Praktyka w Mallow rozpoczęta!

To już czwarta grupa praktykantów odwiedzająca Irlandię. Tym razem 17 uczniów klasy 3E technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej rozpoczęło czterotygodniową praktykę zawodową. Mallow to urocze miasto leżące nad rzeką Blackwater, w irlandzkiej prowincji Munster, w hrabstwie Cork. Pozdrawiamy :) Fot. Przemysław Pawłowski.

11 kwietnia 2018 »

O praktykach zagranicznych w Goleniowie

W dniu 21.03.2018 r podczas wizyty w Urzędzie Miasta i Gminy w Goleniowie - wśród uczniów gimnazjum promowano projekt i upowszechniano jego rezultaty promując w ten sposób szkołę i jej dodatkowe działania na rzecz uczniów.

28 marca 2018 »

Upowszechnianie informacji o praktykach zagranicznych podczas Dnia Otwartego

Dzień Otwarty i wizyta uczniów gimnazjum to świetna okazja do promowania udziału w zagranicznych praktykach zawodowych oraz prezentowania wydarzeń, które były realizowane podczas tych praktyk. W 4 salach pokazowych i na holu głównym wyświetlano galerię zdjęć i omawiano najważniejsze założenia oraz efekty praktyk w Irlandii.

26 marca 2018 »

Półmetek praktyk w Irlandii

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ochrony środowiska zrealizowali już część praktyk zagranicznych w Irlandii.

1) Wykład Dr Hallihana - formy ochrony przeciwpowodziowej w Irlandii. 2) Zabezpieczenia przeciwpowodziowe – zajęcia w terenie na przykładzie rzeki Blackwater w Mallow. 3) Wizyta w hydroelektrowni Ardnacrusha (nazwa irlandzka: Ard na Croiseusytuowanej na rzece Shannon). 4) Poznanie metod ochrony środowiska naturalnego: - różnych gatunków roślinności; - bydło; - zwierzęta leśne; na przykładzie Doneraile Park - wizyta studyjna.

20 listopada 2017 »

Uczniowie z ochrony środowiska w Irlandii

Młodzież z zawodu technik ochrony środowiska realizuje 4-tygodniowe praktyki w Irlandii. Ostatnio zajmowali się ochroną siedlisk ptaków; zwiększeniem bioróżnorodności poprzez dosadzanie drzew liściastych; zagospodarowaniem terenów bagiennych. Poznali zagadnienia ekologiczne dotyczące bagien i unikalnych torfowisk, ich różnorodnej flory i fauny oraz różnych typów życia wodnego, gdzie niektóre są zagrożone wyginięciem w wielu częściach świata. Poznali możliwości „spaceru” po bagnach (specjalne drewniane przejścia dla pieszych, miejsca relaksu, tablice informacyjne). Kolejne zagadnienie to segregacja odpadów: poznanie zasad recyklingu, segregacja odpadów i jej wpływ na ochronę środowiska.

30 listopada 2017 »

Wyniki naboru uczniów klasy IIIE

Lista z wynikami naboru uczniów kl. III TUiSEO na wyjazd na praktyki do Irlandii w ramach projektu pt.

„PODNIESIENIE    KWALIFIKACJI    ZAWODOWYCH    SZANSĄ

NA      SUKCES       ZAWODOWY”

Realizacja praktyk 9.04.2018 - 4.05.2018 r. Jest to ostatnia grupa wyjeżdżająca z tego projektu na praktyki zawodowe.
9 lutego 2018 »

IV nabór na praktyki do Mallow (Irlandia)

Uczniów klas technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej prosimy o zapoznanie się z treścią ogłoszenia naboru na praktyki zagraniczne. Wszystkie szczegóły w załączniku.

7 stycznia 2018 »

Upowszechnianie projektu praktyk zagranicznych

21 listopada 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. W tym dniu odwiedzili nas uczniowie gimnazjum (Gim 24, Gim 33, Gim 39) oraz szkół podstawowych (SP 23, SP 41, SP 71). Uczniowie, którzy odbyli praktyki zagraniczne w Irlandii zorganizowali dla młodszych kolegów warsztaty zawodowe. Podczas prezentacji dzielili się doświadczeniami i zdobytymi umiejętnościami. Ponadto w sali warsztatowej wyświetlano pokaz slajdów ze zdjęciami z 3 poprzednich edycji praktyk zagranicznych (Sligo, Lipsk). Na holu szkoły, dla wszystkich odwiedzających, wyświetlano prezentacje z przebiegu praktyk.

7 stycznia 2018 »

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin

W ZS Nr 2  realizowany jest  projekt  w ramach zadania publicznego zawartego we wniosku o małą dotację, współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin. Tytuł inicjatywy: "Ja i społeczeństwo. Jaki jest mój cel?" Wspieranie młodzieży w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie w planowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej. Wnioskodawcą jest Fundacja Barwne Życie; czas realizacji inicjatywy: 30.10.2017 do 22.12.2017 r. W realizacji zadania weźmie udział 30 uczniów kl. II TOŚ i TUiSEO  i III TOŚ.

16 listopada 2017 »