Erasmus+ Nauczyciele

Erasmus+ Nauczyciele 21 września 2018 wyświetleń: 847

Język angielski w pracy technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

20.09.2018 r. - po powrocie z 2-tygodniowego pobytu w Edinburgh School of English w stolicy Szkocji, w ramach projektu  Erasmus+Nowoczesny nauczyciel – świadomy Europejczyk, związanego z nabywaniem przez nauczycieli kompetencji w zakresie języków obcych, postanowiłam wypróbowac swoje świeżo nabyte umiejętności na zajęciach z przedmiotów zawodowych. Tematem zajęć było słownictwo związane z nazwami podstawowych narzędzi i urządzeń wykorzystywanych podczas montażu instalacji zasilanych z systemów energetyki odnawialnej.

W lekcji otwartej przeprowadzonej dla uczniów klasy II E Technikum Kształtowania Środowiska, którzy zdobywają zawód technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na warsztatch szkolnych, uczestniczył także pan Adam Zakrzewski i pani Wioleta Niedostatkiewicz, nauczyciele przedmiotów zawodowych w naszej szkole. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą w dwóch obszarach: znajomości słownictwa fachowego w języku polskim oraz znajomości jego odpowiedników w języku angielskim.

Ćwiczenie okazało się dla nich dość trudnym zadaniem. O ile potrafili w miarę poprawnie na podstawie fotografii nazwać w języku polskim przedstawione na nich narzędzia i urządzenia, o tyle słownictwo w języku angielskim przysporzyło im sporo kłopotów.

aktualizowano: 2020-05-14