Aktualności
RSSMe and my country
Czy zastanawialiście się jak wygląda nauka w czasie pandemii w innych krajach? Okazuje się, że nie tylko w Polsce uczniowie mają nauczanie zdalne. Od naszych przyjaciół z projektu dowiedzieliśmy się, że każdy kraj stara się poradzić sobie z pandemią na różne sposoby. Tak to wygląda w krajach partnerskich:
Armenia – uczniowie chodzą do szkoły i uczą się w małych grupach
Belgia – obowiązuje nauka w systemie hybrydowym
Chorwacja – podobnie jak w Polsce uczniowie uczą się zdalnie. 25.01 uczniowie klas maturalnycn wrócili do szkół
Francja – podobnie jak w Belgii obowiązuje nauka hybrydowa. Uczniowie 3 dni uczą się w szkole, a 2 dni w domu
Portugalia – od 09 2020 lekcje odbywały się stacjonarnie. Niestety w 01 2021 Portugalia nie mogła poradzić sobie z opanowaniem pandemii i zarządzono wcześniejsze ferie Wielkanocne. Na tą chwilę uczniowie mają przerwę w nauce.
»Konkurs na kartkę walentynkową w języku obcym
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że miłość powinno okazywać się codziennie. Czasami jednak, w natłoku codziennych obowiązków może zdarzyć się nam o tym zapomnieć. Właśnie dlatego, Walentynki to wspaniała okazja, aby wyrazić ukochanej osobie swoje uczucia.
Wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na kartkę walentynkową w języku angielskim lub niemieckim.
»Nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 2 wspierają „Cztery Łapy Pod Lasem”!
Pani Elżbieta Lesińska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole, odwiedziła wczoraj koci azyl „Cztery Łapy Pod Lasem” w Wielgowie. Czworonożni podopieczni azylu otrzymali karmę dla dorosłych i malutkich kotów, żwirek do kuwet, a także coś dla rozrywki – kocie zabawki.
»ECO for life
O co chodzi z tym zbieraniem nakrętek? Z Zachodu przywędrowało do Polski hasło "Pomoc za nakrętki". Prawdopodobnie zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, gdzie za 14 tys. plastikowych nakrętek osoby chore na raka dostawały godzinę darmowej chemioterapii. Akcja miała swoje krajowe odmiany. W Polsce akcja na początku rozwijała się pod hasłem "Wózek za nakrętki". Biorąc pod uwagę, że wózek dla niepełnosprawnego kosztuje kilka tysięcy złotych, żeby go kupić trzeba było zebrać nawet 12 ton surowca, czyli ok. 4,5 mln nakrętek. W Szczecinie od pewnego czasu zaczęły pojawiać się sporych rozmiarów serca na nakrętki (zdj) My też ruszamy wkrótce ze szkolną akcją zbierania nakrętek. Przyłącz się do nas i okaż swoje serce!
Magda Wojciechowska kl. III TE
W ramach projektu ECO for life koordynowanego przez Annę Czerwik
»Stypendia dla naszych uczniów
Pragniemy poinformować, że czterem naszym uczniom w dniu dzisiejszym przyznano stypendium ufundowane przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.
Stypendystami zostało troje uczniów klasy IV CH, kształcących się na kierunku technik technologii chemicznej – Piotr Łabacz, Robert Dzięciołowski i Aleksandra Koczalska oraz jedna uczennica klasy IV S, kształcąca się na kierunku technik ochrony środowiska – Julia Miodek.
Przypominamy, że stypendystą może zostać uczeń klasy IV z klas: technik technologii chemicznej i technik ochrony środowiska, ze średnią powyżej 4,0 oraz przynajmniej oceną bardzo dobrą z praktyki zawodowej i przynajmniej bardzo dobrym zachowaniem.
Gratulujemy serdecznie Stypendystom i życzymy dalszych sukcesów.
»Me and my country - Belgium
During the project I met a Belgium girl, Yanaika. She told me about the educational system in Belgium. Their lessons last much longer than in Polish schools, because they start early in the morning and finish at 5 p.m. There is also a different grading system. The students don’t have any grades there, but the points from exams and tests which are counted at the end of each term. Therefore the Belgian students study a lot and really hard. Fun fact: They don’t have a prom or school party in Belgium.
The photos show Belgian sunset.
Aleksandra Rosińska IV CK/T/CH
W ramach projektu Me and my country koordynowanego przez Annę Czerwik
»ECO for life
Z poprzednich dwóch wpisów dowiedzieliście się co nieco o recyclingu, a dziś o butelkach plastikowych. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego cieszą się taką popularnością? Niestety tak powszechne butelki z plastiku każdego roku w ogromnych ilościach lądują na wysypiskach i w oceanach. Jak to się zaczęło?!
»Człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym.
Zaczynamy akację puszka dla Puszka!
Fundacja cztery łapy pod Lipą, reprezentowana przez panią Magdalenę Okoń utworzyła azyl dla okolicznych kotków, które trafiają do azylu czasem w strasznym stanie: wygłodzone, z licznymi złamaniami, bez sierści czy z ropiejącymi ranami.
Pani Magda wraz ze swoją rodziną oddają wiele serca w opiekę nad podopiecznymi, pomagając im dojść do zdrowia a następnie, jeśli to możliwe znaleźć nowy dom, w którym znajdą miłość i bezpieczeństwo. Być może przywróci to zwierzętom wiarę w dobre życie i ludzką dobroć.
»Artykuł w "Dialogach"
Serdecznie zachęcamy do przeczytania artykułu nt. "Kształcenie zawodowe na kierunku technik technologii chemicznej – perspektywy i wyzwania" autorstwa Pani dr inż. Ewy Połom, wydanego w Dialogach Nr 7/2020
Źródło: https://pe.szczecin.pl/chapter_201347.asp
»Me and my country - Belgium 3
For a week I spoke to a girl from Belgium from the city of Ruddervoorde. Horse riding is her hobby. However mostly the youth in Belgium, just as in Poland, spend their free time with their friends. I also found out what kind of music young people listen to there.
Damian Łuszcz IV CK/T/CH
Me and my country project coordinated by Anna Czerwik
»