Aktualności 12 października 2015 wyświetleń: 4031

Gala wręczenia nagród, czyli "Malutkie Mistrzostwa Świata" dla grupy SET

Ilu z nas marzy, aby usłyszeć słowa "And the Winner is..."?

Kto nie śnił o piosence "We are the champions" wykonywanej dla naszego osiągnięcia?

Mimo że nie jest to żadne osiągnięcie sportowe, to i tak rozegraliśmy drużynowo "świetny mecz", ostatecznie wygraliśmy, dlatego główna nagroda w ogólnopolskim konkursie "Postaw na Słońce" napawa nas dumą.

Cała konkursowa przygoda rozpoczęła się pod koniec października 2014 roku, tuż po zakończonych Mistrzostwach Świata w Siatkówce, w których to Polska reprezentacja zdobyła złoto. Także już Państwo rozumieją skąd taka motywacja. Druga sprawa to nazwa zespołu "SET", czyli część meczu siatkarskiego, ale także Sun Energy Team, czyli drużyna promująca energię ze Słońca. Nasz mecz rozgrywaliśmy w 3 etapach. Pierwszy etap był związany z Energią Słońca dla szkoły i przyniósł nam nieoczekiwanie pierwsze miejsce. Drugi zaś już wyszedł troszkę słabiej, bo uzyskaliśmy siódmą lokatę. W nim realizowaliśmy projekty dla 5 domów jednorodzinnych, dobierając instalację fotowoltaiczną. Ale "dopóki piłka w grze..." to "Wszystko się może zdarzyć...".

Więc nie poddaliśmy się i jeszcze aktywniej zaangażowaliśmy się w organizację konferencji oraz akcji promujących ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII, czyli trzeci etap  "Zarabiaj na Słońcu". Wszelkie wysiłki opłaciły się, bo nie tylko zdobyliśmy wielu kibiców, pozyskaliśmy patronów, zainteresowaliśmy społeczność lokalną, rozpowszechniliśmy nasze wydarzenie poprzez liczne publikacje, ale także zdobyliśmy cenne punkty i premię lotną. Po zliczeniu punktów z trzech etapów (2 576,34 punktów) uzyskaliśmy PIERWSZE miejsce.

W dniu 12 października 2015 roku w gmachu Ministerstwa Środowiska w Warszawie odebraliśmy nagrody. Galę wręczenia nagród rozpoczęto od przywitania oficjeli z Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacji Banku Ochrony Środowiska, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego.

Uroczyste przemówienie Pani Podsekretarz Stanu w Mnisterstiwe Środowiska - Katarzyny Kępki:

"...Cieszę się z tak dużego zainteresowania konkursem ekologicznym. Dla mojego pokolenia ekologia to nie była wiedza powszechna, Wy w niej dorastacie i pokazujecie innym, jak dbać o środowisko, angażujecie się w działania promujące oszczędzanie energii. Dziękuję Wam za udział w projekcie, gratuluję wygranej w konkursie, a także życzę wytrwałości w podejmowaniu nowych ekologicznych wyzwań..."

Kolejność rozdawania nagród była następująca: najpierw zespoły z konkursu filmowego, następnie kategoria szkół gimnazjalnych z konkursu badawczego i na koniec kategoria szkół ponadgimnazjalnych z konkursu badawczego. W związku z pierwszym miejscem, my nagrody odebraliśmy na samym końcu. Udzieliliśmy też wywiadu dla TVP Regionalnej.

Wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i pomogli nam pokonać trudności SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Szczególne podziękowania dla:

Pana Senatora RP Norberta Obryckiego

Polskiej Fundacji Ekologicznej

firm: Ekoen, Selfa PV oraz PV Instalator

Zespół SET w składzie:

Damian Bogaczyk

Paulina Byczak

Philipp Jaremba

Bartosz Juruć

Justyna Lewczuk

Dawid Łutowicz

Marcin Pakul