newsy Aktualności | Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

Noc Naukowców - grupa 3SE_E

Uczniowie z 3 klasy, kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, wzięli udział w Nocy Naukowców. Uczestniczyli w czterech pokazach: "Odnawialne źródła energii", "Jak wyprodukować energię elektryczną z wykorzystaniem niskotemperaturowego źródła ciepła.", "Bezpośrednia konwersja promieniowania słonecznego na energię elektryczną", "NieOCZYwisty świat termowizji".

28 września 2018 »

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania zapraszamy na konkurs "Koduj ze Scratch'em" "

Poniżej umieszczamy szczegółowy regulamin.

Wszystkich gimnazjalistów i uczniów technikum zapraszamy do udziału w konkursie informatycznym.

27 września 2018 »

Innowacja na lekcjach wychowania fizycznego

W poniedziałek podstawy treningu Karate na zajęciach wychowania fizycznego poprowadził nasz mistrz, trener i absolwent Gabriel Zacharek. Ćwiczenia rozciągające i koordynacyjne były dla niektórych dużym wyzwaniem. Poznaliśmy również nazewnictwo związane z tą dyscypliną. Dziękujemy bardzo za ciekawe zajęcia.

Informacja o treningach dla wszystkich chętnych na terenie Zespołu Szkół Nr 2  tel. 600345536.

26 września 2018 »

Czytamy i innym polecamy...

Biblioteka szkolna zaprasza pojedynczych uczniów, grupy uczniów, jak i całe klasy wraz z nauczycielami do udziału w akcji „CZYTAMY I INNYM POLECAMY”. Celem akcji jest czytanie książek i polecanie ich innym czytelnikom. Recenzje książek można przynosić do biblioteki szkolnej. Zostaną one zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Mile widziane będą zdjęcia  polecanej książki.

25 września 2018 »

Integracja na kajakach

Polecamy każdemu kto się chce sprawdzić czy umie współpracować w innych warunkach, pokonując własne słabości i zdobywając nowe umiejętności. Chociaż pogoda w tym dniu nikogo nie rozpieszczała to  I CC dzielnie wiosłowała u boku wychowawcy.  Spływ po Jeziorze Dąbie i rzeką Płonią został uznany za udany. Polecamy wszystkim Szczecińskie Centrum Żeglarskie.

21 września 2018 »

Kurs języka angielskiego na Malcie

W dniach 30.07- 10.08.2018r. Pani Henryka Surma i Pani Monika Pieniak odbyły intensywny kurs języka angielskiego w ramach realizowanego przez nauczycieli naszej szkoły projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". W tym programie Erasmus+ udział bierze 14 nauczycieli naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji!

15 września 2018 »

Pożegnanie ze Szkocją

Drugi tydzień mojego pobytu w Edynburgu minął bardzo szybko. Na zajęciach na kursie języka angielskiego w Edinburgh English School pojawili się nowi uczestnicy – w tym grupa Polek – oraz nowi nauczyciele. Podobnie jak do tej pory, każdy rodzaj zajęć wymagał od nas bardzo dużego wkładu aktywnej pracy w szkole i w domu. Mimo przyjaznej, sympatycznej atmosfery, jaką tworzyliśmy wspólnie z nauczycielami, byliśmy skrupulatnie rozliczani z zadań, które należało wykonać.

15 września 2018 »

Poznańskie szkolenie "Dobór i montaż pomp ciepła Viessmann" - Grzegorz Życki

Grzegorz Życki to ubiegłoroczny laureat I miejsca w IX Krajowym Konkursie Energetycznym. Jedną z uzyskanych nagród był Voucher na dwa profesjonalne szkolenia z systemów energetyki odnawialnej firmy Viessmann. Uczeń podzielił się z nami wrażeniami z pierwszego zrealizowanego szkolenia z zakresu "Doboru i montażu pomp ciepła typu powietrze - woda typu Split".

12 września 2018 »

Weekend w Edynburgu

Stolica Szkocji jest miastem pięknym i bardzo ciekawym pod względem turystycznym. Poszczególne dzielnice są dobrze skomunikowane ze sobą siecią tramwajową i autobusową, a ulotki informujące o trasach środków transportu są łatwo dostępne w wielu miejscach. Mieszkańcy Edynburga są niezwykle uprzejmi i chętnie pomagają znaleźć odpowiedni przystanek bądź kierunek, w którym powinniśmy się udać.

10 września 2018 »

Wycieczka na Targi Rolne AGRO POMERANIA w Barzkowicach

Dnia 7 września 2018 r. uczniowie z 1 TE, 2 T oraz 4 ST uczestniczyli w zawodowej wycieczce do Barzkowic. Tego dnia rozpoczęły się właśnie Targi Rolne AGRO POMERANIA 2018, które są wizytówką naszego województwa i jednym z największych wydarzeń rolniczych w Polsce. Impreza ta gromadzi wielu wystawców zarówno krajowych jak i zagranicznych z branży nie tylko rolniczej, ale i z ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, a także turystycznej.

9 września 2018 »
«, powrót 1 2 3 ... 94 95 96 dalej » Skocz do: