newsy Aktualności | Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

Blog e-storehouse.blogspot.com

Blog e-storehouse.blogspot.com rusza kolejny wraz z nową grupą bloggerów. Tym razem przeczytacie o modzie, zdrowym odżywianiu, kulturystyce, sportach ekstremalnych, komediach romantycznych oraz Stanach Zjednoczonych. Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum będą regularnie publikować swoje posty aż do czerwca 2018 roku. Wszystkie posty będą pisane po angielsku! Trzymajcie za nich kciuki, komentujcie i wspierajcie!

28 listopada 2017 »

I znowu było pysznie

28 listopada br. klasa 3 technik turystyki wiejskiej po raz kolejny zaskoczyła społeczność uczniowską i pracowników Zespołu Szkół Nr 2 pomysłem na drugie śniadanie. Tym razem młodzież przygotowała pożywne („z mięsem” oraz „bezmięsne”) mini pizze, które rozeszły się błyskawicznie. Przyjemny, pachnący i smaczny posiłek niewątpliwie dodał naszym uczniom dużo pozytywnej energii do nauki i spędzenia kolejnych długich godzin w szkole.

Z niecierpliwością czekamy na następną akcję „Drugie śniadanie”.

Katarzyna Galińska

28 listopada 2017 »

Wyróżnienie Zielonego Feniksa dla naszego nauczyciela

Kapituła Nagrody Zielonego Feniksa przyznała Pani dr inż. Agnieszce Raduckiej wyróżnienie za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki". Uroczysta gala wręczenia statuetek i wyróżnień Zielonego Feniksa odbyła się w dniu 23 listopada 2017 roku w Opolu w ramach 3-dniowego IX Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki. W trakcie festiwalu Pani Raducka wygłosiła wykład nt.: "Edukacja w ekoenergetyce - założenia i efekty".

27 listopada 2017 »

Konkurs wiedzy o Orkanie

Biblioteka szkolna zaprasza chętnych do udziału w konkursie wiedzy o Władysławie Orkanie. Konkurs odbędzie się 4 grudnia 2017r. Zgłoszenia przyjmuje biblioteka do dnia 1 grudnia 2017r. Czekają ciekawe nagrody! Zapraszamy!

27 listopada 2017 »

Drugi Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

W dniu 21 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Umiejętności Zawodowych. Miło nam, że tego dnia licznie odwiedziliście nas wraz ze swoimi opiekunami.

Po oficjalnym przywitaniu i zaprezentowaniu kierunków kształcenia zawodowego w ZS 2, uczniowie wzięli udział w warsztatach zawodowych. Obejmowały one pokazy, doświadczenia lub zajęcia praktyczne. Można było wziąć czynny udział w cięciu rur, łączeniu przewodów, pomiarach termowizyjnych, pomiarach energetyki odnawialnej oraz chłodnictwa i klimatyzacji, warsztatach turystycznych i budownictwa wodnego, a także własnoręcznie przeprowadzić ćwiczenie laboratoryjne, wykrywając zanieczyszczenie środowiska z zastosowaniem analizy chemicznej. Najbardziej aktywni wykazali się wiedzą uczestnicząc w trzech "salonach gier": EkoMonopoly, Green Energy i Turystyczne Potyczki.

Mamy nadzieję, że Wam się podobało i odwiedzicie nas ponownie na wiosnę.

21 listopada 2017 »

Dzień Otwarty w ZS 2 - 21.11.2017r.

Zwiedzanie szkoły połączone z warsztatami zawodowymi i mini konkursami - Spotkania z doradcą zawodowym - Konkursy z nagrodami: czekamy na zgłoszenia chętnych: a) konkurs Turystyczne potyczki  -  12 drużyn (3 osobowe składy), b) konkurs EkoMonopoly – 16 drużyn (1 lub 2 osobowe składy), c) konkurs Green Energy – 16 drużyn (1 lub 2 osobowe składy).

3 listopada 2017 »

Półmetek praktyk w Irlandii

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ochrony środowiska zrealizowali już część praktyk zagranicznych w Irlandii.

1) Wykład Dr Hallihana - formy ochrony przeciwpowodziowej w Irlandii. 2) Zabezpieczenia przeciwpowodziowe – zajęcia w terenie na przykładzie rzeki Blackwater w Mallow. 3) Wizyta w hydroelektrowni Ardnacrusha (nazwa irlandzka: Ard na Croiseusytuowanej na rzece Shannon). 4) Poznanie metod ochrony środowiska naturalnego: - różnych gatunków roślinności; - bydło; - zwierzęta leśne; na przykładzie Doneraile Park - wizyta studyjna.

20 listopada 2017 »

Naleśniki na II śniadanie

Kto nie lubi naleśników? Są proste w wykonaniu, ich sporządzenie nie zabiera dużo czasu a z farszem słodkim lub wytrawnym lubiane są niemal przez wszystkich. Naleśniki - z brzoskwiniowym dżemem, czekoladowo-orzechowym kremem, a'la tortilla oraz zapiekane z parówką i żółtym serem, w naszej szkole stały się hitem 14 listopada br. I znowu uczniowie klasy 3 technik turystyki wiejskiej zaskoczyli społeczność uczniowską i pracowników Zespołu Szkół Nr 2 pomysłem na II śniadanie. Pożywne smakołyki rozeszły się błyskawicznie. Młodzież i pracownicy, posileni smacznym drugim śniadaniem, po raz kolejny mieli okazję miło spędzić dzień w szkole. Dziękujemy klasie 3 ttw za takie umilanie chwil w szkole i życzymy kolejnych smacznych pomysłów.

14 listopada 2017 »

26 Finał WOŚP

Informujemy, że nasza szkoła współorganizuje 26 Finał WOŚP. Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie ankiety. Następnie wraz ze zdjęciem legitymacyjnym prosimy dostarczyć ją do Pani Wiolety Niedostatkiewicz. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada.

13 listopada 2017 »

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin

W ZS Nr 2  realizowany jest  projekt  w ramach zadania publicznego zawartego we wniosku o małą dotację, współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin. Tytuł inicjatywy: "Ja i społeczeństwo. Jaki jest mój cel?" Wspieranie młodzieży w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie w planowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej. Wnioskodawcą jest Fundacja Barwne Życie; czas realizacji inicjatywy: 30.10.2017 do 22.12.2017 r. W realizacji zadania weźmie udział 30 uczniów kl. II TOŚ i TUiSEO  i III TOŚ.

16 listopada 2017 »
«, powrót 1 2 3 4 ... 84 85 86 dalej » Skocz do: