Aktualności

Aktualności 25 marca 2019 wyświetleń: 637

Wieczór poetycki

Poetycki wieczór z uczniami IVE - czyli czy "muza" to "Muza", czy "muza" to kobieta? Poezja młodopolska była tematem wieczoru poetyckiego przygotowanego przez Konrada Florczyka, Michała Pawłowskiego, Huberta Stefaniaka i Anatolija Sun Dun Chana z klasy IVE. Gośćmi spotkania byli: Pani Profesor Elżbieta Lesińska oraz Dawid Borowski i Wiktor Szkoda, koledzy z tej samej klasy. Było to kolejne z zadań wyznaczonych przez Pana Profesora Tomasza Korczyńskiego w ramach bardzo interesującej i kreatywnej gry internetowej, stanowiącej podstawę do oceny zakresu języka polskiego. Cieszy się ona wielkim uznaniem naszych maturzystów z klasy IVE. W romantycznej scenerii, wykreowanej przez organizatorów spotkania, słuchaliśmy wierszy Antoniego Słonimskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Tytusa Czyżewskiego i Stanisława Ciesielczuka i analizowaliśmy ich treści. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie jest to łatwa poezja. Ile osób - tyle interpretacji!

aktualizowano: 2019-03-25
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone