Aktualności

Aktualności 27 czerwca 2018 wyświetleń: 2431

Finał projektu zagranicznych staży zawodowych

Informujemy, że 30.06.2018r. kończy się projekt "Podniesienie kwalifikacji zawodowych szansą na sukces zawodowy". Wszystkie cztery grupy wyjazdowe zrealizowały staże zagraniczne w Irlandii zgodnie z założeniami projektu. Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. W związku z powyższym Dyrekcja ZS nr 2 wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do napisania takiego projektu dla następnych klas z zawodów: technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik ochrony środowiska, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik turystyki wiejskiej, technik budownictwa wodnego, technik inżynierii środowiska i melioracji. Tym samym zachęcamy młodzież naszej szkoły do aktywnej nauki języka angielskiego i niemieckiego.

Projekt "Podniesienie kwalifikacji zawodowych szansą na sukces zawodowy" otrzymał finansowanie "z listy rezerwowej Konkursu 2016" - Kształcenie i szkolenie zawodowe - akcja 1, którego działania są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach realizowanego przez FRSE projektu: "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego". Zrealizowano zagraniczne praktyki zawodowe w czterech grupach wyjazdowych do Irlandii:

I - technik ochrony środowiska (17 uczniów, 12 – 25.02.2017r., Sligo),

II - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (17 uczniów, 26.03 – 8.04.2017r., Sligo),

III - technik ochrony środowiska (17 uczniów, 06.11-01.12.2017r., Mallow),

IV -  technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (17 uczniów, 08.04 – 4.05.2018r., Mallow).

Uczniowie mogą teraz porównać  polski rynek pracy z irlandzkim, wzbogacili informacje na temat sektora ochrony środowiska i energetyki odnawialnej. Zrozumieli co jest istotne, by rozpocząć pracę lub założyć własny interes w obu dziedzinach - zarówno w określonym regionie Polski, a także poza jej granicami. Uczniowie podnieśli poziom znajomości języka angielskiego i doskonalili kompetencje społeczne. Zwiększyli swoją tolerancję a tym samym poczuli się Europejczykami. 

            Wyjazdy na zagraniczne praktyki zawodowe wzmocniły umiejętności zawodowe, biznesowe oraz związane z przedsiębiorczością. W wyniku realizacji projektu uczniowie otrzymali Certyfikaty Europass Mobilność, czyli dokument opisujący kwalifikacje i umiejętności nabyte podczas stażu zagranicznego, zaświadczenia partnera irlandzkiego i polskiego, potwierdzające zrealizowanie szkolenia oraz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zawodowego w języku polskim i angielskim.

aktualizowano: 2018-06-27
Wszystkich rekordów:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone