Projekty Unijne 28 października 2011 wyświetleń: 3669 Dubojski

Innowacje pedagogiczne w ramach projektów unijnych

I. Innowacja pedagogiczna, „Uczestnik społeczeństwa wiedzy – zintegrowany system kształcenia przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych” - wprowadzana do wybranych szkół ponadgimnazjalnych, prowadzona będzie w ramach projektu innowacyjnego realizowanego z funduszy europejskich pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem tego projektu jest do końca lipca 2013 roku opracowanie i wdrożenie Systemu Kształcenia Członka Społeczeństwa Opartego na Wiedzy na IV etapie edukacji formalnej, który będzie eliminował mankamenty obecnego nauczania w zakresie przedsiębiorczości, podnosząc jego efektywność.

W innowacji w ramach zajęć lekcyjnych udział biorą uczniowie klas/grup: III TIŚiM, II TOŚ, II TIŚiM, II TŻiGD, II TTW.

Innowację prowadzą: Henryka Surma (4 klasy), Beata Wasylów (1 klasa).

Okres realizacji innowacji 1.09.2011 – 31.07.2012 r.

II. Innowacja pedagogiczna: Testowanie i wdrażanie praktycznego programu
nauczania ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Data realizacji innowacji: 1 września 2011 - 31 grudnia 2012

Innowacja obejmuje 15 uczniów stanowiących tzw. GRUPĘ ENERGETYCZNĄ, którzy wraz z dwoma nauczycielami podczas zajęć dydaktycznych, ćwiczeń laboratoryjnych oraz zajęć praktycznych będą testowali zupełnie nowy program nauczania. Uczniowie będą korzystali z podręcznika do tego programu oraz z różnych dodatkowych pomocy dydaktycznych, a nauczyciele z opracowanych wskazówek metodycznych.

Spośród innych programów ten program wyróżnia różnorodność stosowanych w procesie nauczania środków i metod. Preferuje on uczenie się przez doświadczenie i działanie, odejście od wiedzy opartej na suchej podręcznikowej informacji na rzecz myślenia kreatywnego, ekologicznego i globalnego.

aktualizowano: 2011-11-02