Aktualności

RSS

Wieczór poetycki

Poetycki wieczór z uczniami IVE - czyli czy "muza" to "Muza", czy "muza" to kobieta? Poezja młodopolska była tematem wieczoru poetyckiego przygotowanego przez Konrada Florczyka, Michała Pawłowskiego, Huberta Stefaniaka i Anatolija Sun Dun Chana z klasy IVE. Gośćmi spotkania byli: Pani Profesor Elżbieta Lesińska oraz Dawid Borowski i Wiktor Szkoda, koledzy z tej samej klasy. Było to kolejne z zadań wyznaczonych przez Pana Profesora Tomasza Korczyńskiego w ramach bardzo interesującej i kreatywnej gry internetowej, stanowiącej podstawę do oceny zakresu języka polskiego. Cieszy się ona wielkim uznaniem naszych maturzystów z klasy IVE. W romantycznej scenerii, wykreowanej przez organizatorów spotkania, słuchaliśmy wierszy Antoniego Słonimskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Tytusa Czyżewskiego i Stanisława Ciesielczuka i analizowaliśmy ich treści. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie jest to łatwa poezja. Ile osób - tyle interpretacji!

»
259
17
0
25 marca 2019 »

Warsztaty kulinarne

Na początku marca odbyły się trzecie warsztaty kulinarne w ramach projektu The Cooking Book. Tym razem uczniowie 3 klasy gimnazjum przygotowali słodkości na bazie czekolady: gorącą czekoladę w stylu francuskim, hiszpańskim oraz typowo Amerykańskie ciasta - chocolate chip cookies. Kolejne warsztaty za 2 tygodnie. 

A. Czerwik

»
198
1
0
21 marca 2019 »

Konkurs języka angielskiego UNDERSTAND

21.03 odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja konkursu z języka angielskiego UNDERSTAND. Konkurs sprawdzał wiedzę z języka angielskiego oraz aspektów kulturowych krajów anglo-języcznych w formie słuchanej. Udział wzięli uczniowie klasy III CK oraz II E. Trzymamy kciuki!

»
86
0
0
21 marca 2019 »

Pierwsze miejsce na konkursie języka angielskiego

W tym roku, 20-go marca po raz  jedenasty odbył się wojewódzki konkurs wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinie. Uczniowie z zachodniopomorskich techników musieli zmierzyć się z bardzo szczegółowymi pytaniami dotyczącymi m.in. wynalazców, pisarzy, sławnych postaci, budowli i piosenkarzy. Miło nam poinformować, że zespół marzeń w składzie Dawid Borowski i Bartosz Ilczyszyn z klasy IV E pod kierunkiem pani Marty Krali zdobyli pierwsze miejsce. Trzeba przypomnieć, że dwa lata temu też zajęli oni pierwsze miejsce, a trzy lata temu trzecie. Szkoda tylko, że za rok nie powtórzą sukcesu, gdyż będą już absolwentami naszej szkoły. Póki co życzymy im powodzenia na maturze i jeszcze raz gratulujemy niebywałego sukcesu.

»
278
9
0
20 marca 2019 »

VII Konkurs Chemiczny

Zapraszamy uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej i III klas gimnazjalnych do udziału w VII Konkursie Chemicznym. Pragniemy również poinformować, że Konkurs został objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. i umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020. Regulamin.

»
327
1
2
19 marca 2019 »

Konkurs anglojęzyczny Rollercoaster - 5 miejsce

05 marca nasi uczniowie: Jakub Jasiński z kl. II E, Dominik Podlipniak oraz Mikołaj Rystwej z kl. III CK zajęli V miejsce w IV edycji konkursu anglojęzycznego Rollercoaster organizowanego przez Zespół Szkół Nr 8 w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy!

»
169
0
0
12 marca 2019 »

Bankiet z okazji zakończenia Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o Tematyce Religijnej

Tradycją się już stało, że uczniowie klas profilu technik turystyki wiejskiej z Zespołu Szkół Nr 2 w Szczecinie  przygotowują i organizują obsługę bankietu na finał Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o Tematyce Religijnej. Młodzież i tym razem nie zawiodła.

11 marca 2019 roku w Pałacu Młodzieży, goście zaproszeni na finał przeglądu po raz kolejny mogli zobaczyć ogromne zaangażowanie naszych uczniów. Profesjonalnie przygotowane stoły bufetowe, smaczne i pięknie udekorowane potrawy, miła i uśmiechnięta obsługa – cóż więcej można powiedzieć.

Miło jest widzieć, gdy obok uczennic z 4 klasy – tych bardziej doświadczonych, swoimi umiejętnościami wykazać się mogli uczniowie z 2 klasy, a uczennice z 1 klasy mogły nabyć nowego doświadczenia.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla pani Zuzi i pani Jolanty za pomoc w organizacji bankietu.

»
252
4
0
12 marca 2019 »

Dzień Otwarty w ZS 2

W piątek, 15 marca zaprezentujemy ofertę edukacyjną naszej szkoły. Grupy zorganizowane mogą nas odwiedzać do godziny 15:00, a później czekamy na osoby indywidualne. Wszyscy zainteresowani będą mogli złożyć nam wizytę do godziny 18:00. Planowane są pokazy zawodowe, lekcje otwarte, spotkania z przyszłymi pracodawcami, pokazy wojskowe itp. Więcej szczegółów wkrótce.

»
410
2
2
14 lutego 2019 »

Etap okręgowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

7 marca, nasza szkoła organizowała etap okręgowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. W naszym okręgu (nr 1 - województwa zachodniopomorskie i lubuskie) wystartowało 13 osób z 7 szkół średnich. Eliminacje okręgowe wygrał Dominik Drost z Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim (31 pkt), natomiast II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Wiktor Szkoda (30pkt.). Panowie awansowali do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia w Sieradzu.

»
213
13
0
7 marca 2019 »

Czwarte miejsce w Licealiadzie

Na przełomie pierwszego i drugiego semestru naszą szkołę, reprezentowała w rozgrywkach o mistrzostwo Szczecina drużyna chłopców w piłce ręcznej.   Po rozegranych grach eliminacyjnych ok. 10 meczy, awansowała do ścisłego finału składającego się z czterech najlepszych szkół Szczecina. Finał tych rozgrywek odbył się 25 marca 2019r na hali miejskiej przy ul. Twardowskiego. Po zaciętej walce o III miejsce nasza szkoła nieznacznie uległa Zespołowi Szkół Sportowych i uplasowała się na IV miejscu (tak nie lubianym przez sportowców). Gratulacje dla uczniów, którzy dzielnie reprezentowali naszą szkołę: Daniel Łucek, Kacper Janusz, Maciej Skuczyński, Patryk Napierski, Bałbaczyński Paweł, Kotecki Kamil, Markowski Maksymilian, Jaśkiewicz Krystian, Jakub Płachta, Kamil Bryk, Pelc Mateusz. Trener Robert Karbownik.
»
155
1
0
6 marca 2019 »
Wszystkich rekordów: 1046
«, powrót 1 2 3 4 ... 103 104 105 dalej » Skocz do:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone