Mistrzostwa w piłce siatkowej dwójek

Mistrzostwa w piłce siatkowej dwójek o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 trwały do późnych godzin wieczornych.  W atmosferze rywalizacji sportowej oraz dobrej zabawy walczyło 8 drużyn w systemie „każdy z każdym”. Klasyfikacja wg zajętych miejsc: 1.       Kuba P. i Kuba B.   2.       Kacper i Krystian   3.       Kasia i Wojtek    4.       Adam i Andrzej    5.       Aleksandra i Robert    6.       Wiktoria i Janek    7.       Weronika i Sebastian 8.       Julia i Martyna

Wkrótce kolejne mistrzostwa.

25 listopada 2018 »

M 8/8 vs A32/8

Skomplikowane oznaczenia, przeznaczenie, różnice w budowie i działaniu pomp stosowanych w akcjach ratowniczo- gaśniczych nie są dla nas już niewiadomą.

24 listopada 2018 »

Iskierka radości wystartowała

Dziś w Kaskadzie miała miejsce inauguracja Akcji Charytatywnej "Iskierka radości". Przez kilka godzin miały miejsce spotkania z gwiazdami naszej sceny sportowej i teatralnej, licytacje fantów oraz występy zespołów i solistów dziecięcych i młodzieżowych. Zespół Szkół Nr 2 kolejny raz reprezentowała nasza uczennica Aleksandra Rosińska, śpiewając wybrany przez siebie utwór.

To już po raz 18 szczecińskie szkoły pragną włączyć się w pomoc najbardziej potrzebującym. Wśród nich od lat również nasz Zespół Szkół. Co roku wspieramy około 10 uczniów, przekazujemy środki czystości, przybory szkolne, odzież i pieniądze najbardziej potrzebującym.
Opiekunami akcji są Panie: Aneta Krawiec, Judyta Piwko, Monika Pieniak i Marzena Danowska.
Zapraszamy do włączenia się w akcję, ktora potrwa do ferii zimowych, a tymczasem również do galerii zdjęć z dzisiejszej uroczystości.
24 listopada 2018 »

Krokusowa rewolucja klasy 3SE

Nasi uczniowie "zakrokusili" dziś skwer przy placu Słowiańskim. Pomimo chłodnego dnia podjęli wyzwanie,  wyniku którego zostało zasadzonych 5000 cebulek dwóch odmian krokusów. Nie zdradzamy koloru i z niecierpliwością oczekujemy na efekty pracy uczniów klasy 3SE, którzy pracowali pod opieką wychowawcy klasy pani Wiolety Niedostatkiewicz. Wszystko to dzięki akcji "Krokusowa rewolucja".

22 listopada 2018 »

Kurs języka angielskiego w Edynburgu

Pani Elżbieta Lesińska zrealizowała dwutygodniowy kurs języka angielskiego w Edynburgu. Ta mobilność odbywała się w ramach projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

21 listopada 2018 »

Zdrowe drugie śniadanie wg klasy IICT

czyli Dla każdego coś dobrego!

W ostatni piątek klasa II CT podjęła się wyzwania naszego szkolnego samorządu. I tak na godzinie wychowawczej śmiało wkroczyliśmy do kuchni, aby stworzyć takie pyszności. A oto propozycja zdrowego śniadania według uczniów klasy II CT:

- dla głodomorów kanapki w zupełnie nowej, świeżej formie -  koreczków, czyli ciemne pieczywo pełnoziarniste, świeże warzywa i dobrej jakości wędlina, z masłem lub bez

- dla miłośników nabiału - smoothie bananowo-kiwowe na bazie jogurtu naturalnego lub jogurt (oczywiście naturalny) z musli i owocami

- dla fanów słodkości – sycące gofry z owocami lub syropem klonowym

- a zamiast niezdrowej przekąski takiej jak batony czekoladowe czy chipsy świeże lub suszone owoce i bakalie.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Smacznego :)

Krokusowa rewolucja 2018

Uczniowie klasy III SE porzystąpili do kolejnej edycji akcji Krokusowa Rewolucja. Posadzili cebulki krokusów przy szkole, by na wiosnę pierwsze wiosenne kwiaty upiększały wejście do naszej szkoły. Czekamy na wiosnę :)

19 listopada 2018 »

Szkolny Turniej Dwójek Siatkarskich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Szczecinie

Serdecznie zapraszamy na Turniej Dwójek Siatkarskich, który odbędzie sie 22.11.2018 czwartek o godzinie 15.30.

Nasz uczeń z Kenii

Siostra Casty z Kenii, która była u nas 5 października, przysłała zdjęcie naszego dziecka szkolnego, którego edukację wspieramy Lolobo Elegae. Jest ubrany w rzeczy, które przez nią podaliśmy dla niego przy okazji jej wizyty.

Oto słowa s. Casty:  "Your little boy is very proud of the love you have for him. He greets you".

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i motywujemy się do dalszego działania.

14 listopada 2018 »

100lecie pod Pomnikiem Niepodległości

W setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, na Osiedlu Słonecznym odbyła się patriotyczna uroczystość. Wokół Pomnika Niepodległości zebrali się mieszkańcy, młodzież i dzieci ze szkół oraz przedszkoli, a także wojsko i kombatanci. Nasi uczniowie dumnie reprezentowali Zespół Szkół Nr 2. Obecny był sztandar szkoły. Nasi uczniowie złożyli pod Pomnikiem Niepodległości wiązankę kwiatów.

13 listopada 2018 »
«, powrót 1 2 3 ... 97 98 99 dalej » Skocz do: