Aktualności 27 marca 2015 wyświetleń: 2878

Luksus i ekologia na wodzie, czyli kilka słów o statkach solarnych

To już trzecia propozycja zastosowania paneli fotowoltaicznych, które dowodzi, że warto postawić na Słońce.

Propozycja nr 3. Luksus i ekologia na wodzie, czyli kilka słów o statkach solarnych.

W prezentacji Justyny Lewczuk znajdziecie opis solarnej łodzi Tesla-21, polskich twórców z Green Dream Boats.

Napęd elektryczny wykorzystujący prąd wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne to właściwe rozwiązanie w katamaranach, jachtach i statkach wycieczkowych. Do produkcji energii wykorzystywane jest tylko promieniowanie słoneczne. Rozwiązanie jest ekologiczne, bezpieczne dla środowiska, nie emituje hałasu i spalin.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnej prezentacji. Życzymy "konstruktywnych" refleksji..

Bądź na bieżąco :) LINK do podstrony o SET (szkolny zespół konkursowy Postaw na Słońce)

aktualizowano: 2015-03-27