Erasmus+ Nauczyciele

Erasmus+ Nauczyciele 23 maja 2020 wyświetleń: 749

Zdobywamy Układ Słoneczny

Projekt "Zdobywamy Układ Słoneczny" ma na celu rozwijanie u uczniów zainteresowania w zakresie fizyki i astronomii z wykorzystaniem podstaw geometrii i algebry. Opiera się na współpracy nauczycieli fizyki, matematyki i języka angielskiego. W trakcie jego trwania uczniowie zdobywają podstawową wiedzę z zakresu fizyki związaną z budową Układu Słonecznego, Drogi Mlecznej i całego Wszechświata. Przybliżane są też zasady ruchu orbitalnego ciał, sposoby rozchodzenia się światła w przestrzeni oraz zasady rządzące rozchodzeniem się światła (uginanie, rozpraszanie, tor promieni świetlnych). Duży nacisk położony jest na zrozumienie przez uczniów wspólnej natury różnych form promieniowania elektromagnetycznego.

Równocześnie rozwijane będą umiejętności kreatywne: nieszablonowe myślenie, przybliżanie a także skalowanie modeli z zachowaniem tych samych stosunków odległości.

Wszystkie prace uczniowie będą wykonywali w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, co pozwoli im na rozszerzenie i praktyczne wykorzystanie słownictwa angielskiego związanego fizyką, astronomią i matematyką, zdobytego w czasie trwania programu.

Zajęcia będą wspomagane TIK przez użycie aplikacji typu planetarium, np.: KStars, Stellarium, bazy danych obiektów astronomicznych: Virtual Observatory.

aktualizowano: 2020-06-07
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone