Aktualności

RSS

Dzień otwarty szkoły 2019

15 marca 2019, w Polsce i na świecie, odbył się młodzieżowy strajk klimatyczny, natomiast nasi uczniowie podjęli próbę zaprezentowania kierunków kształcenia, które sprzyjają ochronie klimatu i środowiska. Podczas Dnia Otwartego Technikum Kształtowania Środowiska i Szkoły Branżowej I stopnia, reklamowaliśmy ochronę środowiska, energetykę odnawialną, turystykę i kuchnię ekologiczną a także technologię chemiczną oraz chłodnictwo i klimatyzację. Wszystkie nasze kierunki kształcenia realizują zagadnienia związane z troską o środowisko. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom za odwiedziny.

»
258
88
0
15 marca 2019 »

Konkurs anglojęzyczny Rollercoaster - 4 miejsce

05 marca nasi uczniowie: Jakub Jasiński z kl. II E, Dominik Podlipniak oraz Mikołaj Rystwej z kl. III CK zajęli V miejsce w IV edycji konkursu anglojęzycznego Rollercoaster organizowanego przez Zespół Szkół Nr 8 w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy!

»
45
0
0
12 marca 2019 »

Bankiet z okazji zakończenia Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o Tematyce Religijnej

Tradycją się już stało, że uczniowie klas profilu technik turystyki wiejskiej z Zespołu Szkół Nr 2 w Szczecinie  przygotowują i organizują obsługę bankietu na finał Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o Tematyce Religijnej. Młodzież i tym razem nie zawiodła.

11 marca 2019 roku w Pałacu Młodzieży, goście zaproszeni na finał przeglądu po raz kolejny mogli zobaczyć ogromne zaangażowanie naszych uczniów. Profesjonalnie przygotowane stoły bufetowe, smaczne i pięknie udekorowane potrawy, miła i uśmiechnięta obsługa – cóż więcej można powiedzieć.

Miło jest widzieć, gdy obok uczennic z 4 klasy – tych bardziej doświadczonych, swoimi umiejętnościami wykazać się mogli uczniowie z 2 klasy, a uczennice z 1 klasy mogły nabyć nowego doświadczenia.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla pani Zuzi i pani Jolanty za pomoc w organizacji bankietu.

»
100
4
0
12 marca 2019 »

Dzień Otwarty w ZS 2

W piątek, 15 marca zaprezentujemy ofertę edukacyjną naszej szkoły. Grupy zorganizowane mogą nas odwiedzać do godziny 15:00, a później czekamy na osoby indywidualne. Wszyscy zainteresowani będą mogli złożyć nam wizytę do godziny 18:00. Planowane są pokazy zawodowe, lekcje otwarte, spotkania z przyszłymi pracodawcami, pokazy wojskowe itp. Więcej szczegółów wkrótce.

»
308
2
2
14 lutego 2019 »

Etap okręgowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

7 marca, nasza szkoła organizowała etap okręgowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. W naszym okręgu (nr 1 - województwa zachodniopomorskie i lubuskie) wystartowało 13 osób z 7 szkół średnich. Eliminacje okręgowe wygrał Dominik Drost z Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim (31 pkt), natomiast II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Wiktor Szkoda (30pkt.). Panowie awansowali do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia w Sieradzu.

»
92
13
0
7 marca 2019 »

Czwarte miejsce w Licealiadzie

Na przełomie pierwszego i drugiego semestru naszą szkołę, reprezentowała w rozgrywkach o mistrzostwo Szczecina drużyna chłopców w piłce ręcznej.   Po rozegranych grach eliminacyjnych ok. 10 meczy, awansowała do ścisłego finału składającego się z czterech najlepszych szkół Szczecina. Finał tych rozgrywek odbył się 25 marca 2019r na hali miejskiej przy ul. Twardowskiego. Po zaciętej walce o III miejsce nasza szkoła nieznacznie uległa Zespołowi Szkół Sportowych i uplasowała się na IV miejscu (tak nie lubianym przez sportowców). Gratulacje dla uczniów, którzy dzielnie reprezentowali naszą szkołę: Daniel Łucek, Kacper Janusz, Maciej Skuczyński, Patryk Napierski, Bałbaczyński Paweł, Kotecki Kamil, Markowski Maksymilian, Jaśkiewicz Krystian, Jakub Płachta, Kamil Bryk, Pelc Mateusz. Trener Robert Karbownik.
»
53
1
0
6 marca 2019 »

Czas na sztukę - młodzież i talenty

W tym roku już 16. raz z gimnazjalistami i 15. z uczniami szkół ponadgimnazjalnych spotykaliśmy się, by poprzez teatr wyrażać emocje, prawdy, wartości na scenie naszej "sali lustrzanej" umacniać ducha, wyrażać emocje i prezentować wartości. Mogliśmy oglądać piękne przedstawienia i podziwiać ogrom pracy włożonej wraz z opiekunami w ich przygotowanie. 

»
95
41
0
7 marca 2019 »

Pierwszy raport „Solarnej Dziesiątki” wysłany!

Dziesięciu uczniów z klasy II E (przy wsparciu nauczyciela przedmiotów zawodowych, Pani Profesor Elżbiety Lesińskiej) uczestniczy w ogólnopolskim konkursie „Postaw na słońce”. Tematem konkursu jest fotowoltaika i jej promocja w środowisku lokalnym.

»
98
2
1
6 marca 2019 »

ARCHIDIECEZJALNY PRZEGLĄD TEATRALNY O TEMATYCE RELIGJNEJ 2019 harmonogram występów

Już w poniedziałek, 4 marca br. od godz. 9:00 na deskach sceny naszej "sali lustrzanej" swoje przedstawienia zaprezentuje młodzież 4 szkół:

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na XV Przeglądzie zobaczymy

* VII Liceum Ogólnokształcące im. KK Baczyńskiego ze Szczecina Pogodna,

* X Liceum Ogólnokształcące w ZSO Nr 3 ze Szczecina Pomorzan,

* Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana ze Szczecina Dąbia.

- w kategorii gimnazjów na XVI Przeglądzie wystąpi:

* grupa teatralna "ALIBAŚKI" ze Szkoły Podstawowej im. M Kopernika w Pełczycach.

»
103
4
1
3 marca 2019 »

IV Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE"

Młodych miłośników odnawialnych źródeł energii zapraszamy do udziału w czwartej już edycji Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz OZE". Uczniowie 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz 3 klasy gimnazjum będą mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę na temat środowiska i energetyki odnawialnej, uczestnicząc w trzech etapach konkursu. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

»
802
1
2
29 stycznia 2019 »
Wszystkich rekordów: 1022
1 2 3 ... 101 102 103 dalej » Skocz do:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone