Aktualności

RSS

19 - 25 czerwca uzupełnienie dokumentów przez kandydatów

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu zewnętrznego trwa od 19 do 25 czerwca do godziny 15.00.

Szczegóły naszej oferty edukacyjnej są dostępne w zakładce REKRUTACJA.

Wniosek o przyjęcie do szkoły należało wypełnić elektronicznie, wydrukować, podpisać i dostarczyć do szkoły I wyboru. Termin upłynął 18 czerwca.

Wnioski Szkoła Ponadgimnazjalna

Wnioski Szkoła Ponadpodstawowa.

Strona Nabór 2019.

»
792
1
0
8 maja 2019 »

Nagrody, wyróżnienia i dyplomy

13 czerwca 2019r. odbył się apel podsumowujący wszelkie aktywności uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019. Młodzież chętnie angażuje się w działalność szkolną i środowiska lokalnego. Nasi uczniowie reprezentują ZS 2 w konkursach ogólnopolskich i zawodach sportowych, a także prężnie działają na rzecz wolontariatu.

Samorząd Uczniowski - Dorota Piskor, Wiktoria Anysz i Tomasz Zajdel wręczyli dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursie szkolnym "SUPER KLASA". Pan Dyrektor, Bogusław Nowak, wyróżnił również sam samorząd za zaangażowanie i mobilizację w organizowanie pomocy dla poszkodowanej w pożarze rodziny naszej uczennicy. Uczniowie odbierali nagrody za 100% frekwencję, za wyniki w konkursach języka angielskiego i niemieckiego, za osiągnięcia sportowe, za wygraną w szkolnej grze języka polskiego. Nagrodzono również Andrzeja Gadomskiego, Adama Gacałka, Mateusza Sieradzkiego i Dawida Dzięciołowskiego za zaangażowanie i aktywność pozalekcyjną w funkcjonowaniu pracowni praktycznej nauki zawodu. Apel zakończono wręczeniem zaświadczeń o wolontariacie dla dużej grupy uczniów, którzy współorganizowali XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

»
576
79
0
13 czerwca 2019 »

"Tydzień wojskowy" uczniów 3C

Klasa 3C brała udział w corocznym "tygodniu wojskowym" organizowanym przez 5 Pułk Inżynieryjny w Szczecinie Podjuchach. Zajęcia odbywały się w dniach 3- 7 czerwca 2019r., a ich ukoronowaniem były zawody użyteczno-bojowe, w których brały udział 3 drużyny z Zespołu Szkół w Chojnie, 2 drużyny z Centrum Edukacji Zdroje oraz 3 drużyny z Naszej szkoły. Warto dodać, iż Nasi reprezentanci byli najmłodsi spośród uczestników. Wyniki zawodów wypadły rewelacyjnie: Nasze 3 drużyny z Gimnazjum 24 zajęły kolejno I, II i VI miejsce. Gratulujemy młodym miłośnikom wojska!

»
426
4
0
12 czerwca 2019 »

Klasa II BS w Laboratorium Wodnym ZUT

Uczniowie uczący się w zawodzie technik budownictwa wodnego odwiedzili Wydział Budownictwa i Architektury ZUT.

Wizyta rozpoczęła się w Katedrze Geotechniki, gdzie pan dr Cyprian Seul wprowadził ich w tematykę związaną z zagadnieniami filtracji w różnych rodzajach gruntów. Następnie pani dr inż. Anna Roszak wyjaśniła zasady przeprowadzenia pomiarów na trzech stanowiskach ćwiczeniowych w Laboratorium Wodnym. Uczniowie określali współczynnik filtracji dla wału przeciwpowodziowego, sprawdzali, jakie są straty ciśnienia podczas przepływu wody w rurociągach oraz obserwowali, jak rozprowadzany jest barwnik w cieczy w ruchu laminarnym i w ruchu turbulentnym.

Wrócimy tu na pewno jeszcze nie raz!

 

»
296
10
0
12 czerwca 2019 »

Za nami 5 dni intensywnej pracy

Wczoraj zakończyły się XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej Hurtostal 2 Cup. Dla wolontariuszy i pracowników naszej szkoły był to intensywny czas przygotowań i pracy przy obsłudze mistrzostw. Intensyfikacja prac nastąpiła w środę (5.06), zaczęto przygotowywać boiska i zaplecze plaży, w czwartek przygotowywaliśmy "szkołę", a właściwie sale, w których nocowały drużyny. Wieczorem zaskoczyła nas burza, która poniszczyła nam boiska na plaży. Ale w piątek od rana ruszyliśmy pełną parą na różnych płaszczyznach: boiska i zaplecze sportowe, zakwaterowanie i stołówka, biuro zawodów, nagłośnienie i oprawa muzyczna, fotorelacje i aktualizacje facebooka i wiele wiele innych. I tak przez 3 dni. Czy było warto? Tak i za rok spotkamy się znowu. 47 drużyn z różnych zakątków Polski, 4 kategorie wiekowe, ponad 100 meczów, 3000 zdjęć i 1 000 000 uśmiechów na twarzach młodych ludzi :)

»
372
27
2
10 czerwca 2019 »

Wizyta w Ekoporcie

29 maja klasy I TE, II CT oraz II E uczestniczyły w wycieczce ekologicznej, w ramach projektu miejskiego realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin. W trakcie wycieczki odbyła się prelekcja w Eko-porcie, warsztaty z art-recyklingu oraz zwiedzanie podziemi przy jeziorze Szmaragdowym. Na zakończenie miało miejsce ognisko, przy którym uczniowie mogli wymienić się wrażeniami minionego dnia. Największym zainteresowaniem cieszyły się nietoperze ukryte w podziemiach oraz ciekawostki dotyczące procesu recyklingu.

»
282
3
0
11 czerwca 2019 »

Harmonogram rozgrywek

7 czerwca rozpoczynają się XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Prezentujemy harmonogram rozgrywek i plan pracy stołówki.

»
239
5
0
6 czerwca 2019 »

XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej

Serdecznie zapraszamy do kibicowania podczas XII Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w dniach od 7 do 9 czerwca 2019r. Plaża w Dąbiu ponownie stanie się areną rywalizacji zawodników, którzy wystartują w czterech kategoriach: młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, junior młodszy. Na chwilę obecną zgłoszono 43 drużyny z różnych zakątków Polski.

Mecze będą rozgrywane na trzech boiskach. Po jedenastu latach widzimy zdecydowany wzrost zainteresowaniem tej odmiany piłki ręcznej w Polsce, dlatego odbędą się w naszym kraju Mistrzostwa Europy seniorów 2-7.07.2019, a zostaną poprzedzone mistrzostwami Europy kobiet i mężczyzn do lat 17, które odbędą się również w Starych Jabłonkach 27-30.06.2019r.

»
490
6
1
13 maja 2019 »

Miareczkowanie w laboratorium Zakładów Chemicznych "Police"

Uczniowie I klasy technik technologii chemicznej przeprowadzili analizy ilościowe, polegające na miareczkowaniu kwasu siarkowego za pomocą trzech metod: miareczkowania odwrotnego, strąceniowego i alkacymetrycznego. Sprawne kropelkowanie i obserwacja zmiany barwy pozwoliły osiągnąć poprawne wyniki analiz. Zapoznano nas z zasadą działania autoanalizatora przepływowego AA3, służącego do oznaczania metodami kolorymetrycznymi: azotu amonowego, fosforu i potasu w nawozach (NPK) oraz z fotometrią płomieniową (potas). Laborantki, szczególnie Pani Agnieszka Kocoń i Pani Weronika Mazurkiewcz wprowadziły nas w świat titrantów, biuret, roztworów mianowanych, analitów, pipetowania próżniowego. Natomiast obserwacja barwy, dzięki dodaniu barwnego wskaźnika, wywołała niezwykłe emocje.

Dziękujemy Pani Ewie Chmielewskiej, która przeprowadziła dla nas szkolenie z zakresu BHP i ppoż, Panu Waldemarowi Sawiczowi za opiekę podczas przemieszczania się po terenie zakładów oraz wyposażenie w środki ochrony osobistej (kaski, kamizelki, okulary oraz zestaw masek gazowych).

Zdjęcia pochodzą z zasobów internetowych i nie zostały wykonane na terenie Zakładów Chemicznych "Police". opr. Agnieszka Raducka 

»
212
7
0
2 czerwca 2019 »

Bal Gimnazjalny 2019

31 maja w sali bankietowej "Nad Wodą" położonej przy samym jeziorze Dąbie odbył się ostatni bal gimnazjalny. Wzięły w nim udział trzy klasy gimnazjum, dyrekcja, wychowawcy i zaproszeni nauczyciele.

»
528
52
0
1 czerwca 2019 »
Wszystkich rekordów: 1067
«, powrót 1 2 3 ... 105 106 107 dalej » Skocz do:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone