BiblioBoXX

Nagroda dla ZS 2 podczas międzynarodowej konferencji w Wietow

Akcja "BiblioBoXX Partnerstwa Odra w Szczecinie" została nagrodzona podczas 11. Internationale Konferenz für nachhaltige Regionalentwicklung durch Nutzung erneuerbarer Energien (wolne tłum. 11 Międzynarodowa konferencja zrównoważonego rozwoju regionu poprzez zastosowanie odnawialnych energii). Wyróżnienie odebrała Pani dr inż. Agnieszka Raducka w dniu 9 października w SolarZentrum w Wietow.

10 października 2017 »

Konferencja OZE i udział uczniów klasy 3E

16 marca 2018r. mieliśmy okazję uczestniczyć w XI Konferencji "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu". Pierwszy panel był moderowany przez Pana Profesora Zbigniewa Zapałowicza i dotyczył zagadnień z zakresu "OZE dla każdego". Drugi panel związany był z zrównoważonym rozwojem regionu i podsumowaniem międzyszkolnego konkursu nt. makiet siłowni wiatrowych. Organizatorami konferencji byli: Ośrodek w Ostoi, Żegluga Szczecińka i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

19 marca 2018 »

BiblioBoXX opuścił Szczecin

BiblioBoXX Partnerstwa Odra (współtworzony przez uczniów naszego technikum) przebywał w Szczecinie od 15 marca 2017r. do 20 kwietnia, stacjonując na terenie Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Portowej 21, a następnie na Dziedzińcu Menniczym Zamku Książąt Pomorskich. Jutro swój oficjalny postój rozpocznie w Łobzie - kolejnym miejscu na mapie swojej wędrówki.

Cieszymy się, że z tej urokliwej biblioteczki skorzystało już kilka tysięcy czytelników.

30 maja 2017 »

Druga Inauguracja BB

Pomimo niesprzyjającej pogody, dokonaliśmy dziś inauguracji BiblioBoXX'a Partnerstwa Odra na dziedzińcu menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Doceniamy, że pomimo silnego wiatru i zimna, przybyli zaproszeni goście oraz miłośnicy książek. Ceremonię uświetnił przepięknym wykonaniem oboista pochodzący z Japonii, Pan Katsuya Watanabe, który wykonał Sonatę na obój, partię Basso continuo B-Dur (Berlin 1769, Zima).

21 kwietnia 2017 »

BiblioBoXX już na Zamku

Minął już miesiąc postojowy BiblioBoXX'a na Portowej 21. Dziś uczniowie z klasy II E pod opieką Pana Adama Zakrzewskiego przetransportowali budkę i książki na Dziedziniec Menniczy Zamku Książąt Pomorskich. Przez najbliższy miesiąc będzie można z niej skorzystać właśnie w tym miejscu. Już od pierwszych chwil budka wzbudziła zainteresowanie, zarówno dzieci, dorosłych jak i dziennikarki Radia RMF MAXXX. Jutro o 13:00 uroczysta inauguracja! Podsumowanie pobytu BB w ZS 2 w liczbach poniżej. Zapraszamy!

20 kwietnia 2017 »

Wyniki konkursów towarzyszących akcji BiblioBoXX Partnerstwa Odra

Akcji "BiblioBoxxa w Szczecinie Dąbiu" towarzyszyły 4 konkursy:

- Okładka ulubionej książki,

- Ekologiczna zakładka do książki,

- Prezentacja ulubionej książki,

- Quiz wiedzy o "Harrym Potterze" i "Władcy Pierścieni".

12 kwietnia 2017 »

Uroczyste otwarcie "BiblioboXXa Partnerstwa Odra" w ZS 2

Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie "BiblioBoXXa Partnerstwa Odra". Dawid, Bartosz i Dominik z naszej szkoły w listopadzie 2016 roku zaangażowali się w ciekawy projekt BiblioBoXX Partnerstwa Odra, w wyniku którego nastąpiło przetworzenie nieużywanej budki telefonicznej na funkcjonalną biblioteczkę uliczną, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Większość prac modernizacyjnych bibliobudki wykonali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu. Miło nam było gościć wielu wyśmienitych gości po stronie niemieckiej i polskiej. Mamy nadzieję, że dbając o dobre imię Polski, wszyscy użytkownicy biblioteczki będą z niej korzystać w sposób zgodny z przeznaczeniem :) Relacja w TVP.

16 marca 2017 »

Konkurs na ekologiczną zakładkę do książki

Nagrodzonych uzupełnimy po ogłoszeniu wyników (w dniu 12 kwietnia). Trzymając w napięciu prezentujemy niektóre prace.

Opiekun konkursu: Elżbieta Rutkowska

11 kwietnia 2017 »

Konkurs na "Okładka ulubionej książki"

11 kwietnia 2017 »

Przegląd zasobów BiblioBoXXa

Uczniowie klasy 3ST TKŚ w promieniach słonecznego słońca odwiedzili nasz BiblioBoXX.  Z dużym zaangażowaniem wyszukiwali dla siebie odpowiednich tytułów, wymieniali się egzemplarzami i prawie każdy znalazł odpowiednią publikację dla siebie.

Jednym słowem biblioteczka uliczna doskonale spełnia swoje zadanie – uczniowie sięgają nie tylko po lektury szkolne.

10 kwietnia 2017 »