Aktualności

Aktualności 11 grudnia 2019 wyświetleń: 573

Warsztaty z obróbki szkła

Dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłych warsztatach z obróbki szkła. Pan Marek Sobczak z Zakładów Chemicznych "Police" jest mistrzem obróbki szkła, który zgodził się poświęcić swój wolny czas, aby wtajemniczyć młodych ludzi w tajniki tej techniki. Ubolewamy nad faktem, że takich specjalistów w Polsce jest zaledwie kilku i doceniamy, że mogliśmy uczestniczyć i chłonąć wiedzę od Pana Marka. Podczas warsztatów uczniowie klas z zawodów technik technologii chemicznej i technik ochrony środowiska dowiedzieli się o rodzajach i właściwościach szkła laboratoryjnego, zaobserwowali "naprawę" stłuczonych elementów dwóch chłodnic, wytwarzali sami bombki i elementy "bombkopodobne". Pan Marek zaprezentował też technikę wyrabiania ze szkła świderków, łabędzi, serduszek i innych pięknych szklanych rzeczy.  

aktualizowano: 2019-12-11
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone