacyjna czterech zachodnich województw Polski oraz czterech wschodnioniemieckich krajów związkowych). Uczniom naszej szkoły przypadło zadanie zapewnienia oświetlenie "ekologicznej budki z książkami", które będzie pochodzić z modułu fotowoltaicznego. Celem projektu jest także popularyzacja czytelnictwa i oze zarazem, oraz edukacja poprzez wykonanie przez uczniów mobilnego punktu wymiany książek w poddanych recyklingowi budkach telefonicznych. W projekcie po stronie polskiej będą brali udział także uczniowie z Wrocławia i Zgorzelca. Hasło przewodnie brzmi "Książki łączą Europę".

6 listopada 2016 »