Aktualności

RSS

100 lat Niepodległości Polski

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po uroczystej mszy świętej, przemaszerowaliśmy pod przewodnictwem uczniów klasy mundurowej i pocztów sztandarowych pod pomnik "Poległym w Walkach o Wyzwolenie Dąbia". O godzinie 11:11 rozpoczęliśmy koncertem Final Countdown Orchestra, po czym uczniowie i nauczyciele czytali wiersze patriotyczne. Ola Rosińka, Ada Zubala i uczniowie 3 Liceum Ogólnokształcącego uświetnili uroczystość wykonując pieśni patriotyczne. Uczniowie klasy mundurowej Gimnazjum nr 24 złożyli białe i czerwone znicze pod pomnikiem. O 12:00 zgodnie z akcją "Niepodległa do Hymnu" odśpiewaliśmy wspólnie z mieszkańcami Dąbia "Mazurek Dąbrowskiego". W organizację tej uroczystości włączyli się również nauczyciele i uczniowie 3 Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp. Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kawa i herbata oraz ciasto i chlebek ze smalcem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział w uroczystości.

»
150
35
0
12 listopada 2018 »

Wspólnie śpiewamy Hymn Polski

Już za dwa dni świętować będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na główne uroczystości zapraszamy (oczywiście 11.11.2018r.) pod pomnik „Poległym w Walkach o Wyzwolenie Dąbia”, gdzie uczniowie i nauczyciele przeczytają poezję patriotyczną oraz zaśpiewają pieśni. Szczególnie gorąco zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu w ramach akcji "Niepodległa do hymnu". Dziś w naszej szkole trwały ostatnie przygotowania. Po uroczystym wciągnięciu na maszt flagi Polski o 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie przygotowali też okolicznościowe kotyliony. Czekamy na Was w niedzielę.

»
158
21
0
9 listopada 2018 »

Jak smakuje zdrowie?

Po zapoznaniu się z zasadami zdrowego odżywiania na lekcji wychowawczej, klasa IIE zastosowała je w praktyce i dzisiaj warsztaty szkolne zamieniły się… w warsztaty kulinarne. Z przyniesionych produktów -  głównie warzyw - uczniowie sporządzili piękne, kolorowe, pyszne sałatki. Miejmy nadzieję, że to obiecujący początek choćby niewielkich, pozytywnych zmian w ich dotychczasowym menu!

»
136
6
0
4 listopada 2018 »

Halloween w Naszym Gimnazjum

Dzisiejsze lekcje języka angielskiego w Naszym Gimnazjum dotyczące świąt w krajach anglosaskich były wyjątkowe! Uczniowie przebrali się w halloweenowe stroje, przygotowali prezentacje dotyczące ciekawostek, zwyczajów i dziecięcych zabaw halloweenowych oraz przynieśli świąteczne smakołyki. 

»
154
29
0
31 października 2018 »

Zagraniczny kurs języka hiszpańskiego

W ramach Projektu "Nowoczesny nauczyciel - Świadomy Europejczyk" pani Wioleta Niedostatkiewicz realizowała Intensive Spanish Course w Barcelonie w dniach 30.07.18 - 10.08.2018r. Nauka odbywała się w International House w niewielkiej, wielonarodowościowej grupie. Po zajęciach był czas na zwiedzanie Barcelony i poznawanie jej historii. Były i zakupy i chwile odpoczynku. Taki sposób edukacji jest wspaniałym sposobem na łączenie w praktyce nauki języka hiszpańskiego.
»
148
8
0
28 października 2018 »

Uczniowie klasy 2E w Parku Trampolin

Już kolejna klasa odwiedziła Park Trampolin. Po intensywnej rozgrzewce z instruktorem uczniowie mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji i sprawdzić swoje siły na przyrządach. Nie było łatwo, ale wysoka sprawność fizyczna klasy 2e i wychowawcy pozwoliła wszystkim na czerpanie wielu radości z intensywnych ćwiczeń. Zachęcamy inne klasy do wizyty w Fun Jump na Prawobrzeżu.

»
114
13
0
28 października 2018 »

SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

18.10 odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2. Do późnych godzin wieczornych trwały rozgrywki międzyklasowe w systemie gier „każdy z każdym”.  Były również dogrywki. Mistrzostwo zdobyła klasa ICCTE, a dalej w kolejności IIE, III SE oraz II CT. Królem strzelców turnieju został Krystian Jaśkiewicz. Zapraszamy wszystkich do dalszych rywalizacji. Sparingi co tydzień w czwartki o 15:30.

»
196
13
0
25 października 2018 »

Zagraniczny kurs języka angielskiego (Erasmus+)

W ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" Pani Agnieszka Raducka wzięła udział w kursie języka angielskiego. Szkolenie zrealizowała w dniach 1- 12.10.2018r. w Gzirze (NSTS English Language Institute) na Malcie. Wybór miejsca nie był przypadkowy - zróżnicowana kultura, bogata historia i specyfika przenikania się różnych narodowości - utworzyły doskonałe warunki zarówno do nauki języka angielskiego jak i pokonywania barier związanych z poruszaniem się w obcym kraju, komunikowania się z ludźmi z różnych zakątków świata i środowisk oraz możłiwość otworzenia się na inność kulturową a przede wszystkim poszerzenie horyzontów światopoglądowych. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

»
273
46
1
23 października 2018 »

Kurs języka angielskiego w Londynie

W sierpniu, Pani Anna Czerwik i Pani Katarzyna Flisiak odbyły kursy języka angielskiego w Londynie. Kursy językowe są realizowane przez 14 nauczycieli naszej szkoły w ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Prezentacja.

»
143
25
1
23 października 2018 »

Kurs metodyczny języka niemieckiego

W ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" trzy germanistki z naszej szkoły Pani Agnieszka Chromiec - Sęk, Pani Anna Jerlecka i Pani Judyta Piwko odbyły dwutygodniowy metodyczny kurs języka niemieckiego w Wiedniu.

»
148
14
0
23 października 2018 »
Wszystkich rekordów: 989
«, powrót 1 2 3 4 ... 97 98 99 dalej » Skocz do:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone