Erasmus+ Nauczyciele

Erasmus+ Nauczyciele 21 maja 2020 wyświetleń: 1004

CLIL w przedmiotach zawodowych związanych z branżą OZE i z ochroną środowiska

Projekt będzie polegał na współpracy nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych z branży OZE, przedmiotów związanych z ochroną środowiska oraz nauczycieli języków obcych w zakresie tworzenia materiałów dydaktycznych, które zostaną wykorzystane w celu doskonalenia:
- umiejętności językowych uczniów szkół zawodowych,
- umiejętności językowych nauczycieli przedmiotów zawodowych,
- korelacji wiedzy zawodowej i języka obcego zawodowego.

Projekt zakłada powstanie bazy scenariuszy lekcji realizowanych metodą CLIL, materiałów dydaktycznych w postaci arkuszy ćwiczeniowych, kart pracy, materiałów dla uczniów itp., z której będą mogli korzystać nauczyciele uczestniczący w projekcie.

Projekt założony przez Panią Elżbietę Lesińską ze współzałożycielem Panem Grzegorzem Śmigielskim z Zespołu Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie.

Cele projektu:

Nauczyciel i uczeń potrafią:
-posługiwać się podstawowym słownictwem branżowym w obcym języku,
-wykonać prezentację lub dokument tekstowy w języku obcym na tematy związane z zawodem,
-przeczytać i zastosować instrukcję w języku obcym, związaną z przyszłymi zadaniami zawodowymi,
-przeczytać i przetłumaczyć tekst napisany w języku obcym, dotyczący zagadnień zawodowych,
-przedstawić w języku obcym typowe działania zawodowe z zakresu danej branży.

aktualizowano: 2020-05-21