Aktualności 28 kwietnia 2015 wyświetleń: 2519

Postaw na Słońce ETAP 2 - ENERGIA SŁOŃCA DLA DOMU

W tym etapie musieliśmy dobrać systemy fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych. Znaleźliśmy pięciu właścicieli domów jednorodzinnych z Naszej okolicy, którzy zgodzili się, aby właśnie dla ich domów taki system został dobrany (4 - teren miejski, 1- teren wiejski). Oczywiście czysto teoretycznie.

W ramach konkursu przygotowaliśmy projekty 5 domów jednorodzinnych. Właścicieli pozyskiwaliśmy 1) drogą pantoflową, 2) dzięki plakatom w szkole i 3) ogłoszeniu na stronie internetowej szkoły.

Podczas prac przygotowawczych Aleksandra, Paulina i Bartek z grupy konkursowej SET przygotowali projekt dla swoich mieszkań. Te 3 opracowania graficzno-tekstowe pozwoliły na opracowanie formatki. Na podstawie tej formatki zespół podzielony na 5 grup dwuosobowych przygotował drukowaną wersję opracowania dla 5 właścicieli.

Doborem paneli zainteresowała się także klasa 3E, która korzystając z kalkulatorów on-line wykonała łącznie 7 projektów dla różnych domów.

W sumie grupie SET udało się zainteresować 15 rodzin. Zapoznali się oni z problematyką pozyskiwania energii słonecznej na przykładzie własnego domu.

PLAN DZIAŁANIA ETAP II POSTAW NA SŁOŃCE:

Zadanie 2.1. POZYSKANIE DO WSPÓŁPRACY WŁAŚCICIELI DOMÓW JEDNORODZINNYCH

Zadanie 2.2. PRZEPROWADZENIE ZMIAN W STRUKTURZE ZESPOŁU KONKURSOWEGO

Zadanie 2.3. OBLICZENIE ZAPOTRZEBOWANIA ENERGETYCZNEGO BUDYNKU MIESZKALNEGO

Zadanie 2.4. OBLICZENIE UCIĄŻLIWOŚCI DLA ŚRODOWISKA BUDYNKU MIESZKALNEGO - WYSOKOŚĆ EMISJI CO2 DO ATMOSFERY I JEJ KOMPENSACJA

Zadanie 2.5. DOBRANIE WIELKOŚCI SYSTEMU FOTOWOLTAICZNEGO ADEKWATNEGO DO ZAPOTRZEBOWANIA ENERGETYCZNEGO DOMU MIESZKALNEGO I OBLICZENIE

Zadanie 2.6. PRZEPROWADZENIE APELU SZKOLNEGO

Zadanie 2.7. SPOTKANIE Z WŁAŚCICIELAMI DOMÓW