Akredytacja Erasmusa VET 2021-2027

Nasz roll-up projektowy

20 kwietnia br. odbył się dzień otwarty szkoły. Wszyscy odwiedzający nas w tym dniu byli informowani o projekcie Erasmus+ realizowanym ze środków Unii Europejskiej.

24 kwietnia odbyła się Olimpiada Ekologiczna a 26 kiwetnia VIII Wojewódzki Konkurs Mistrz OZE. Uczniowie klas 7 i 8 ze szkół podstawowych mogli dowiedzieć się, że realizujemy projekt Erasmus+.

22 kwietnia 2023 »

Spotkanie organizacyjne z udziałem rodziców

Dziś odbyło się spotkanie z rodzicami i uczniami wyjeżdżającymi już za ponad dwa tygodnie do Hiszpanii. Omówiliśmy podróż uczestników, przekazano informacje na temat lotów i zasad odprawy samolotowej. Ponadto uczniowie i rodzice zapoznali się z regulaminem mobilności, który podpisali. Poinformowano rodziców o polisie ubezpieczeniowej. Pokazano na zdjęciach jak wyglądają pokoje i stołówka, gdzie uczniowie będą mieszkać. Uczniowie podpisali umowy z Beneficjentem Projektu. Przygotowano listę kontrolną (check listę) do wyjazdu, która ma ułatwić spakowanie się i przygotowanie do podróży.

20 kwietnia 2023 »

Dzień Autorów Europejskich

27 marca odbył się w naszej szkole Dzień Autorów Europejskich. Ten dzień poświęciliśmy życiu i twórczości Carlosa Ruiza Zafona. Gazetkę do gabloty szkolnej i prezentację multimedialną na FB szkolnego przygotował Mikołaj - uczeń klasy 3E. Uczestnicy mobilności przygotowali pytania w języku polskim i angielskim, które były zakodowane kodem qr i rozwieszone w różnych zakątkach szkoły. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 1E: Hubert Wypyski i Mateusz Soska, którzy udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi. Na lekcjach przeprowadziliśmy też czytanie fragmentu powieści "Książę mgły". Była to doskonała okazja do zapromowania projektu Erasmus+ i mobilności zagranicznej uczniów.

18 kwietnia 2023 »

Wymowa słówek - kluczowa umiejętność

Posługiwanie się językiem obcym, a zwłaszcza umiejętność komunikowania się z pracodawcą z firmy hiszpańskiej to kluczowa umiejętność, którą chcą opanować uczniowie przygotowujący się do mobilności zagranicznej i czterotygodniowych praktyk zawodowych.

17 kwietnia 2023 »

Potrawy regionalne Andaluzji

Uczennice grupy turystycznej przygotowały pod opieką Pani Justyny Prytyskacz mini-poradnik kulinarny o Andaluzji.

Zapraszamy do Canvy.

Prezentacja jest też dostępna w pliku.

16 kwietnia 2023 »

Zajęcia kulturowe cd.

5 kwietnia spotkaliśmy się w ramach zajęć przygotowawczych z zakresu kultury i historii Sewilli. Pani Katarzyna Galińska opowiedziała nam o  tradycjach związanych z Wielkim Tygodniem w Sewilli. Obejrzeliśmy filmik i relację ze strony naszej organizacji przyjmującej Euromind. Ponadto, pracowaliśmy z mapą okolic Sewilli, wyszukiwaliśmy rodzaje połączeń, omawialiśmy możliwości logistyczne podróżowania po Andaluzji.

6 kwietnia 2023 »

Getting to know a mathematician from my country

Projekt edukacyjny eTwinning jest realizowany we współpracy z uczniami szkół z Turcji, Grecji, Jordanii, Chorwacji, Gruzji, Litwy, Rumunii i Hiszpanii. Opiekunem grupy jest Pani Agnieszka Raducka. Młodzież zaangażowana w projekt to uczniowie klasy 1E (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej): Ada, Karolina, Nadia, Fabian, Mateusz, Gracjan, Mateusz, Hubert i Marcel. Zadania wykonuje się w języku angielskim i są one dokumentowane na platformie ESEP w TwinSpace projektu. Projekt ruszył w marcu i będzie trwał do czerwca 2023.

1 kwietnia 2023 »

O programie Erasmus+

Grupa uczniów zakwalifikowanych do realizacji czterotygodniowych praktyk zawodowych w Hiszpanii spotkała się z koordynatorem projektu. Tematem spotkania było omówienie standardów jakości programu Erasmus+, a także przekazanie kilku podstawowych informacji co do rodzaju i zasad realizacji programu Erasmus+.

31 marca 2023 »

Zajęcia przygotowawcze - kulturowe

Na zajęciach z Panią Katarzyną Galińską, grupa uczniów, która wyjeżdża w maju na praktyki zawodowe do Hiszpanii rozmawiała o tym jak pożytecznie można spędzić wolny czas w obcym kraju. Pani przybliżyła nam wiedzę o ciekawych miejscach do zwiedzenia w różnych dzielnicach Sewilli. Omówiliśmy środki transportu i zainstalowaliśmy aplikacje, które ułatwią nam przemieszczanie się po mieście w trakcie realizacji praktyk zawodowych. Przy okazji usłyszeliśmy wiele anegdot i poznaliśmy niektóre zwyczaje mieszkańców rejonu Andaluzji.

22 marca 2023 »

Tolerancja, otwartość na kulturę, współdziałanie w grupie

Za nami kolejne kilkugodzinne warsztaty, na których uczniowie zrekrutowani do projektu Eramsus+ VET zostali wyposażeni w wiedzę odnośnie tolerancji, równości, kultury osobistej za granicą oraz jak współdziałać w grupie. Aktywne zajęcia przeprowadziła Pani Pedagog - Weronika Markowska.

22 marca 2023 »
«, powrót 1 2 3 ... 10 11 12 13 dalej » Skocz do: