Environmental pollution research

Environmental pollution research 29 kwietnia 2022 wyświetleń: 460

Kartka z pamiętnika: piątek 29 kwietnia, Hiszpania

O wrażeniach z czwartego dnia projektu w Vila Real opowie Natalia :)

Dzisiejszy dzień był bardzo produktywny. Zaczęliśmy go klasycznie od zjedzenia śniadania. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy do szkoły gdzie zostaliśmy oprowadzeni przez naszych projektowych znajomych z Hiszpanii. Oprowadzili nas po szkole, a następnie przeszliśmy do zadań integracyjnych. Po ich zakończeniu czekał nas poczęstunek m.in: napoju na bazie mleka i zbóż, który mi nie smakował. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na spacer po mieście, który był ciekawy lecz przez pogodę było nam wszystkim bardzo gorąco. Ostatnią naszą aktywnością była praca w laboratorium gdzie wykonywaliśmy proste zadanie na wykrywanie mikroplastiku w kosmetykach. Zanim jednak wyruszyliśmy do laboratorium mieliśmy okazję spróbować paellę, która była naprawdę dobra.

Natalia, kl. II S/CH

Today was a very productive day. We started classically by having the breakfast. After a short rest we went to school where we were shown around by our project friends from Spain. They showed us around the school and then we proceeded to ice-breakers. Afterwards, we had some refreshments, including a drink based on milk and cereal, which I didn't really like. Then we went for a walk around the city with the guide, which was interesting but we all felt very hot due to the weather. Our last activity was in the laboratory where we did a simple task to detect microplastics in cosmetics. Before going to the lab we had the opportunity to try paella, which was really good.
Natalia, kl. II S/CH
aktualizowano: 2022-04-29