BiblioBoXX

BiblioBoXX 8 marca 2017 wyświetleń: 4633

Uroczysta inauguracja BiblioBoXXa Partnerstwa Odra w Zespole Szkół nr 2

Już 16 marca (czwartek), w szkole z 60-letnią tradycją, o godzinie 11:00 nastąpi uroczyste otwarcie BiblioBoXXa Partnerstwa Odra z udziałem gości z Niemiec i Polski. Motywem do utworzenia tej biblioteczki była okrągła X rocznica podpisania Partnerstwa Odra, obchodzona w roku 2016.

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 jako jedni z wielu brali udział w berlińskich warsztatach, w wyniku których ostatecznie przekształcili nieużywaną budkę telefoniczną w użyteczną mobilną biblioteczkę, z której można będzie wypożyczać książki na zasadzie bookcrossingu.

Idea "Przynieś książkę - Weź książkę - Przeczytaj książkę" cieszy się wielką popularnością za granicą i mamy nadzieję, że zyska sympatyków też w naszym mieście. Z pewnością niektórzy mieszkańcy zrobią wiosenne porządki i wzbogacą naszą biblioteczkę o nowe książki. Dla naszej szkoły duże znaczenia ma fakt, że uczniowie z zawodu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mogli dołożyć swoją cegiełkę i wykonać instalację fotowoltaiczną, dzięki której z energii słonecznej popłynie prąd niezbędny do wieczornego oświetlenia budki i możliwości jej całodobowego monitorowania.

Naszą inicjatywę wspiera Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), który podjął się również roli współorganizowania, w dniu otwarcia, małej konferencji niemiecko - polskiej. Wydarzenie "BiblioBoXX Partnerstwa Odra w Szczecinie" został na prośbę Zespołu Szkół Nr 2 objęty patronatem honorowym przez Książnicę Pomorską im. St. Staszica w Szczecinie i Zachodniopomorski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie w dniu 16 marca 2017r. na godzinę 11:00 do Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Portowej 21 w Szczecinie.

aktualizowano: 2017-03-08