Aktualności

RSS

XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej

Serdecznie zapraszamy do kibicowania podczas XII Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w dniach od 7 do 9 czerwca 2019r. Plaża w Dąbiu ponownie stanie się areną rywalizacji zawodników, którzy wystartują w czterech kategoriach: młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, junior młodszy. Na chwilę obecną zgłoszono 43 drużyny z różnych zakątków Polski.

Mecze będą rozgrywane na trzech boiskach. Po jedenastu latach widzimy zdecydowany wzrost zainteresowaniem tej odmiany piłki ręcznej w Polsce, dlatego odbędą się w naszym kraju Mistrzostwa Europy seniorów 2-7.07.2019, a zostaną poprzedzone mistrzostwami Europy kobiet i mężczyzn do lat 17, które odbędą się również w Starych Jabłonkach 27-30.06.2019r.

»
282
6
1
13 maja 2019 »

Miareczkowanie w laboratorium Zakładów Chemicznych "Police"

Uczniowie I klasy technik technologii chemicznej przeprowadzili analizy ilościowe, polegające na miareczkowaniu kwasu siarkowego za pomocą trzech metod: miareczkowania odwrotnego, strąceniowego i alkacymetrycznego. Sprawne kropelkowanie i obserwacja zmiany barwy pozwoliły osiągnąć poprawne wyniki analiz. Zapoznano nas z zasadą działania autoanalizatora przepływowego AA3, służącego do oznaczania metodami kolorymetrycznymi: azotu amonowego, fosforu i potasu w nawozach (NPK) oraz z fotometrią płomieniową (potas). Laborantki, szczególnie Pani Agnieszka Kocoń i Pani Weronika Mazurkiewcz wprowadziły nas w świat titrantów, biuret, roztworów mianowanych, analitów, pipetowania próżniowego. Natomiast obserwacja barwy, dzięki dodaniu barwnego wskaźnika, wywołała niezwykłe emocje.

Dziękujemy Pani Ewie Chmielewskiej, która przeprowadziła dla nas szkolenie z zakresu BHP i ppoż, Panu Waldemarowi Sawiczowi za opiekę podczas przemieszczania się po terenie zakładów oraz wyposażenie w środki ochrony osobistej (kaski, kamizelki, okulary oraz zestaw masek gazowych).

Zdjęcia pochodzą z zasobów internetowych i nie zostały wykonane na terenie Zakładów Chemicznych "Police". opr. Agnieszka Raducka 

»
95
7
0
2 czerwca 2019 »

Bal Gimnazjalny 2019

31 maja w sali bankietowej "Nad Wodą" położonej przy samym jeziorze Dąbie odbył się ostatni bal gimnazjalny. Wzięły w nim udział trzy klasy gimnazjum, dyrekcja, wychowawcy i zaproszeni nauczyciele.

»
347
52
0
1 czerwca 2019 »

Finał Wojewódzkiego Konkursu Mistrz OZE

Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie po raz czwarty zorganizował Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE" dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych. Konkurs został umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianym w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020. Po ocenie 16 plakatów na temat "OZE vs. SMOG", wybrano grupę 12 finalistów. W finale uczniowie zmagali się z testem i zadaniami obliczeniowymi, łącznie 40 pytań. Wśród zadań znalazły się zagadnienia z fizyki oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

»
202
44
1
29 maja 2019 »

Konkurs matematyczny "Mistrz testu"

Konkurs matematyczny "Mistrz Testu" odbył się 24 maja, a jego celem było wyłonienie najlepszego i najszybszego matematyka. Liczył się nie tylko wynik, ale czas rozwiązania 20 zadań testowych z zakresu gimnazjum. Uczestnikami konkursu byli reprezentanci wszystkich klas 3 z Gimnazjum 24. Najlepszym i najszybszym matematykiem została NOEMI RORBACH (3a), 2 miejsce zajął Michał Laszuk (3b), 3 miejsce - Krystyna Żeluk (3a). Nagrody, ufundowane przez organizatorki konkursu Panią Monikę Pieniak i Panią Annę Streich, wręczył uczniom dyrektor szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie nauk ścisłych.

»
118
4
0
29 maja 2019 »

Międzyszkolny Konkurs Turystyczny

24 maja 2019 r., podczas EkoFestynu, młodzież klas trzecich gimnazjum wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Turystycznym organizowanym przez panie: Katarzynę Galińską oraz Justynę Nowak, nauczycielki przedmiotów zawodowych - turystycznych. W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 12 uczniów. Zmierzyli się oni z testem składającym się z 40 pytań. Do drugiego etapu przeszło 7 uczniów. Do rozwiązania mieli 6 zadań. Pytania i zadania dotyczyły m.in. walorów i atrakcji turystycznych Szczecina, województwa zachodniopomorskiego, Polski i Europy oraz elementów geografii i kartografii w turystyce.

WYNIKI KONKURSU: I  miejsce - Wiktoria Gostkowska (3b), I miejsce - Julia Samczyńska (3a), III miejsce - Kinga Falkowska (3c).

WYRÓŻNIENIE:  Maksymilian Markowski (3c), Amelia Jakubowska (3a), Jakub Kwaśniewski (3a), Olaf Żółkiewicz (3b). Gratulujemy wyników i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na kierunek technik turystyki na obszarach wiejskich.

»
127
2
0
27 maja 2019 »

Ekofestyn 2019

Nasi uczniowie wraz z gronem pedagogicznym zorganizowali dziś ekofestyn (impreza towarzysząca Dąbskiemu Biegowi Ulicznemu). Na odwiedzających czekały różne atrakcje. Można było:

- zrobić biżuterię techniką decupache,

- uczestniczyć w doświadczeniach chemicznych,

- wsiąść do elektrycznego samochodu,

- zaobserwować produkcję prądu i ciepła ze słońca,

- ochłodzić się "wiatraczkiem",

- dowiedzieć się o gospodarstwie agroturystycznym,

- upiec chlebek,

- wziąć udział w konkursie matematycznym,

- zmierzyć swoje siły na ergometrze (dzięki Calypso),

- wziąć udział w konkursie turystycznym,

- zjeść ciasto lub kiełbaskę i wesprzeć rodzinę Klaudii,

- pomalować kolorowanki i rozwiązać quizy,

- wystartować w konkursach zręcznościowych.

»
188
39
0
24 maja 2019 »

XVI Dąbski Bieg Uliczny za nami!

Kolejny raz Zespół Szkół nr 2 wraz z Zespołem Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent Promocja Postęp zorganizowali Dąbski Bieg Uliczny. Pobiliśmy rekord - ponad 500 uczestników biegu w różnych kategoriach wiekowych. Nad całością imprezy czuwała straż miejska, policja, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Dziękujemy sponsorom nagród, w tym Radzie Osiedla Dąbie oraz nauczycielom, personelowi obsługi oraz uczniom za super organizację.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy formy a zwycięzcom życzymy dużo zadowolenia z atrakcyjnych nagród.

»
349
84
12
24 maja 2019 »

Wręczenie nagród w Konkursie Chemicznym

Nagrody w konkursie chemicznym wręczyli Pani Katarzyna Bieniek - przedstawiciel Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police, Pan Bogusław Nowak - Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 oraz Pan dr inż. Sławomir Westerlich - główny organizator VII edycji konkursu. Szczegółowe wyniki.

 

»
118
15
0
24 maja 2019 »

Klasa II E w Trójmieście

Klasa II E w dniach od 8 do 10 maja zwiedzała Gdynię, Gdańsk i Sopot. Baza wypadowa: Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdyni na Energetyków 13A. Świetne warunki, doskonała atmosfera!

Gdańska Starówka, Muzeum II Wojny Światowej, najdłuższe molo nad Bałtykiem – słynny sopocki „Monciak”. Czas na zabytki, czas na rozmowy mijał ciekawie, choć bardzo szybko.

Dziękujemy Panu Profesorowi Adamowi Zakrzewskiemu, że towarzyszył nam w tej pięknej wyprawie!

 

»
142
13
0
24 maja 2019 »
Wszystkich rekordów: 1060
«, powrót 1 2 3 ... 104 105 106 dalej » Skocz do:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone