Aktualności

Aktualności 4 kwietnia 2019 wyświetleń: 1257

I miejsce w Polsce Wiktora Szkody

O energetyce odnawialnej wie wszystko - Wiktor Szkoda -uczeń IV klasy kierunku urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, wygrał IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu.

W dniach 3 - 4 kwietnia odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu. Udział w nim wzięło 1754 uczestników z 80 placówek z całej Polski. Po pokonaniu dwóch etapów: szkolnego i okręgowego w etapie centralnym spotkało się 16 uczestników. W pierwszym dniu odbył się test wiedzy oraz zadanie laboratoryjne z fotowoltaiki. Dalej awansowało już 5 najlepszych, a wśród nich Wiktor. Drugi dzień to zadanie praktyczne z zakresu eksploatacji instalacji fotowoltaicznej. W ostatecznej punktacji Wiktor uplasował się na I miejscu.

Serdecznie gratulujemy Wiktorowi i życzymy sukcesów w życiu zawodowym (uczeń zdał oba egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zakresie Montażu oraz Eksploatacji urządzeń i systemów energetyki odnawialnej).

Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej.

Przypominamy, że:

w I edycji - 7 miejsce w Polsce zajął Damian ALbrechciński

w II edycji - 17 miejsce w Polsce zajął Dawid Łutowicz

w III edycji - 4 miejsce Wiktor Szkoda a Honorata Kwapińska 16 miejsce w Polsce.

Co roku mamy swoich przedstawicieli w finale :) :) :)

aktualizowano: 2019-04-04
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone