Aktualności

Aktualności 19 marca 2018 wyświetleń: 3483

Konferencja OZE i udział uczniów klasy 3E

16 marca 2018r. mieliśmy okazję uczestniczyć w XI Konferencji "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu". Pierwszy panel był moderowany przez Pana Profesora Zbigniewa Zapałowicza i dotyczył zagadnień z zakresu "OZE dla każdego". Drugi panel związany był z zrównoważonym rozwojem regionu i podsumowaniem międzyszkolnego konkursu nt. makiet siłowni wiatrowych. Organizatorami konferencji byli: Ośrodek w Ostoi, Żegluga Szczecińka i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Poczas pierwszego panelu poruszono wiele aspektów legislacyjnych oraz wskazano przykłady stosowania urządzeń OZE. Jako pierwsza wystąpiła Pani Malgorzata Niedźwiecka z Urzędu Regulacji Energetyki, która przedstawiła probelmowe zagadnienia w "Ustawie o OZE". Drugim prelegentem był Pan Michał Lidwoń z WFOŚiGW w Szczecinie, zachęcił on uczestników konfferencji do programu pożyczek dla osób fizycznych "Czyste powietrze" - My doradzamy - Ty oszczędzasz. Następnie o potencjałach i perspektywach w energetyce wiatrowej opowidziała Pani Magdalena Klera-Nowopolska z PSEW. Bardzo ciekawą preleckję nt. Innowacyjnych turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu, miał Pan Krzysztof Tkaczyk z firmy Vivende. Przedostatnią prezentację w tym panelu wygłosiła nauczycielka naszej szkoły Pani Agnieszka Raducka, która zapoznała publiczność z projektem BiblioBoXX Partnerstwa Odra. Bardzo miłą niespodziankę sprawił nam Pan Jacek Walski, który w imieniu Kapituły Nagrody Zielonego Feniksa, przypomniał o wyróżnieniu nadanym w listopadzie dla Pani Raduckiej. Jako ostatni wystapił Pan Krzysztof Stasiewicz, który na przykładzie Wspólnoty Mieszkaniowej Pszczelna omówił elektrownię fotowoltaiczną, funkcjonującą na budynku wielorodzinnym tej wspólnoty.

Wszystkie prezentacje są dostępne na stronie internetowej Ośrodka w Ostoi.

W drugim panelu Pan Roman Walaszkowski -Dyrektor Biura Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego przypomniał projekt Szczecińskiej Kolei Miejskiej. Następnie Pan Leszek Jastrzębski Dyrektor Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego przybliżył tematykę energetyki odnawialnej w planownaiu przestrzennym. W ostatniej części Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych – Pan Mariusz Sikora przystąpił do podsumowania międzyszkolnego konkursu, kolejno nagrodzone szkoły zaprezentowały swoje osiągnięcia i wykonane przez uczniów makiety. Na koniec uroczyście wręczono nagrody, wyróżnienia oraz podziękowania. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Szczegółowe wyniki konkursu publikuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Naszą szkołę reprezentowali Paulina Brambor, Bartosz Ilczyszyn, Grzegorz Życki, Hubert Stefaniak i Michał Pawłowski pod opieką Pani Agnieszki Raduckiej.

 

Za zdjęcia dziękujemy:

Pani Renacie Schmidt (Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie),

Michałowi Pawłowskiemu (ZS 2 w Szczecinie),

Pani Karolinie SIniarskiej-Pilch z Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi.

aktualizowano: 2018-03-20
Wszystkich rekordów:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone