Aktualności 5 lutego 2021 wyświetleń: 717

Nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 2 wspierają „Cztery Łapy Pod Lasem”!

Pani Elżbieta Lesińska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole, odwiedziła wczoraj koci azyl  „Cztery Łapy Pod Lasem” w Wielgowie. Czworonożni podopieczni azylu otrzymali karmę dla dorosłych i malutkich kotów, żwirek do kuwet, a także coś dla rozrywki – kocie zabawki.

W „Czterech Łapach” można spotkać nie tylko urocze koty, ale również inne zwierzaki, które znalazły tu wsparcie i bezpieczne miejsce do życia: cztery bardzo towarzyskie i ciekawskie kózki, energicznego kozła Wojtka i dwie nowe pensjonariuszki-gąski Balbinkę i Megan.

Opieka nad tym zwierzyńcem pochłania pani Magdalenie Okoń i jej rodzinie mnóstwo czasu i energii. Opieka lekarza weterynarii, leczenie chorych zwierząt, dokarmianie, wymaga także niemałych pieniędzy. Dlatego liczy się każdy dar wspierający działalność azylu!

Mamy nadzieję, że zarówno nauczyciele, jak i uczniowie naszej szkoły, którzy już niejednokrotnie okazywali wielką sympatię czworonogom, tym razem także nie zawiodą i wkrótce znów będziemy mogli odwiedzić „Cztery Łapy Pod Lasem” z kolejnymi prezentami dla ich mieszkańców. Poza każdą ilością karmy i każdą kwotą, przydadzą się także koce, podkłady dla kocich maluchów oraz niepotrzebna pościel (do zabezpieczenia transportu kotów do weterynarza).

aktualizowano: 2021-02-05