Aktualności

Aktualności 5 grudnia 2019 wyświetleń: 550

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Październik 2019 był Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Uczniowie naszej szkoły wraz z p. Marzeną Danowską, katechetką, włączyli się w to światowe rozpalenie ducha misyjnego. Przyglądali się własnemu powołaniu, jakim zostali obdarzeni na chrzcie świętym oraz posłaniu jakie mu towarzyszy. Jesteśmy "Ochrzczeni i posłani", to nie tylko hasło Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, ale fakt: dar i zadanie. Jesteśmy misjonarzami w swoich środowiskach na miarę naszych możliwości dzięki łasce Bożej.

Najcenniejszą formą pomocy duchowej jest systematyczna modlitwa. Uczniowie podjęli się modlitewnego wsparcia misji, pracy misjonarzy i nowych powołań misyjnych poprzez codzienne odmawianie jednego dziesiątka różańca w ramach Żywego Różańca Misyjnego.

Młodzież własnoręcznie wykonywała różańce, które zostały przeznaczone na kiermasz podczas II Kongresu Misyjnego Dzieci w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

Nowi uczniowie naszej szkoły zapoznali się z realiami życia w Kipsing w Kenii poprzez oglądanie nakręconego tam filmu, albumów zdjęciowych, wystaw, możliwość ubierania stroi, używania instrumentów muzycznych przywiezionych i podarowanych p. M.Danowskiej przez mieszkańców Kenii. P. Katechetka podzieliła się też własnym doświadczeniem blisko 2-tygodniowego pobytu w Kenii na placówkach prowadzonych przez Siostry Felicjanki, z półrocznego posługiwania na placówce misyjnej w Kijowie na Ukrainie i 4-miesięcznej posługi w diecezji Legnickiej.

W Kipsing mieszka LOLOBO ELEGAE, 11-letni uczeń szkoły podstawowej, którego edukację wspieramy na odległość od marca 2017 r. Co roku przekazujemy na jego konto równowartość 100 $. Również w tym roku uczniowie naszej szkoły zorganizowali kawiarenkę "Lolobo cafe" z własnymi wypiekami. Ze sprzedaży ciast i zbiórki pieniężnej wśród pracowników i uczniów szkoły, udało się już pozyskać połowę środków potrzebnych LOLOBO na nowy rok szkolny.

Rozważania na Niedzielę Misyjną napisane przez p. M. Danowską zostały wydrukowane w materiałach liturgicznych wydanych przez Papieskie Dzieła Misyjne z siedzibą w Warszawie.

Tą drogą zamierzamy iść dalej, by rozsiewać wokół wiarę, czyjś świat uczynić piękniejszym.

aktualizowano: 2019-12-05
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone