Aktualności

Aktualności 11 listopada 2019 wyświetleń: 699

Wycieczka do GSSE w Szczecinie

Wybierając się w podróż warto wcześniej ją zaplanować. Zazwyczaj pamiętamy o zabraniu potrzebnych dokumentów, biletach i pieniądzach. Do walizki pakujemy odpowiednie do pogody ubrania i niezbędne dla nas rzeczy. Ale czy pamiętamy o zdrowiu i o zagrożeniach w podróży? Czy wyjeżdżając do danego kraju należy się zaszczepić, czy nie ma takiej potrzeby? Wymarzona podróż szybko może zamienić się w koszmar, jeśli zapomnimy o kilku istotnych kwestiach. O jakich? O tym poinformował uczniów klas pierwszych profilu turystycznego pan mgr Grzegorz Galiński, starszy asystent w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Podczas wizyty w Stacji w dniach 24 października oraz 7 listopada 2019 r., młodzież dowiedziała się na jakie zagrożenia zdrowia narażony jest niedoinformowany i odpowiednio nieprzygotowany turysta oraz jakie zdarzenia mogą wpłynąć na jego zdrowie czy też życie. Młodzież poznała również zadania i zasady funkcjonowania międzynarodowego punktu szczepień wraz z punktem konsultacyjnym w zakresie medycyny podróży oraz otrzymali informacje do  których krajów są obowiązkowe oraz zalecane szczepienia i kiedy należy je wykonać przed wyjazdem. Zostały również omówione podstawowe zagrożenia zdrowia i zasady profilaktyki dla wyjeżdżających do różnych krajów świata w tym krajów egzotycznych.

                GSSE w Szczecinie jest patronem kierunku technik turystyki wiejskiej i technik turystyki na obszarach wiejskich. Chętnie współpracuje ze szkołą organizując m. in. takie wykłady dla naszych uczniów.

Katarzyna Galińska

aktualizowano: 2019-11-11
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone