Aktualności

Aktualności 15 marca 2019 wyświetleń: 1196

Dzień otwarty szkoły 2019

15 marca 2019, w Polsce i na świecie, odbył się młodzieżowy strajk klimatyczny, natomiast nasi uczniowie podjęli próbę zaprezentowania kierunków kształcenia, które sprzyjają ochronie klimatu i środowiska. Podczas Dnia Otwartego Technikum Kształtowania Środowiska i Szkoły Branżowej I stopnia, reklamowaliśmy ochronę środowiska, energetykę odnawialną, turystykę i kuchnię ekologiczną a także technologię chemiczną oraz chłodnictwo i klimatyzację. Wszystkie nasze kierunki kształcenia realizują zagadnienia związane z troską o środowisko. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom za odwiedziny.

Dzień Otwarty Szkoły stał się świetną okazją do zaprezentowania na czym polega ochrona środowiska; co rozumiemy poprzez energetykę odnawialną, turystykę i żywność ekologiczną; a także co łączy technologię chemiczną oraz chłodnictwo i klimatyzację z dbaniem o środowisko. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia laboratoryjne, organizowali quizy i prezentacje nt. zagrożeń turystycznych oraz ochrony zwierząt i roślin, wykonywali pokazy warsztatowe z zakresu montażu urządzeń i instalacji energetyki odnawialnej, natomiast na kuchni przygotowywano zdrowe przekąski oraz koktajle warzywne i owocowe. Uczniowie, którzy odbyli praktyki zawodowe w Niemczech i Irlandii w ramach programu Erasmus+ dzielili się wrażeniami i przekazywali cenne wskazówki. Promocje kierunków chemicznych wspierały panie z Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police", które przygotowały zagadki oraz scharakteryzowały zakład pracy. W związku z prowadzoną od kliku lat innowacją wojskową, zaprezentowano też sprzęt wojskowy i opisano zawód żołnierza.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za odwiedziny. Już dziś zapraszamy do udziału w Ekofestynie (24.05.2019). Osoby zainteresowane zapraszamy na naszą stronę internetową (REKRUTACJA).

Znajdziecie informacje nt. wszystkich kierunków kształcenia:

- technik ochrony środowiska,

- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,

- technik turystyki na obszarach wiejskich,

- technik chłodnictwa i klimatyzacji,

- technik technologii chemicznej,

- kucharz,

- operator urządzeń przemysłu chemicznego.

Za wizytę dziękujemy uczniom i ich opiekunom z:

Szkoły Podstawowej nr 23,

Szkoły Podstawowej nr 12,

Szkoły Podstawowej nr 24,

Szkoły Podstawowej nr 37,

Szkoły Podstawowej nr 74,

Szkoły Podstawowej nr 71,

Szkoły Podstawowej nr 65,

Gimnazjum nr 24,

Szkoły Podstawowej w Mostach,

Szkoły Podstawowej w Białuniu.


aktualizowano: 2019-03-18
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone