Aktualności 9 lutego 2021 wyświetleń: 745

Konkurs na kartkę walentynkową w języku obcym

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że miłość powinno okazywać się codziennie. Czasami jednak, w natłoku codziennych obowiązków może zdarzyć się nam o tym zapomnieć. Właśnie dlatego, Walentynki to wspaniała okazja, aby wyrazić ukochanej osobie swoje uczucia.

Wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na kartkę walentynkową w języku angielskim lub niemieckim.

Celem konkursu jest popularyzowanie tradycji i zwyczajów pochodzących z krajów anglojęzycznych zakorzeniających się w kulturze polskiej, a także możliwość zaprezentowania swojego talentu plastycznego oraz znajomości języków obcych.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie jednej pracy plastycznej – kartki walentynkowej - o wymiarach maksymalnie A4, dowolnymi technikami. Kartka musi zawierać życzenia walentynkowe w języku angielskim lub niemieckim. Czytelne zdjęcia wykonanych prac prosimy przesyłać w formie pliku PDF przez dziennik elektroniczny Librus do dnia 15.02.2021r. przez zakładkę zadania domowe.

Prace oceniane będą przez komisję konkursową, która uwzględniać będzie poziom artystyczny wykonanej pracy, umiejętności językowe, oryginalność i pomysłowość oraz estetykę wykonania.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie do dnia 20.02.2021. Laureaci trzech pierwszych miejsc ocenę celującą z języka obcego wagi „3”, w którym została wykonana kartka, a osoby wyróżnione otrzymają ocenę bardzo dobrą.

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na opublikowanie zdjęć ich prac na stronie internetowej szkoły Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie.

Zespół Języków Obcych

w ZS nr 2 w Szczecinie

CELE KONKURSU:

- rozwijanie poczucia estetyki, pomysłowości i kreatywnego myślenia;

- wyłanianie talentów plastycznych;

- poznanie tradycji i zwyczajów pochodzących z krajów anglojęzycznych zakorzeniających się w kulturze polskiej;

- poszerzenie zasobu słownictwa w języku angielskim i niemieckim związanego z tematem miłości i relacji z innymi;

- dążenie do stworzenia właściwego nastroju towarzyszącego tradycji ŚWIĘTA ZAKOCHANYCH, opartego na szacunku i poszanowaniu wartości, ideałów oraz przekonań drugiej osoby;

- wskazywanie uczniom/dzieciom właściwego znaczenia pojęcia: miłość.

aktualizowano: 2021-02-09