newsy Aktualności | Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

IV Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt im. Tadeusza Wolanina

IV Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt im. Tadeusza Wolanina odbył się w wiosennej atmosferze radości. Nasza drużyna zdobyła I miejsce. Dziewczęta stanęły na wysokości zadania mimo, że walka była zacięta. Nagrodzone zostały najlepsze zawodniczki turnieju: Martyna Stawna (Gim 43), Hanna Chrzanowska (SP 71), Karolina Dobrowolska (Gim 7) oraz Anna Panek (ZS 2). Gratulujemy Trenerom wspaniałych zawodniczek! Zdjęcia.

23 marca 2018 »

Strażacy szkolili z zakresu PPP

Podczas Dnia Otwartego gościliśmy strażaków ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu: Pana Tomasza Tyborowskiego i Pana Piotra Hertela. Panowie przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej (PPP) dla 12 grup uczniów z gimnazjum. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób prowadzić akcję ratunkową u osób dorosłych, dzieci i niemowląt. Ponadto jak reagować w przypadku podejrzenia uszkodzenia kręgosłupa, poparzenia skóry, zapylenia oka i wielu innych sytuacji kryzysowych. Bardzo dziękujemy za pokazy i wszelkie wyjaśnienia. Przypominamy, że kształcimy w zawodzie technik ochrony środowiska z innowacją pożarniczą.

Konkurs turystyczny

21 marca 2018 r. podczas Dnia Otwartego Szkoły odbył się konkurs turystyczny p.t. „Dzień Turystyki”. W konkursie udział wzięła młodzież z Gimnazjum Nr 24 przy Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie. Konkurs przeprowadzony został w formie gry planszowej p.t. „Quiz o turystyce”.

Wielkanocne pierniczki

22 marca 2018 r. na terenie szkoły odbył się „Kiermasz pierniczków wielkanocnych”. Słodkie wyroby - małe rękodzieła - sporządzili i udekorowali uczniowie z 1 klasy technik turystyki wiejskiej. Spod rąk szkolnych artystów wyszły przepięknie zdobione jaja, zajączki, kurczaczki oraz baranki. Pierniczki rozeszły się błyskawicznie.

Katarzyna Galińska

Apel - glejty za 100% frekwencji

Dziś nagrodzono 4 uczniów, którzy uzyskali 100% frekwencji w lutym. Czy w kolejnym miesiącu będzie lepiej? Pan Dyrektor pogratulował też Honoracie Kwapińskiej i Wiktorowi Szkodzie, którzy awansowali do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Pani Anna Czerwik wyróżniła osoby, które osiągnęly wysokie noty w konkursach języka angielskiego. Pani Wioleta Niedostatkiewicz nagrodziła uczniów, którzy aktywnie angażują się w wolontariat i wyróżnili się podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

19 marca 2018 »

Konferencja OZE i udział uczniów klasy 3E

16 marca 2018r. mieliśmy okazję uczestniczyć w XI Konferencji "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu". Pierwszy panel był moderowany przez Pana Profesora Zbigniewa Zapałowicza i dotyczył zagadnień z zakresu "OZE dla każdego". Drugi panel związany był z zrównoważonym rozwojem regionu i podsumowaniem międzyszkolnego konkursu nt. makiet siłowni wiatrowych. Organizatorami konferencji byli: Ośrodek w Ostoi, Żegluga Szczecińka i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

19 marca 2018 »

Nieco egzotyki w ZS Nr 2

Przez ostatnie 2 tygodnie lutego ZS Nr 2 miał przyjemność gościć dwójkę studentów z zagranicy – Dikę z Indonezji oraz Pierca z Chin. W trakcie swojego pobytu prowadzili oni lekcje kulturowe w języku angielskim. Była to wyjątkowa okazja dla uczniów naszej szkoły, którzy mogli poćwiczyć swoje umiejętności językowe oraz usłyszeć wiele ciekawych historii. Dowiedzieliśmy się m.in. o znaczeniu gwiazdek na fladze Chin, o tym jak wygląda chiński Nowy Rok, dlaczego turyści tak chętnie jeżdżą na Bali oraz dlaczego Europejczycy nie przepadają za typowo azjatyckim owocem durian. Liczymy na kolejne tak pozytywne emocje w przyszłym roku!

13 marca 2018 »

Etap okręgowy III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

6 marca w naszej szkole odbył się jeden z etapów okręgowych ogólnopolskiego konkursu, w którym uczniowie wykazują się wiedzą i umiejętnościami z zakresu energetyki odnawialnej. Udział wzięło 12 uczestników ze szkół technicznych dwóch województw: lubuskiego i zachodniopomorskiego. Jesteśmy dumni z Honoraty (1 miejsce) i Wiktora (2 miejsce). Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za udział i trzymamy kciuki za dalszy rozwój w branży OZE. Nagrody i upominki wręczył Pan Maciej Bartoszewski z firmy Hewalex.

6 marca 2018 »

VI Konkurs Chemiczny objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Zapraszamy uczniów 7 klasy szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum do udziału w VI Konkursie Chemicznym. Pragniemy również poinformować, że Konkurs został objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalony przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019. Regulamin.

5 marca 2018 »
«, powrót 1 2 3 4 ... 88 89 90 dalej » Skocz do: