Aktualności

Aktualności 10 października 2017 wyświetleń: 1379

Nagroda dla ZS 2 podczas międzynarodowej konferencji w Wietow

Akcja "BiblioBoXX Partnerstwa Odra w Szczecinie" została nagrodzona podczas 11. Internationale Konferenz für nachhaltige Regionalentwicklung durch Nutzung erneuerbarer Energien (wolne tłum. 11 Międzynarodowa konferencja zrównoważonego rozwoju regionu poprzez zastosowanie odnawialnych energii). Wyróżnienie odebrała Pani dr inż. Agnieszka Raducka w dniu 9 października w SolarZentrum w Wietow.

Jest nam nieznmiernie miło, że doceniono nas za granicą. Wśród wyróżnionych obok nas znalazły się zespoły z Niemiec, Izraela, Sierra Leone i Danii. Tematyka realizowanych projektów była różnorodna: generator pV do bezpośredniego zasilania urządzeń, wieża słoneczna do generowania prądu, instalacje solarne montowane w krajach afrykańskich, a także liczne rozwiązania samorządowe wspierające korzystanie z odnawialnych źródeł energii, w sumie 11 projektów.

SolarZentrum Mecklenburg-Vorpommern jest wspaniałym obiektem, bogatym w liczne rozwiązania proekologiczne. Warto zapoznać się z licznymi praktycznymi rozwiązaniami, zaczynając od metod ocieplenia budynku poprzez zastosowanie modułów pV (instalacja jako dachówka, okiennice i tradycyjne na stelażach) aż do tropikalnego ogrodu i produkcji ciepła bez użycia paliw kopalnych tak strasznie zanieczyszczających powietrze.

Projekt BiblioboXX'a cieszył się dużym powodzeniem na wiosnę 2017 roku. Nasza szkoła brała udział zarówno w tworzeniu tego obiektu, jak także jego ekspozycji przy Zespole Szkół nr 2, jak i na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Podczas akcji promowaliśmy czytelnictwo i korzystanie z energii elektrycznej pochodzącej ze słońca.

Projekt realizował tematykę zgodną z ideą zrównoważonego rozwoju:

- recyklingu i przetwarzania odpadów,
- nauczania interdyscyplinarnego,
- odnawialnych energii i instalacji fotowoltaicznej,
- wykorzystania materiałów naturalnych, w tym obróbki drewna,
- współuczestnictwa i współdziałania,
- odpowiedzialności społecznej za środowisko,
- wymiany doświadczeń z zakresu ekonomii,
- poprawy umiejętności zawodowych uczniów,
- motywacji do czytania książek,
- poznania kultury różnych krajów,
- integracja społeczności lokalnej.
aktualizowano: 2018-04-18
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone