Aktualności

RSS

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego odbyło się w piątek 21 czerwca o godzinie 10.00 na Placu Apelowym.

»
381
62
0
22 czerwca 2024 »

Wręczenie certyfikatów Europass Mobility

Dziś zakończenie roku szkolnego, czyli idealna okoliczność na podsumowanie mobilności i rozdanie certyifikatów Europass Mobility, w którym zawarto szereg umiejętności nabytych w trakcie realizacji projektu, a wśród nich zawodowe, cyfrowe, społeczne, organizacyjne i kierownicze, językowe i kulturowe.

»
97
9
0
21 czerwca 2024 »

Podsumowanie projektu Plants=Life

Od stycznia do czerwca 2024, dziesięcioro uczniów z kl. 1SE uczestniczyło w projekcie eTwinning Plants=Life wraz ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii, Rumunii i Turcji. Poznali oni kulturę i obyczaje tych krajów oraz życie codzienne nastolatków w trakcie spotkań, które odbywały się na platformie Zoom i WhatsApp. Aby łatwiej się komunikować z uczniami z zagranicy wszyscy uczestnicy projektu stworzyli grę – tematyczne karty do komunikacji. Nasi uczniowie stworzyli 4 prezentacje kulturowe oraz 4 broszurki porównujące takie aspekty życia jak typowe jedzenie, czas wolny czy flora i fauna. W ramach promocji polskiej kultury stworzyli oni 4 gry o Polsce na platformie learningapps. Nadrzędnym celem projektu było poznanie roślin i nauka jak o nie dbać, a przede wszystkim zrozumienie, że dzięki roślinom mamy życie. Uczniowie stworzyli zieloną ścianę w sali 35, pracując w grupach międzynarodowych stworzyli broszurki o swoich roślinach domowych, a na ich podstawie powstał eBook czyli książka w wersji elektronicznej o poszczególnych grupach roślin. Ostatnim elementem było poznanie programu Sketchup, który służy do tworzenia projektów przestrzennych. Uczniowie stworzyli 2 projekty na zaaranżowanie przestrzeni przed głównym budynkiem szkoły. Przearanżowali i zagospodarowali oni teren jako strefę relaxu dla uczniów. Kto wie może kiedyś ich projekt albo jakaś ich część zostanie wykorzystana w prawdziwym życiu?!

 

założyciel i koordynator projektu p. Anna Czerwik

uczestnicy projektu, kl 1 SE Maja, Nikola, Tosia, Zosia, Żaneta, Kajetan, Mikołaj, Olek, Oliwier, Wojtek

»
126
5
1
25 czerwca 2024 »

Szkolenie w firmie Tweetop

W piątek, 14 czerwca, zostaliśmy zaproszeni z klasą 2E na szkolenie do siedziby firmy Tweetop. Najpierw wysłuchaliśmy prezentacji odnośnie systemu Tweetop PERT, które przeprowadził Pan Przemysław Drozdek. Następnie Pan Mateusz Płuciennik opowiedział o pompach ciepła EcoHeat Mono i rekuperacji EcoVent Recu. Na koniec przeszliśmy się po zakładzie produkcyjnym i laboratorium, gdzie mogliśmy przyjrzeć się z bliska jak powstają rury PERT/Al/PERT oraz PERT/EVOH/PERT. W dodatku wiemy, jak się sprawdza wytrzymałość mechaniczną i termiczną rury oraz inne właściwości po wyprodukowaniu tej rury, w tym śledziliśmy obraz przekroju rury na mikroskopie. Dziękujemy specjalistom z firmy Tweetop, że z takim zaangażowaniem i przychylnością przekazują wiedzę naszym uczniom.

»
139
20
0
17 czerwca 2024 »

Szkolenie o morskich elektrowniach wiatrowych

Dziś kolejne spotkanie z Panem Krzysztofem Tomaszewskim, który dla uczniów klasy 2 E (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) przeprowadził warsztaty odnośnie fundamentów siłowni wiatrowej na morzu. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób montuje się fundament pod wieżę elektrowni wiatrowej, jakie są typy fundamentów i jakie są warunki montażu. Omówiliśmy korzyści z rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, pracując w grupach uczniowie rozpisali słabe i mocne strony oraz szanse i zagrożenia dla rozwoju energetyki wiatrowej.

»
155
10
0
17 czerwca 2024 »

Tomek zdobył drugą nagrodę w konkursie o morskiej energetyce wiatrowej

Tomasz Jankowski i Rafał Wypyski reprezentowali nas godnie w finale konkursu wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej. Konkurs organizowali: Politechnika Morska w Szczecinie i grupa Orlen Neptun. Finał odbył się 15 czerwca, w Światowym Dniu Wiatru na Politechnice Morskiej. W gronie 10 finalistów na piątym miejscu uplasował się Rafał, a na drugim Tomasz, zdobywając atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się kolejnym sukcesem zawodowym uczniów z kierunku energetyki odnawialnej.

»
161
4
0
17 czerwca 2024 »

Erasmus - kurs na Cyprze

W dniach 3.06 - 14.06.2024 dwie nauczycielki języka angielskiego Anna Czerwik i Magdalena Grzywacz uczestniczyły na Cyprze w kursie: angielski - nowe technologie w nauczaniu - zorganizowanym w ramach projektu Erasmus+. W trakcie zajęć podnosiły swoje umiejętności i kompetencje w zakresie języka angielskiego oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. 
»
279
15
0
14 czerwca 2024 »

O Maladze na YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=h6oro_8AJuo

»
66
1
0
6 czerwca 2024 »

O praktykach na YouTube

https://youtu.be/g8vpzjilBcY?si=7mxazbX7CfbYYgIb

»
51
1
0
6 czerwca 2024 »
Wszystkich rekordów: 1604
1 2 3 ... 159 160 161 dalej » Skocz do:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone