Praktyki w Lipsku

Uczniowie naszej szkoły realizują praktyki zawodowe w branży turystyczno-gastronomicznej w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego"  realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Praktyki odbywają się w Lipsku w terminie od 17.10.2017 do 11.11.2016. W trakcie pobytu uczniowie praktycznie poznają niemiecki rynek pracy, doskonałą język gospodarzy, poznają kulturę oraz kuchnię regionalną. W czasie wolnym poznają uroki Lipska, międzynarodową mentalność mieszkańców miasta oraz ćwiczą komunikację w języku niemieckim. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Czas wracać do domu. Pozdrawiamy z pięknego Lipska :)

8 listopada 2016 »

Szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

W czwartek 17 listopada o godzinie 13:40 zostanie przeprowadzony etap szkolny II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Zadanie uczniów polega na rozwiązaniu testu 40 pytań tematycznych. Szczegóły i regulamin dostępne u Organizatora. Osoby chętne do sprawdzenia swoich możliwości mogą zgłaszać się do Pani Agnieszki Raduckiej.

7 listopada 2016 »

Warsztaty rękodzieła

Zapraszamy na warsztaty rękodzieła w klimacie marynistycznym!

7 listopada 2016 »

Ekologiczna budka z książkami

Niemiecko-polski projekt "BücherboXX" i zaproszenie do niego naszej szkoły to doskonałe uczczenie 10-tej rocznicy zawarcia Partnerstwa-Odra (nieformalna sieć kooperacyjna czterech zachodnich województw Polski oraz czterech wschodnioniemieckich krajów związkowych). Uczniom naszej szkoły przypadło zadanie zapewnienia oświetlenie "ekologicznej budki z książkami", które będzie pochodzić z modułu fotowoltaicznego. Celem projektu jest także popularyzacja czytelnictwa i oze zarazem, oraz edukacja poprzez wykonanie przez uczniów mobilnego punktu wymiany książek w poddanych recyklingowi budkach telefonicznych. W projekcie po stronie polskiej będą brali udział także uczniowie z Wrocławia i Zgorzelca. Hasło przewodnie brzmi "Książki łączą Europę".

6 listopada 2016 »

Zespół Szkół Nr 2 - coś o naszej szkole...

1. Patron Zespołu Szkół Nr 2 im.Władysława Orkana
2. Historia szkoły

12 września 2020 »

Przyjaciele naszej szkoły, czyli jeszcze o jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Nr 2

Nie ma dobrego kształcenia zawodowego bez dobrze wyposażonych warsztatów szkolnych, bez możliwości nauki poprzez praktyczne działanie. Dlatego staramy się pozyskać do współpracy firmy związane z branżami, z których wywodzą się zawody, w jakich  kształci się nasza młodzież. Zarówno na co dzień, jak i z okazji naszego święta, wspierają nas życzliwe firmy: producenci, przedsiębiorcy i hurtownie.

26 października 2016 »

Konkurs literacko-plastyczny

Zapraszamy do udziału w konkursie, którego tematem jest napisanie w języku angielskim krótkiego opowiadania grozy. Jego akcja może się toczyć w przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości, lub być kompletnie abstrakcyjna. Regulamin.

25 października 2016 »

Turniej Maszyn Wiatrowych

Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. W szkole gimnazjalnej wykonanie maszyny może być potraktowane jako projekt zgodny z podstawą programową zatwierdzoną przez MEN. Zgłoszona na Turniej maszyna jest testowana na profesjonalnym stanowisku pomiarowym wykonanym przez firmę Unilogo w trzech konkurencjach:

-Największa moc,

-Obroty przy obciążonym wale maszyny,

-Moment obrotowy przy zatrzymanym wale.

Wyniki uzyskane przez drużynę w każdej z konkurencji decydują o jakości maszyny i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

21 października 2016 »

Break Dance i Street Dance na lekcji wf

Uczniowie naszej szkoły mieli szansę być świadkami ciekawego pokazu Break Dance i Street Dance. Na lekcjach wychowania fizycznego każdy mógł skorzystać również z dobrowolnej lekcji tańca. Z przyjemnością poznaliśmy najważniejsze kroki i mogliśmy odkryć ciekawe figury w porywającym rytmie. Jeżeli ktoś odkrył w sobie nową pasję i uważa, że taniec jest idealnym zajęciem na spędzanie wolnego czasu to zapraszamy na bezpłatne warsztaty do MOK-u.

21 października 2016 »
«, powrót 1 2 3 ... 95 96 97 ... 156 157 158 dalej » Skocz do: