Erasmus+ Nauczyciele

Lekcja o zdrowym żywieniu w klasie IV CK

W październiku 2019 została przeprowadzona w klasie czwartej lekcja języka niemieckiego z elementami CLIL. Uczniowie utrwalali i poznawali słownictwo dotyczące zdrowego żywienia i przygotowywania zdrowych posiłków. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych, podczas których przygotowywali dla siebie i kolegów zdrowy posiłek. W swobodnych wypowiedziach uczniów bardzo często pojawiała się chęć zmiany nawyków żywieniowych w wyniku zwiększenia świadomości wpływu zdrowego odżywiania na codzienne funkcjonowanie organizmu.

15 października 2019 »

Warsztaty dla nauczycieli języków obcych

W listopadzie 2018r. rozpoczął sie w naszej szkole cykl warsztatów szkoleniowych dla nauczycieli języków obcych, składający się z sześciu wykładów teoretycznych i sześciu lekcji otwartych, który przeprowadzony został dwukrotnie. Warsztaty były prowadzone przez nauczycieli języków obcych, którzy brali udział w kursach metodycznych organizowanych w ramach projektu Erasmus+.

Cykl warsztatów obejmował ciekawe metody prowadzenia lekcji według następujących punktów:

Praca z filmem na lekcji języka obcego.

Gry i zabawy na lekcji języka obcego.

Elementy dramy na lekcji języka obcego.

„Landeskunde” inaczej na lekcji języka obcego.

Praca z piosenką na lekcji języka obcego.

Komiks na lekcji języka obcego.

Każdy z wykładów teoretycznych uzupełniony był przykładową lekcją. W warsztatach brali udział chętni nauczyciele z okolicznych szkół podstawowych i średnich. Ostatnie spotkanie szkoleniowe z cyklu odbyło się w marcu 2019r.

9 czerwca 2019 »

Informacja o Erasmus+ podczas Ekofestynu i Biegu Dąbskiego

Nasza szkoła cyklicznie organizuje Ekofestyn i Dąbski Bieg Uliczny, odwiedzają nas wówczas lokalni mieszkańcy, dzieci z okolicznych szkół podstawowych i średnich wraz z opiekunami oraz wszyscy miłośnicy biegów. Była to też okazja, aby informować zainteresowane osoby załozneiami programu Erasmus+. Nasza szkoła obecnie prowadzi projekt "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk", ale za nami już dwa projekty, w ramach których młodzież wyjeżdżała na praktyki zagraniczne do Lipska (Niemcy) oraz do Sligo i Mallow (Irlandia).

1 czerwca 2019 »

Biuro podróży w języku niemieckim

W styczniu 2019, Agnieszka Chromiec-Sęk przeprowadziła lekcję języka niemieckiego zawodowego w klasie technik turystyki na obszarach wiejskich. Uczniowie zorganizowali i odegrali przykładowe scenki, które mogą się odbyć w biurze podróży. Przećwiczono w ten sposób słownictwo związane z ofertami wycieczek. Następna część to ćwiczenia zawarte w scenariuszu, które były związane z zapoznaniem się ze słownictwem z działów: typy wycieczek i zabytki.

20 stycznia 2019 »

Zajęcia zawodoznawcze po niemiecku

Grupa uczniów Technikum Kształtowania Środowiska pod opieką Pani Judyty Piwko i Pani Anny Jerleckiej uczestniczyła w sobotnich warsztatach (16.11.19r) podczas niemieckich targów edukacyjnych.

18 listopada 2019 »

My mobility on Malta

I invite You to watch an account of my mobility on Malta in October 2018. Thank You for watching all slides ;) Agnieszka Raducka

Projekt "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk".

9 listopada 2019 »

Symbole graficzne w technologii chemicznej a CLIL

W dniu 7 listopada 2019r. uczniowie II klasy technik technologii chemicznej wykonali plakaty zawierające symbole graficzne urządzeń instalacji z podpisami w języku angielskim i polskim. Za pomocą aktywności w Kahoot ćwiczono prawidłowe dopasowanie symbolu graficznego do jego znaczenia. W załączeniu przykładowe prace i scenariusz zajęć. Lekcja przeprowadzona przez Panią Agnieszkę Raducką.

8 listopada 2019 »

Lekcja otwarta z geografii z elementami TIK

Justyna Nowak przeprowadziła lekcję otwartą na temat pogody i pomiarów meteorologicznych. Scenariusz lekcji i prezentacja w załączniku.

12 maja 2019 »

Kurs języka angielskiego na Malcie w ramach projektu Erasmus+

Pani Wicedyrektor Ewa Skotnicka i Pani Justyna Nowak zrealizowały dwutygodniowy kurs języka angielskiego w St. Julian (Malta). Zajęcia językowe odbywały się w European School of English (Paceville). W trakcie tej mobilności, obie Panie, ze względu na nauczane przedmioty, tj. biologię i geografię, zgłębiły też wiedzę zawodową na zajęciach fakultatywnych.

Mobilność jest częścią projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

10 maja 2019 »

Promocja projektu podczas Dnia Otwartego marzec 2019

15 marca 2019, w Polsce i na świecie, odbył się młodzieżowy strajk klimatyczny, natomiast nasi uczniowie podjęli próbę zaprezentowania kierunków kształcenia, które sprzyjają ochronie klimatu i środowiska. Podczas Dnia Otwartego Technikum Kształtowania Środowiska i Szkoły Branżowej I stopnia, reklamowaliśmy ochronę środowiska, energetykę odnawialną, turystykę i kuchnię ekologiczną a także technologię chemiczną oraz chłodnictwo i klimatyzację. Wszystkie nasze kierunki kształcenia realizują zagadnienia związane z troską o środowisko. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i opiekuno za odwiedzenie stanowiska z promocją projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk".

29 marca 2019 »