Erasmus+ Nauczyciele

Kurs języka angielskiego w Edynburgu

Pani Elżbieta Lesińska zrealizowała dwutygodniowy kurs języka angielskiego w Edynburgu. Ta mobilność odbywała się w ramach projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

1917
21 listopada 2018 »

Mobilność Pani Elżbiety Lesińskiej

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem zrealizowanej mobilności Pani Elżbiety Lesińskiej - tym razem w języku angielskim.

Projekt "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk".

8 listopada 2018 »

Zagraniczny kurs języka hiszpańskiego

W ramach Projektu "Nowoczesny nauczyciel - Świadomy Europejczyk" pani Wioleta Niedostatkiewicz realizowała Intensive Spanish Course w Barcelonie w dniach 30.07.18 - 10.08.2018r. Nauka odbywała się w International House w niewielkiej, wielonarodowościowej grupie. Po zajęciach był czas na zwiedzanie Barcelony i poznawanie jej historii. Były i zakupy i chwile odpoczynku. Taki sposób edukacji jest wspaniałym sposobem na łączenie w praktyce nauki języka hiszpańskiego.
28 października 2018 »

Zagraniczny kurs języka angielskiego (Erasmus+)

W ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" Pani Agnieszka Raducka wzięła udział w kursie języka angielskiego. Szkolenie zrealizowała w dniach 1- 12.10.2018r. w Gzirze (NSTS English Language Institute) na Malcie. Wybór miejsca nie był przypadkowy - zróżnicowana kultura, bogata historia i specyfika przenikania się różnych narodowości - utworzyły doskonałe warunki zarówno do nauki języka angielskiego jak i pokonywania barier związanych z poruszaniem się w obcym kraju, komunikowania się z ludźmi z różnych zakątków świata i środowisk oraz możłiwość otworzenia się na inność kulturową a przede wszystkim poszerzenie horyzontów światopoglądowych. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

Kurs języka angielskiego w Londynie

W sierpniu, Pani Anna Czerwik i Pani Katarzyna Flisiak odbyły kursy języka angielskiego w Londynie. Kursy językowe są realizowane przez 14 nauczycieli naszej szkoły w ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Prezentacja.

Kurs metodyczny języka niemieckiego

W ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" trzy germanistki z naszej szkoły Pani Agnieszka Chromiec - Sęk, Pani Anna Jerlecka i Pani Judyta Piwko odbyły dwutygodniowy metodyczny kurs języka niemieckiego w Wiedniu.

23 października 2018 »

Język angielski w pracy technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

20.09.2018 r. - po powrocie z 2-tygodniowego pobytu w Edinburgh School of English w stolicy Szkocji, w ramach projektu  Erasmus+Nowoczesny nauczyciel – świadomy Europejczyk, związanego z nabywaniem przez nauczycieli kompetencji w zakresie języków obcych, postanowiłam wypróbowac swoje świeżo nabyte umiejętności na zajęciach z przedmiotów zawodowych. Tematem zajęć było słownictwo związane z nazwami podstawowych narzędzi i urządzeń wykorzystywanych podczas montażu instalacji zasilanych z systemów energetyki odnawialnej.

W lekcji otwartej przeprowadzonej dla uczniów klasy II E Technikum Kształtowania Środowiska, którzy zdobywają zawód technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na warsztatch szkolnych, uczestniczył także pan Adam Zakrzewski i pani Wioleta Niedostatkiewicz, nauczyciele przedmiotów zawodowych w naszej szkole. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą w dwóch obszarach: znajomości słownictwa fachowego w języku polskim oraz znajomości jego odpowiedników w języku angielskim.

Ćwiczenie okazało się dla nich dość trudnym zadaniem. O ile potrafili w miarę poprawnie na podstawie fotografii nazwać w języku polskim przedstawione na nich narzędzia i urządzenia, o tyle słownictwo w języku angielskim przysporzyło im sporo kłopotów.

21 września 2018 »

Kurs języka angielskiego na Malcie

W dniach 30.07- 10.08.2018r. Pani Henryka Surma i Pani Monika Pieniak odbyły intensywny kurs języka angielskiego (ESE Malta) w ramach realizowanego przez nauczycieli naszej szkoły projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". W tym programie Erasmus+ udział bierze 14 nauczycieli naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji! Wersja po angielsku.

15 września 2018 »

Pożegnanie ze Szkocją

Drugi tydzień mojego pobytu w Edynburgu minął bardzo szybko. Na zajęciach na kursie języka angielskiego w Edinburgh School of English pojawili się nowi uczestnicy – w tym grupa Polek – oraz nowi nauczyciele. Podobnie jak do tej pory, każdy rodzaj zajęć wymagał od nas bardzo dużego wkładu aktywnej pracy w szkole i w domu. Mimo przyjaznej, sympatycznej atmosfery, jaką tworzyliśmy wspólnie z nauczycielami, byliśmy skrupulatnie rozliczani z zadań, które należało wykonać.

15 września 2018 »

Weekend w Edynburgu

Stolica Szkocji jest miastem pięknym i bardzo ciekawym pod względem turystycznym. Poszczególne dzielnice są dobrze skomunikowane ze sobą siecią tramwajową i autobusową, a ulotki informujące o trasach środków transportu są łatwo dostępne w wielu miejscach. Mieszkańcy Edynburga są niezwykle uprzejmi i chętnie pomagają znaleźć odpowiedni przystanek bądź kierunek, w którym powinniśmy się udać.

10 września 2018 »