Aktualności

Aktualności 1 grudnia 2019 wyświetleń: 656

Wizyta w Geotermii Pyrzyce

Uczniowie klasy 2E (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) wzięli udział w szkoleniu w ramach projektu "Polityka klimatyczna szansą dla województwa zachodniopomorskiego. Jak ją wykorzystać?". Spotkanie poprowadził Pan Wojciech Szymalski - Prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, który wygłosił referat o prognozach klimatycznych. Drugi wykład dotyczył źródeł finansowania instalacji energetyki odnawialnej. Na liczne pytania uczniów odpowiadał w tej kwestii Pan Michał Lidwin z WFOŚiGW w Szczecinie. Ostatnia część to prezentacja instalacji geotermalnej w Pyrzycach pod czujnym okiem specjalisty - Pana Radosława Baranowskiego. Młodzież mogła obejrzeć zarówno miejsce odwiertów, basen jak i wszystkie aparaty, dzięki którym wymieniane jest ciepło pobrane z głębi ziemi.

aktualizowano: 2019-12-01
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone