Podaj dalej i czytaj…

W ramach projektu BiblioBoXX w Zespole Szkół nr 2 odbyła się prezentacja pod nazwą Moja ulubiona książka.

Uczniowie klasy Ia gimnazjum zachęcali na lekcji języka polskiego do czytania promując swój ulubiony tytuł. Dużą popularnością wśród gimnazjalistów cieszył się: Mały Książę, Wiedźmin, Harry Potter, Dziennik cwaniaczka, Zielona mila, Metro 2033, Osobliwy dom pani  Peregrine, Jak w niebie, Wizja mroku, W pustyni i w puszczy, Był sobie pies, Hobbit, Przygody Tomka Sawyera i inne.

Ulubione książki reklamowano w formie prezentacji multimedialnej, plakatów jaki i albumów. Omawiano fabułę dzieła, świat przedstawiony, adaptacje filmowe bądź teatralne.

Gimnazjalistom bardzo podobały się zajęcia, gdyż aktywnie wymienialisię spostrzeżeniami, wrażeniami z lektury i bardzo chętnie dyskutowali. Nawet wymieniali się swoimi książkami.

10 kwietnia 2017 »

Instrukcja "polowania" na książkę w naszym BB

1. Wejdź na stronę bookcrossing.com/hunt 2.  Wybierz kraj: kliknij Poland 3. Wybierz województwo: Kliknij zachodniopomorskie 4. Wybierz miasto: kliknij Szczecin a następnie wybierz miejsce: Zespół Szkół Nr 2.... 5. Przeglądając 23 wirtualne półki dowiesz się jakie książki były, są lub będą wkrótce w naszym Biblioboxxie

9 kwietnia 2017 »

Z wizytą w gospodarstwie agroturystycznym

W dniu 6 kwietnia 2017 r. klasy 3 i 4 technik turystyki wiejskiej były z wizytą w gospodarstwie agroturystycznym „Rekreacja i wypoczynek w Trzynastu Dębach” w Kołbaskowie. O swojej działalności i małych mieszkańcach gospodarstwa – przeuroczej suczce Fionie oraz kucach: Żwirku i Dąbku XIV – opowiedziała przemiła właścicielka, pani Elżbieta Szewczyk-Poczwardowska. Uczennice zapoznały się z ofertą gospodarstwa, jego organizacją i funkcjonowaniem. Po krótkim wykładzie był czas na relaks i konsumpcję kiełbaski z grilla oraz pieczonych ziemniaków.

7 kwietnia 2017 »

Finał II Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz OZE"

6 kwietnia 2017r. w Technikum Kształtowania Środowiska przy Zespole Szkół nr 2 w Szczecinie Dąbiu odbył się II Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE". Uczniowie z Chojny, Przelewic, Kołobrzegu, Koszalina i Szczecina sprawdzali swoje umiejętności i wiedzę z zakresu energii odnawialnej. Pierwsze miejsce zajął zespół z Chojny, drugie - ze Szczecina, trzecie - z Przelewic. Wszystkim finalistom oraz zgłoszonym do konkursu gratulujemy i zapraszamy za rok :)

6 kwietnia 2017 »

Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

4 kwietnia do Sieradza przybyło 18 najlepszych uczniów z poszczególnych okręgów całej Polski. Dumni jesteśmy, iż podczas finału naszą szkołę godnie reprezentował Dawid Łutowicz, uczeń 4 klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Gratulujemy startu! Zwycięzcą został Paweł Karnówka, reprezentujący Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego. Gratulujemy!!!

5 kwietnia 2017 »

American day in our school

amerykański bar i film "American Honey"

5 kwietnia 2017 »

Ekofestyn i Dzień Zawodowca!

Chcesz poznać ciekawe zawody, porozmawiać z fachowcami, zobaczyć pokazy straży pożarnej i wojska, rzucić oszczepem lub skoczyć w dal?

Jeśli tak, to zapraszamy Cię na "Dzień Zawodowca", który będzie organizowany przez naszą szkołę w dniu 9 maja od godziny 12:00 do 18:00.

23 kwietnia 2017 »
«, powrót 1 2 3 ... 77 78 79 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: