Akredytacja Erasmusa VET 2021-2027

Kurs języka hiszpańskiego na półmetku

Komunikacja i poruszanie się po mieście - słownictwo i dialogi. To już kolejne zajęcia kursu języka hiszpańskiego.

22 marca 2023 »

Dzień Autorów Europejskich

Komisja Europejska ogłosiła nową europejską inicjatywę – Dzień Autorów Europejskich, który odbędzie się 27.03.2023 r. To ogólnoeuropejskie święto ma na celu połączenie sektorów „książki” i edukacji, dążąc do promowania czytelnictwa i odkrywania różnorodności językowej i kulturowej wśród Europejczyków.

Tegoroczne praktyki naszych uczniów w Hiszpanii to świetny pretekst do zorganizowania obchodów tego dnia w naszej szkole. Celem Dnia Autorów Europejskich w ZS Nr 2 jest:

- promocja czytelnictwa wśród młodzieży,

- poznanie jednego z najbardziej znanych i lubianych pisarzy hiszpańskich – Carlosa Ruiz Zafona oraz jego twórczości,

- poszerzenie własnych horyzontów, w szczególności wiedzy o. kulturze hiszpańskiej.

Tego dnia odbędzie się:

1. Wspólne czytanie fragmentów powieści Carlosa Ruiz Zafona.

2. Konkurs polsko-angielski dotyczący twórczości oraz osoby Carlosa Ruiz Zafona. - zał. 1

3. Sprzedaż tradycyjnego deseru hiszpańskiego: churros.

4. Konkurs graficzny na okładkę książki Zafona (w nawiązaniu do czytanego fragmentu). –zał. 2

Odpowiedzialni: Anna Czerwik, Katarzyna Galińska, Agnieszka Raducka

21 marca 2023 »

Informator turystyczny o Sewilli

W ramach zajęć przygotowawczych, uczniom z grupy mobilnościowej zostały przydzielone poszczególne tematy do opracowania i zredagowania na temat Sewilli. Do wygenerowania filmu, e-booku i materiału na gazetkę szkolną użyto narzędzia Canva i ISSUU.

18 marca 2023 »

Eco-Friendly Innovative Classes

Projekt eTwinning jest realizowany we współpracy ze szkołami z Hiszpanii, Grecji, Rumunii, Turcji, Jordanii i Tunezji. Opiekunem grupy jest Pani Agnieszka Raducka. Młodzież zaangażowana w projekt to uczniowie klas 3 E i 4 E (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej): Weronika, Agata, Klaudia, Mikołaj, Maciej, Ernest, Kacper, Fabian i Kuba oraz Marta, Amelia, Wojtek. Zadania, które wykonuje młodzież są dokumentowane na platformie ESEP w TwinSpace projektu. Projekt ruszył w lutym i będzie trwał do końca maja.

18 marca 2023 »

Zajęcia przygotowawcze z panią pedagog

Pani Weronika Markowska - pedagog szkolny prowadzi dla grupy mobilnościowej zajęcia przygotowawcze z zakresu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów. Poniżej zdjęcia z warsztatów odnośnie radzenia sobie ze stresem, znajomość czynników stresogennych i motywacji do współdzialania. Na kolejnych zajęciach poruszone zostaną kwestie współpracy w zespole, wspieranie się w trudnościach a także otwartość na inny kraj, kulturę i ogólnie tolerancja.

15 marca 2023 »

Tytuł Zawodowca Roku 2022 dla naszej nauczycielki

Pani dr inż. Agnieszka Raducka została nagrodzona w konkursie Zawodowiec Roku 2022, w branży elektroenergetycznej w dziedzinie: energetyka odnawialna. W tej kategorii ostatecznie zostały nominowane trzy osoby: Pani Justyna Dybicz z Inowrocławia (II miejsce) i Pani Izabella Góralczyk-Batko z Krakowa (III miejsce). Łącznie tytuł Zawodowca Roku otrzymało 46 osób (różne dziedziny).

W konkursie było 537 zgłoszeń, które zawierały uzasadnienia w pięciu kategoriach oceny (czytaj poniżej). Ostateczna punktacja decydowała o zajętym miejscu.

Gala wręczenia nagród miała niemal "oscarową" oprawę, błyskotliwy prowadzący, piękna sala hotelu Bellotto w Warszawie, oprawa muzyczna z wykonami na skrzypcach Tomasza Dolskiego, tort z fajerwerkami i bankiet.
Organizatorami wydarzenia były: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji a sponsorem nagród KGHM Polska Miedź.

15 marca 2023 »

Rozmowy online z hiszpańską koordynatorką

W czwartek i piątek odbyły się rozmowy z Panią Anną Kalinowską (Euromind, Hiszpania), których celem było zapoznanie się uczestników projektu z hiszpańską koordynatorką. Tematyka rozmów dotyczyła też doświadczenia zawodowego uczestników, zrealizowanych szkoleń zawodowych, uzasadnienia, dlaczego wybrali Hiszpanię na miejsce praktyk zawodowych, weryfikacji znajomości języka angielskiego, schorzeń i chorób, predyspozycji żywieniowych. Na końcu rozmowy uczniowie mogli zadawać pytania, oczywiście większość z nich dotyczyła istotnej kwestii, czy będą mieli możliwość pracy w parach.

9 marca 2023 »

Wizyta przygotowawcza w Sewilli

13 lutego 2023 r. oficjalnie zaczęliśmy współpracować z organizacją partnerską Euromind z siedzibą w Sewilli (Hiszpania), gdyż podpisaliśmy porozumienie o współpracy podczas wizyty przygotowawczej. Z Euromind Sewilla mamy kontakt od czerwca 2019 roku i cieszymy się, że dogrywamy ostatnie elementy organizacyjne praktyk zawodowych w Sewilli. W wizycie przygotowawczej wzięli udział Bogusław Nowak - dyrektor szkoły, Judyta Piwko - kierownik kształcenia zawodowego i Agnieszka Raducka - koordynator projektu Akredytacji VET Erasmus+.

19 lutego 2023 »

Nominacja dla koordynatorki projektu Erasmus+ VET

Miło nam poinformować, że pani dr inż. Agnieszka Raducka została nominowana w konkursie "Zawodowiec Roku 2022" w dziedzinie: energetyka odnawialna. Trzymamy kciuki, gala konkursu już 2 marca.

Artykuł na FRSE.

5 lutego 2023 »
«, powrót 1 2 3 ... 11 12 13 dalej » Skocz do: