Akcja "II śniadanie" powróciła!

24 października 2017 roku uczniowie 3 klasy technik turystyki wiejskiej wznowili akcję „II śniadanie”, którą rozpoczęła w zeszłym roku szkolnym obecna klasa 4 ttw. Tym razem młodzież przygotowała pieczone paszteciki (do wyboru: z pieczarkami i żółtym serem, ze szpinakiem i serem feta oraz z paróweczką i żółtym serem). Smakowite wyroby wśród uczniów i pracowników Zespołu Szkół Nr 2 rozeszły się błyskawicznie. Życzymy kolejnych pomysłów i z niecierpliwością czekamy na kolejną akcję.

Katarzyna Galińska

24 października 2017 »

Eksploatacja siłowni wiatrowych wg Vestas

Uczniowie, kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mieli dziś okazję zapoznać się z zawodami technika serwisu turbin wiatrowych, planisty technicznego i pracownika biurowego. Pan Krzysztof Piętka z firmy Vestas w ciekawy sposób przedstawił istotę wykonywania przeglądów technicznych, wykrywania usterek i ich naprawy, raportowania i monitorowania parametrów pracy parków wiatrowych. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i cieszymy się, że możemy liczyć na tak fachowe wsparcie.

23 października 2017 »

o OZE w Ostoi

O energii słońca, wiatru, wody, geotermalnej i biomasy rozmawiali uczniowie pierwszej klasy technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W Ośrodku Szkoleniowo-Badawczym w zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi mogli oni także uczestniczyć w doświadczeniach, budować samochody solarne czy też sprawdzać siłę własnych mieśni w produkcji energii elektrycznej. Na koniec dla wszystkich czekała pyszna kiełbaska z ogniska.

22 października 2017 »

Alternatywna lekcja WF-u

10 października uczniowie Gimnazjum 24 wzięli udział w projekcie „Alternatywne Lekcje WF-u” na  Arenie Szczecin. Już od progu przywitał nas serdecznie mistrz świata w wioślarstwie Marek Kolbowicz a później wicemistrzyni świata w lekkiej atletyce Monika Pyrek przedstawiła krótko podstawowe informacje o projekcie i omówiła znaczenie aktywności sportowej dla życia i zdrowia młodego człowieka.

Nagroda dla ZS 2 podczas międzynarodowej konferencji w Wietow

Akcja "BiblioBoXX Partnerstwa Odra w Szczecinie" została nagrodzona podczas 11. Internationale Konferenz für nachhaltige Regionalentwicklung durch Nutzung erneuerbarer Energien (wolne tłum. 11 Międzynarodowa konferencja zrównoważonego rozwoju regionu poprzez zastosowanie odnawialnych energii). Wyróżnienie odebrała Pani dr inż. Agnieszka Raducka w dniu 9 października w SolarZentrum w Wietow.

10 października 2017 »

KENIA NA WYCIĄGNIĘCIE DŁONI I SERCA.

18 października br. w środę od godziny 8:00 do 10:30 w Sali lustrzanej społeczność naszej szkoły będzie mogła cieszyć się przywilejem goszczenia Kapłana z dalekiej Kenii, rodowitego Afrykańczyka.

Już do 30 września br. na terenie naszego województwa przebywa Ks. Jeremy Kabuga Murithi. Jest proboszczem w Kipsing w Kenii. Do tej pory odwiedził 20 szkół spośród 60, które zaprosiły go z wizytą do Polski.

Mistrzostwa Prawobrzeża

Mistrzostwa Prawobrzeża – Dzień Sztafet to jedyna impreza lekkoatletyczna promująca biegi sztafetowe w tej części Szczecina. Wszystkim dopisywały humory a zawodnikom nie brakowało profesjonalizmu. Tylko jedna sztafeta została zdyskwalifikowana z powodu zgubienia pałeczki.Pogoda była zamówiona, a wiatr pchał zawodników ku mecie po medale. Dziękujemy za udział SP 13, SP37, G31, G24, ZSTPP.

2 października 2017 »

Sprzątanie świata

Pod koniec września niektórzy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. W ramach tej akcji został porządkowany rozległy teren przy budynku naszej szkoły.

29 września 2017 »

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Rekreacja i wypoczynek w Trzynastu Dębach” w Kołbaskowie

25 września 2017 roku uczniowie z 1 i 3 klasy technik turystyki wiejskiej odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Kołbaskowie „Rekreacja i wypoczynek w Trzynastu Dębach”. Celem wycieczki było zapoznanie się z organizacją i funkcjonowaniem oraz ofertą odwiedzanego gospodarstwa. Swoim doświadczeniem oraz ogromną wiedzą na temat prowadzenia działalności agroturystycznej podzieliła się z uczniami przesympatyczna właścicielka, pani Elżbieta Szewczyk-Poczwardowska.

25 września 2017 »
«, powrót 1 2 3 ... 71 72 73 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: