Erasmus+ Nauczyciele

Mobilność w Londynie

W dniach 11-22 listopada 2019 roku Pan dr Sławomir Westerlich w ramach projektu „Nowoczesny nauczyciel – świadomy Europejczyk” zrealizował dwutygodniowy kurs języka angielskiego w szkole LSI w Londynie. Oprócz obowiązkowych zajęć stacjonarnych, program kursu zakładał również wycieczki fakultatywne, mające zapewnić większą integrację kursantów, a także poprawić komunikację językową. Oczywiście był również czas na zwiedzanie Londynu i popróbowanie słynnych Fish & Chips.

1 lutego 2020 »

Lekcja biologii z elementami TIK

O funkcjonowaniu układu krwionośnego oraz działaniu serca uczniowie klasy II technikum mogli dowiedzieć się na lekcji biologii prowadzonej przez Panią Ewę Skotnicką metodą TIK, która odbyła się 10 grudnia 2019 roku.  W czasie lekcji uczniowie mieli również okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oglądając film w języku angielskim -  Fizjologia serca”.

Zdobytą wiedzę mieli okazję zweryfikować w czasie pracy przy mikroskopach, oglądając preparaty mikroskopowe przekroju poprzecznego tętnicy i żyły i uzupełniając karty pracy.

10 grudnia 2019 »

Lekcja z firmą G.U.N.T. z Hamburga

W dniu 19.11.2019 r. na warsztatach szkolnych odbyły się zajęcia dla uczniów klasy IIIE uczniów Technikum Kształtowania Środowiska, zdobywających zawód technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, które poprowadzili panowie Wojciech Szwed i Andreas Vilshöver z firmy G.U.N.T. W bardzo interesujących zajęciach uczestniczył także pan Adam Zakrzewski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole.

20 listopada 2019 »

Lekcja otwarta z matematyki z elementami CLIL i TIK

Pani Monika Pieniak na lekcji matematyki nt. Funkcji wykładniczej, oprócz przekazanych treści programowych użyła słownictwa specjalistycznego w języku angielskim i quziu Kahoot. Szczegóły w scenariuszu lekcji.

15 listopada 2019 »

Lekcja CLIL i TIK o narządzie wzroku

7 listopada 2019 roku uczniowie klasy I technikum wzięli udział w lekcji prowadzonej przez Panią Ewę Skotnicką z zastosowaniem metody CLIL i techniki TIK. Tematem lekcji była budowa i działanie narządu wzroku.Nauczyciel pokazał uczniom filmy ilustrujące budowę i działanie oka w języku angielskim oraz przykładowe obrazy wywołujące złudzenia optyczne, ze strony: Komputer Świat oraz film ukazujący problem daltonizmu – „Jak widzą daltoniści”

10 listopada 2019 »

Mobilność Pań Moniki Pieniak i Henryki Surmy

Zapraszamy do obejrzenia angielskiej wersji sprawozdania z wyjazdu szkoleniowego na Maltę.

8 listopada 2019 »

Lekcje o środowisku w klasie pierwszej

W listopadzie 2019 została przeprowadzona w klasie pierwszej lekcja wychowawcza z elementami CLIL o tematyce bliskiej uczniom naszej szkoły dotycząca prawidłowej segregacji odpadów. Uczniom najbardziej podobała się część praktyczna lekcji, a szczególne zdziwienie budził fakt, że nie wszyscy potrafią prawidłowo segregować odpady domowe. W swobodnych wypowiedziach uczniów dominowała chęć zmiany dotychczasowych nawyków dotyczących segregacji zgodnie z wiedzą nabytą podczas zajęć.

7 listopada 2019 »

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

17 października 2019 odbyły się warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności praktyczne i wiedzę przed młodszymi kolegami. Nauczyciele realizujący projekt "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" zorganizowali Escape Room w języku niemieckim. Dla odwiedzjących czekało wiele zagadek związanych z tematyką kształćenia w naszym technikum.

19 października 2019 »

Lekcja otwarta z rysunku technicznego podczas ETUZ

17 października 2019 roku odbył się w naszej szkole Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, w którym wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych. Pani Agnieszka Raducka we współpracy z uczniami klasy III E (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) przeprowadziła lekcję otwartą z zastosowaniem programu komputerowego wspomagania projektowania AutoCAD 2012, podczas której udało się przemycić komendy w języku angielskim. Dla osób bardziej zaawansowanych przygotowano też dwie aktywności TIK, w aplikacjach LearningApps i Super Teacher Tools. Linki poniżej.

18 października 2019 »

Warsztaty zdrowej żywności - lekcja otwarta

Pani Wioleta Niedostatkiewicz przeprowadziła 10 października 2019 niestandardową otwartą lekcję wychowawczą w klasie IV SE. Podczas warsztatów kształtowane były umiejętności wyborów dotyczących prawidłowego odżywiania, ćwiczono też nazwy produktów i potraw w języku angielskim.

15 października 2019 »