Farma wiatrowa NORDEX ENERGY OOLA ENTERPRISE CENTRE C.O LIMERICK

Uczniowie trzeciej klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na praktykach w Irlandii.

29 kwietnia 2018 »

Finał projektu zagranicznych staży zawodowych

Informujemy, że 30.06.2018r. kończy się projekt "Podniesienie kwalifikacji zawodowych szansą na sukces zawodowy". Wszystkie cztery grupy wyjazdowe zrealizowały staże zagraniczne w Irlandii zgodnie z założeniami projektu. Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. W związku z powyższym Dyrekcja ZS nr 2 wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do napisania takiego projektu dla następnych klas z zawodów: technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik ochrony środowiska, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik turystyki wiejskiej, technik budownictwa wodnego, technik inżynierii środowiska i melioracji. Tym samym zachęcamy młodzież naszej szkoły do aktywnej nauki języka angielskiego i niemieckiego.

27 czerwca 2018 »

Wizyta studyjna w Hydroelektrowni Andacrusha

Nasi uczniowie, odbywający praktyki zagraniczne w Irlandii zapoznawali się z urzędzeniami i budowlami hydrotechnicznymi elektrowni wodnej. Mieli  okazję obserwować pracę hydrozespołów i urządzeń sterujących również wewnątrz hali maszyn.

17 kwietnia 2018 »

Praktyka w Mallow rozpoczęta!

To już czwarta grupa praktykantów odwiedzająca Irlandię. Tym razem 17 uczniów klasy 3E technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej rozpoczęło czterotygodniową praktykę zawodową. Mallow to urocze miasto leżące nad rzeką Blackwater, w irlandzkiej prowincji Munster, w hrabstwie Cork. Pozdrawiamy :) Fot. Przemysław Pawłowski.

11 kwietnia 2018 »

O praktykach zagranicznych w Goleniowie

W dniu 21.03.2018 r podczas wizyty w Urzędzie Miasta i Gminy w Goleniowie - wśród uczniów gimnazjum promowano projekt i upowszechniano jego rezultaty promując w ten sposób szkołę i jej dodatkowe działania na rzecz uczniów.

28 marca 2018 »

Upowszechnianie informacji o praktykach zagranicznych podczas Dnia Otwartego

Dzień Otwarty i wizyta uczniów gimnazjum to świetna okazja do promowania udziału w zagranicznych praktykach zawodowych oraz prezentowania wydarzeń, które były realizowane podczas tych praktyk. W 4 salach pokazowych i na holu głównym wyświetlano galerię zdjęć i omawiano najważniejsze założenia oraz efekty praktyk w Irlandii.

26 marca 2018 »

Półmetek praktyk w Irlandii

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ochrony środowiska zrealizowali już część praktyk zagranicznych w Irlandii.

1) Wykład Dr Hallihana - formy ochrony przeciwpowodziowej w Irlandii. 2) Zabezpieczenia przeciwpowodziowe – zajęcia w terenie na przykładzie rzeki Blackwater w Mallow. 3) Wizyta w hydroelektrowni Ardnacrusha (nazwa irlandzka: Ard na Croiseusytuowanej na rzece Shannon). 4) Poznanie metod ochrony środowiska naturalnego: - różnych gatunków roślinności; - bydło; - zwierzęta leśne; na przykładzie Doneraile Park - wizyta studyjna.

20 listopada 2017 »