Erasmus+ Nauczyciele

Erasmus+ Nauczyciele 11 grudnia 2018 wyświetleń: 873

Pokazowa lekcja kulturowa z zastosowaniem metod TIK

11 grudnia 2018 roku odbyła się lekcja języka angielskiego na temat tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych w krajach anglojęzycznych. Lekcję poprowadziła nauczycielka j. ang Anna Czerwik. Celem lekcji było pokazanie uczniom różnic w obchodzeniu Świąt Bożego Narodzenia w Polsce, a w USA i Wielkiej Brytanii oraz wykorzystać metody TIK. Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych nie tylko wprowadza duże urozmaicenie na lekcjach języka obcego, ale jednocześnie pokazuje nieco inne zastosowanie powszechnych obecnie wśród młodzieży laptopów czy smartphonów. Lekcja opierała się na wykorzystaniu prezentacji w programie PREZI, tablicy multimedialnej i zestawów słuchawkowych. W trakcie lekcji uczniowie w bardzo przystępny sposób poznali obyczaje świąteczne w krajach anglojęzycznych, korzystając i rozwijając umiejętności czytania ze zrozumieniem, słuchania, komunikowania się zarówno w języku ojczystym jak i języku angielskim oraz posługiwania nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

aktualizowano: 2020-02-19