Zakwalifikowani do finału konkursu Mistrz OZE

Wszystkie otrzymane prace zostały zakwalifikowane do finału IX Wojewódzkiego Konkursu Mistrz OZE, który odbędzie się już za 3 tygodnie, czyli 25 kwietnia. Lista.

4 kwietnia 2024 »

Życzenia Wielkanocne 2024

Z okazji zbliżających się Świąt życzę zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół -

życzy Bogusław Nowak - Dyrektor

Finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Edu-Elektra

Miło nam poinformować, że mamy 4 finalistów w dziedzinie: odnawialne źródła energii i 3 finalistów w dziedzinie: chłodnictwo i klimatyzacja. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał, który już 12 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim.

27 marca 2024 »

Dzień otwarty 2024

W dniu 26 marca odbył się dzień otwarty. Promowaliśmy kierunki: kucharz, technik turystyki na obszarach wiejskich, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik ochrony środowiska i technik analityk. Zapraszamy do fotorelacji.

27 marca 2024 »

Projekt eTwinning w klasie 1SE

Plants=Life czyli Rośliny=Życie to międzynarodowy projekt rozpoczęty przez p. Annę Czerwik i 10 uczniów z jej klasy wychowawczej 1SE. Antonina, Maja, Nikola, Zosia, Żaneta, Aleksander, Kajetan, Mikołaj, Oliwier oraz Wojtek przystąpili do projektu razem z uczniami z 4 szkół z Hiszpanii, Rumunii i Turcji. Projekt ma na celu zrozumienie jak ważne dla naszego środowiska, a tym samym naszego dobrego samopoczucia, są rośliny. W ramach działań projektowych uczniowie stworzyli karty do gry w języku angielskim, które będą używać w komunikacji z rówieśnikami z innych krajów. Powstała także zielona ściana w sali 35, dzięki której mamy czystsze, świeższe powietrze. W ciągu następnych miesięcy uczniowie będą się spotykać online w celu poznania innych kultur, wspólnie stworzą ebook czyli elektroniczną książkę o roślinach, a także stworzą projekty zagospodarowania przestrzeni przed budynkiem szkolnym. Całość odbywa się w języku angielskim. Zachęcamy do śledzenia ich działań, które będą regularnie opisywane na naszej szkolnej stronie. Koordynatorka i założycielka projektu Anna Czerwik.

25 marca 2024 »

Programa de Erasmus en Malaga 27

Mobilność w projekcie Erasmus+ VET (Kształcenie i Szkolenia Zawodowe) o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000143096 w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie dobiegła końca. Teraz przyszedł czas na podsumowanie i wnioski, którymi będziemy się dzielić ze społecznością szkolną i lokalną. W kilku liczbach: 28 dni. 15 uczniów. 4 nauczycieli. 5 pracodawców. Ok 7.3 milionów kroków zrobionych na ziemiach Andaluzji.

Wyjazd na praktyki do Hiszpanii był bardzo aktywnym okresem w życiu całego zespołu. Wracamy do Polski, do rodziny, przyjaciół i do szkoły.

24 marca 2024 »

Programa de Erasmus en Malaga 26

Cztery tygodnie w Maladze minęły nam bardzo szybko. Ostatni dzień kończymy z przytupem. Walcząc z bólem kolan i zakwasami oraz wygrywając z lękami, pokonaliśmy kilka kilometrów trasy zawieszonej na pionowej ścianie andaluzyjskiego szlaku Ścieżki Królów.

Caminito del Rey, czyli Ścieżka Króla, to słynny andaluzyjski szlak zawieszony na niemalże pionowej skale nad przepięknym wąwozem, którego ściany osiągają aż 100 metrów wysokości

Programa de Erasmus en Malaga 25

Nasza projektowa młodzież, poruszając się po ulicach Malagi, miała wielokrotnie okazję podejrzeć przygotowania do Semena Santa. Uwieczniła to na zdjęciach i nagraniach.

Zbliża się Wielki Tydzień, a Hiszpanie z tego rejonu organizują w tym czasie spektakularne procesje. Bractwa, stowarzyszenia, wspólnoty na platformach, często na własnych ramionach przenoszą ulicami między świątyniami figury świętych w specjalnie dla nich uszytych strojach. Towarzyszy im śpiew pieśni pasyjnych i myzyka wykonywana przez orkiestry, dla których udział w celebracji jest zaszczytem i dumą. Władze miasta podają trasy i dostosowują rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Niektórzy turyści specjalnie w tym czasie przyjeżdżają do Hiszpanii, by dołączyć do świętowania. Trwają starania o wpisanie tej tradycji na listę Niematerialnych Dziedzictw Kulturowych UNESCO.

24 marca 2024 »

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

W dniu dzisiejszym odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Uczestnicy zmagali się z zadaniami w dwóch kategoriach: JUNIOR i STUDENT. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Programa de Erasmus en Malaga 24

Ostatni poniedziałek w Maladze! Dzień zaczęliśmy od śniadania, a po nim ruszyliśmy do pracy. Grupa Energetyczna wciąż zajmowała się instalacjami elektrycznymi i konserwacją urządzeń AGD.  Ochrona środowiska pielęgnowała rośliny, a chemicy zwiedzali laboratorium chemiczno-biologiczne "lbima". A po kolacji tradycyjnie graliśmy w piłkę na pięknych hiszpańskich obiektach sportowych.

20 marca 2024 »
«, powrót 1 2 3 ... 156 157 158 dalej » Skocz do: